Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor már ráerőltetem...

Ilyenkor már ráerőltetem magam, vagy normális az érzés?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy a kérdésem teljesen komoly, őszinte válaszokat várok.

Kislányom 5 hónapos. Eddig úgy aludtunk, hogy egy szobában, elvileg külön ágyban, de az első éjjeli ébredéskor magunk közé vettem szoptatni, és rendszerint ott is maradt. A tegnap éjjel volt az első, hogy a bátyjával aludt egy szobában. én meg lefeküdtem, és nem voltam képes elaludni. Nagyon rosszul éreztem magam, folyamatosan azon járt az agyam, vajon mi van a kicsi lányommal ott egyedül, megkönnyebbülés volt, amikor felébredt, és magam mellé vehettem. Pedig csak egy egész rövidet cicizett, azt elintézhettük volna a szobájukban a fotelban is, pláne, hogy ugye fent is voltam.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy tegnap történt egy haláleset a férjem családjában, ez is megrázott valamennyire, de nem a kisbabámtól kéne érzelmi támaszt várnom, nem igaz? Vagy normális dolog, hogy ennyire nehezemre esik elengednem őt magam mellől?

A kisfiam annak idején első perctől külön aludt, vele nem éreztem ilyesmit. Természetesen nagyon-nagyon szeretem, de mivel ritkán aludtunk együtt, soha nem hiányzott.


2012. szept. 15. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha magad mellé veszed, akkor később nagyon nehéz lesz erről leszoktatni. Nem normális ennyire kötődni a picihez!
2012. szept. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy magam mellé fogom venni, mert nem fogok éjjelenként 2-3 alkalommal kelni szoptatni úgy, hogy közben nappal is teljesen talpon kell lennem. A kérdésem arra vonatkozott, hogy az normális-e, hogy ennyire hiányzott.
2012. szept. 15. 07:17
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Normális,hogy hiányzik,de azért jobb ha egészségesen ragaszkodsz hozzá,Ő egy külön ember,a párodra kéne támaszkodni,nem a kisbabára,persze egy kisbaba sok örömet és vigasztalást ad,de nem szabad ilyen terhet rátenni,mert később problémák lehetnek.Próbáld meg elengedni,aludj a férjeddel a kicsike meg az ágyában az az egészséges.
2012. szept. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
"aludj a férjeddel" - valóban ez lenne a normális, de a férjem éjjel dolgozik a maszek munkáján itthon, hajnali 4 előtt soha nem fekszik le, engem meg 6-kor kelt valamelyik gyerek. Lehet, hogy itt van a probléma forrása? Elképzelhető.
2012. szept. 15. 07:50
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

mi még mindig egy szobában alszunk a gyerekekkel.

A lányom 4, fiam 1,5 éves.

Külön ágyban alszanak, de egy szobában.

Lenne másik szobánk, de a kicsi kruppos, és nem merek nélküle aludni, ha bármi történik, meghalljam.

(de ez megnyugtató, jó kifogás azt hiszem:) )

IMádom, hogy ott szusz

ognak a közelemben.:)


Én a lányommal voltam így, 1 hónapig velem aludt, mert ugyanígy nem tudtam elengedni.

De akkor a férjem "elvette".

Esténként berakta a kiságyba, ami a szobánkban volt.

Majd meg haltam egy pár napig.:)

De hamar megszoktam, és rájöttem, hogy jobban alszok, ha nincs ott az ágyunkban.

De én is első szopi után nem raktam vissza.

Szerintem nem baj, jó a babának, jó a mamának, ez a lényeg, semmi más nem számít. Idővel majd lazul a nem létező köldökzsinór.:)

2012. szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős :-)


Nálunk először külön aludt, aztán a hasfájós időszakban velünk és nagyon jó volt :-) De aztán amikor már csak 1x kelt éjjel enni, visszatettem. Onnantól átaludta az éjszakát :-)


Nem mondanám, hogy nem normális amit érzel, de nem szabad hogy csak magadra gondolj. Hosszú távon is az a jó, ha engeded önállósodni. Csak persze nem gondoljuk, hogy ez ilyen hamar elkezdődik :-)

2012. szept. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit mindkettő, vagyis valamennyire érthető amit érzel, de kicsit túlzás is. Nehéz megtalálni az egyensúlyt :)

A fiad mit szól amúgy ahhoz, hogy a kicsi veled alszik? Mert nálunk úgy volt, hogy hiába aludt már jóideje külön a nagy, mégis átjött ő is, amikor a kicsi még velünk aludt.

Így végül 4 hónaposan bevittük a kicsit hozzá, bár majd' megszakadt a szívem. Mondjuk ő akkor már csak 1x kelt szopizni hajnalban, majd nem sokkal rá arról is leszokott.

2012. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A fiamat nem zavarja, hogy velünk alszik, igaz, őt is altatjuk a mai napig, 2,5 éves. Inkább az szokta zavarni, ha nappal a kezemben van, de már ez is múlóban szerencsére.
2012. szept. 15. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Hát nem tudom,nekem ez egy picit már túlzás.Az az álláspontom,hogy mindenkinek meg van a saját szobája,saját ágya...Én imádom a kisfiamat,megveszek érte,de mivel nem szerettem volna hogy szeparációs szorongás alakuljon ki később nála,mindig is külön ágyban/szobában aludt.Én is kelek éjjel 2-szer szoptatni,de nekem nem esik nehezemre megtenni azt a 3 métert a szobájáig.Gondold végig hogy később jobb lesz-e ha így marad ez az állapot.Férjednek és Neked is.De főleg a babátoknak.Szerintem úgy az egészséges ha mindenki a saját ágyában alszik,de nekem ez a személyes véleményem.Egyébként szerintem egy-két alkalom,és Te is megszokhatnád az új helyzetet.Ne gondolj olyanra hogy ha nem alszik veled akkor rossz anya vagy vagy ilyesmi.Légy következetes,és gondolj a későbbiekre is,jó lesz-e ha pl 2 évesen is ott alszik veled/veletek.
2012. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!