Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ha a baba...

Mit lehet tenni ha a baba felcseréli az éjjelt a nappalra alvásában? (5 napos baba)

Figyelt kérdés
2008. máj. 15. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nappal, amikor leteszed aludni, akkor ne sötétits be neki semennyire sem. Éjjel talán csak egy pici írányfény világítson és ne beszélj hozzá, csak tedd tisztába és etesd meg. Néhány nap múlva szépen vissza fog állni a normál kerékvágásba minden.

A legjobbakat!

2008. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a Suttogó című könyvben olvastam erről is, röviden idézek belőle, de elég részletesen elemzi a témát, és mindennek az alapja a 4É módszer, (napirend), amit hosszú lenne itt kifejteni, ahhoz el kell olvasni a könyvet.

"Először is, a csecsemő napja 24 órából áll, és nem tesz különbséget nappalok és éjszakák között, ezért értelmezni sem tudja azt a kívánságunkat, hogy átaludja az éjszakát. Ez ha nem jön magától, nekünk kell rászoktatnunk, nekünk kell megtanítanunk rá, hogy különbség van a nappal és az éjszaka között. Napközben sose hagyja, hogy 3 óránál többet aludjon, különben éjszaka fizeti meg az árát.Az a baba, aki napközben 6 órát durmol egyhuzamban, éjszaka garantáltan nem fog háromnál többet aludni. Csak úgy tudja visszatéríteni a helyes útra, ha felébreszti, 3 óránként. Az első nap kába lesz, a másodikon éberebb, de talán a harmadikra már visszaáll a rend."

Még egy csomó tipp van arra, hogyan lehet elérni, hogy mielőbb átaludja az éjszakát. Szerintem alapkönyv, érdemes elolvasni!

2008. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hamar helyreáll, nálunk is volt ilyen. Este ne játsz vele, ne nagyon csinálj vele semmit, csak amit muszáj, utána tök csöndben és sötétben tartsd ölben, amíg el nem alszik. Nappal próbáld kicsit tovább ébren tartani.
2008. máj. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzző hozzászólokkal!A Suttogó cimű könyv tényleg szenzciós!Abból tanultam meg az altatást én is. A lényeg, hogy nappal tartsad fent a babódat sokat és igy éjjel fáradtabb és aludni fog.
2008. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!