Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel kerül többe 2...

Mennyivel kerül többe 2 gyereket nevelni mint 1-et?

Figyelt kérdés

Sógornőm kért meg, hogy írjam ki ezt a kérdést mert ő nem sűrűn jut netközelbe..

Szóval van egy 2 éves fiuk és már amikor neki vásároltak akkor is szintem mindenből uniszexet vettek, hogy ha a következő lány lesz ne legyen ilyen gond. Tehát babakocsi, kiságy, kád, cumisüvegek, néhány ruha stb.. megvannak. De a mindennapok mennyivel kerülnek többe? Mennyivel kell több ennivaló, pelenka, gyógyszer,ruha, cipő stb?


2012. szept. 13. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
meg kiskorban ez nem olyan veszes viszont ahogy nonek mar azert tobbe kerulnek.
2012. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hát az atol függ mennyi különbség lesz a két gyerek közt és milyen nemüek mert 2 pelenkás kicsi pelenkázása elég huzos,ruha azonos nemüeknek olcsobb egymástol öröklik cipö az egy érdekes kérdés.
2012. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Figyi, tök logikus, hogy pontosan annyival kell több, ahány gyerekkel több van :)

Vagyis ha pl. 1 gyereknek 1 db banán kell, akkor 2-nek 2, nem? Vagyis mindenből dupla kell. 3-nál pedig 3 és így tovább...

Ha mindkettő pelusos, akkor az kell mindkettőnek.

Ha mindketten betegek, akkor mindkettőnek kell gyógyszer.

Ruhát mondjuk nem muszáj venni a kicsinek, csak ha más nemű, vagy másik évszakban született. (Habár nekem téli 2 fiam van, de a kicsinek így is kellett pár dolog).

A cipő az első időkben még elmegy, amikor még pikk-pakk kinövik és nem járnak annyit, hogy nagyon kitaposnák, de egy ovis már képes úgy elnyúzni a cipőjét, hogy azt én már nem adnám rá még a tesójára sem...

2012. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem miért pontozták le a 3. válaszolót.

Igen, hosszú távon épp a duplájába kerül a két gyerek. Iskolás korra még többe.

Nekem egyenlőre 2 van, és igen, dupláját eszik, isszák, gyógyszer, minden költség a duplája. Ruhákon nem sporolunk, nem jár a lányom a fiam ruhájában, több ok miatt is. De ezenkívül minden költség a duplája.

2012. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal többe:D Az anyag része csak egy dolog. Mentálisan fizikailag 2 gyerek rengeteg pl még csak reggel 9 óra de én teljesen kész vagyok és még hol van este 9...
2012. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 3-as írta, úgy van, mindenből duplája kell. Nekem kettő van, 3 éves és 22 hónapos. Ha csak visszagondolok, hogy Húsvétra, mikor vettem a csokinyuszit, ugye 2 ugyanolyat kell venni. Na, most egy rendes tejcsokinyuszi ott kezdődik, hogy 300-400 Ft. Ezt duplázd meg és akkor még csak 1-1 darabot vettél. Ez csak egy példa volt.

Majd ha mindkettő ovis lesz, akkor a kaja 1 hónapban nem 8 ezer lesz, hanem 16 ezer. Kétszer annyi csoportpénz, mindent duplán fizetsz. Iskolában a tankönyv nem 10 ezer lesz, hanem 20 ezer. Fel kell majd őket suliba ruházni, tanszerek, iskolatáska. Mindenből kettő kell!

2013. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kettő többe van mint egy, a három kevesebbe, mint a kettő - tapasztalat. :-)
2013. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gabka: szerintem nem csak az egyszeri beruházást igénylő dolgokra kell gondolni, hanem a mindennapi kiadásokra is.

Tehát pl. 2 gyereknek nem lesz elég annyi kaja, amennyi 1-nek, 3-nak pedig annyi, amennyi a 2-nek, és így tovább.

Bárhová mentek, mindenből 1-el több kell. 2 belépő, 2 nyalóka, 2 üdítő stb. Ha 3-an vannak, akkor 3.

Oké, 3 gyereknél van néhány kedvezmény, pl. ovis-sulis étkezés, tankönyvek, utazás stb, de azon a tényen akkor sem változtat, hogy mindenből több kell és az bizony többe kerül.

Pl. egy strandbelépő 1 gyerekkel kb. 5e Ft, 2 gyerekkel 6e, 3-al pedig 7e Ft. Oké tudom, nem muszáj strandra járni :)

2013. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 gyerek közel 3x-ba kerül. Tapasztalat. Kívéve, ha apuka br 450 e ft-ot keres, akkor 100 e ft-al több lesz a bevétel.

3 gyerek sem feltétlen tudja a ruhákat örökölni vagy egyéb dolgokból is megveszi az ember az újat a 3. gyereknek, ha épp úgy alakul, hogy már a régi tönkrement, nem vált be, stb.


Nekünk mégcsak 3 kicsink van, 4hó, 2év, 4év, de már most láthatóan megnőttek a költségek. A kedvezmények elenyészőek, hacsak apuka tényleg nem keres többszázezer ft-ot havonta, azaz a gazdagoknak kedvez a családi adókedvezmény.

4hósra kell pelenka, kellhetne tápszer, ha nem szoptatnám, új ruhák, új babakocsi, mert a régi tönkrement. És sorolhatnám. A 4 éves pedig már most radikálisan többe kerül, mint anno a csecsemőkorában. De viszonyítás kérdése, mert ha valaki megteheti, hogy a gyerekére költse a pénzt, akkor többet költ, míg akinek nincs, a nincsből nem költ, de azt megvonásnak nevezzük vagy lemondásnak.

2013. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!