Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kisgyerekkel Pesten élni?

Milyen kisgyerekkel Pesten élni?

Figyelt kérdés
A férjem kapott egy jó állásajánlatot, csak Pestre kéne költöznünk miatta és eléggé tartok tőle, hogy hogy fogok boldogulni ott a picivel. Szóval pesti anyukáktól kérdezném, szerintük mik az előnyök és mik a hátrányok? Köszi a válaszokat előre is!

2012. szept. 15. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Melyik részre költöztök? Mert az, hogy milyen itt élni, nagyban függ a kerülettől, ahova mentek. S mennyi idős a babátok?
2012. szept. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

én imádom! Sokkal jobb, mint vidéken. Ovi/bölcsi 100 méterre, általános iskola 20 méterre. Aldi 200 méterre, metró 500 m. 6 játszótér a környéken.

Persze nem mindegy melyik részére mentek Pestnek. XI és XIII. kerületeket ismerem, ezek jók.

2012. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát igen, ez attól függ, Pesten hova fogtok költözni. A mi környékünk olyan, mint egy falu, minden van a közelben, kicsi a forgalom; imádok itt lakni, gyerekeim is szeretik. Én csak előnyt tudnék mondani, hátrányt egyáltalán nem, de ez tényleg függ attól, hogy milyen környék milyen emberekkel és mennyire elérhető a közeletekben minden.
2012. szept. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Csatlakozom az előző válaszolókhoz: attól függ, hogy melyik kerület, belváros vagy külváros, lakótelep vagy kertváros stb.

Én Bp-en születtem, a XXI. és a XVII. kerületekben laktam. A budai részt nem ismerem egyáltalán, tudom butaság, de az nekem egy teljesen más világnak tűnik, tele sznob emberekkel :)))

Szóval a pesti külső kerületek, főleg a 4-15-16-17, szerintem tök jók. Vannak lakótelepek és családi házak, nyüzsi és csendes részek, sok játszótér, jó közlekedés (persze nem a legkülső részeken), jó infrastruktúra, stb.

Ha kicsit beljebb nézzük, talán a 13. és a 14. jó még.

Nekem a többi (5-9-ig) nem jön be egyáltalán, főleg gyerekkel. Azok a fiatal egyetemistáknak, egyedülállóknak, sokat bulizóknak nagyon jók. Meg aki szeret villamoscsilingelésre ébredni, ill. hajléktalanokba és kutyagumiba botlani a lakása előtt :)

2012. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jaj bocsi, a 20, 21, 23. kerületeket kihagytam, de csak azért, mert annyira nem ismerem, mint a többit :)

Ugyan a 21-ben nőttem fel, de már 15 éve elköltöztem onnan és azóta sok minden megváltozott :)


Szóval az bp-i élet egyik legnagyobb előnye a jó közlekedés (vidékhez képest) és a rengeteg sportolási, tanulási, kikapcsolódási lehetőség.

Tehát itt egy gyerek szinte bármilyen sportot, hobbit, művészetet gyakorolhat, mert szinte minden van, míg egy kisvárosban ugye általában korlátozottak a lehetőségek.

A sok játszóteret és parkot is megemlíthetjük előnyként.

A nagyvárosi élet hátrányai a zsúfoltság, személytelenség és sajnos a rengeteg kosz, szemét, a sok hajléktalan és kóbor kutya. Meg a nagy számok törvénye alapján a rengeteg idióta ember...


Mi most Bp. mellett lakunk, itt jóval vidékiesebb az élet, köszönnek és segítenek egymásnak az emberek, viszont ha kell, 10 perc alatt beérünk a városba. Nem költöznék már vissza, viszont ennél messzebb sem mennék.

2012. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi a 7. kerületben élünk, nem a "zűrös" részen hanem a Hősök tere mellett. Városliget 5 perc, Margitsziget szintén közel van. 4 jó játszótér van, mindegyikben van babahinta és mindegyik tiszta. Bölcsi, ovi, iskola a közelben.

Nekünk szórakozási lehetőségnek mozi, színház (Thália, Operettszínház) 20 percre. Konditerem szintén.

Aldi, Lidl, Tesco, Spar, turkáló, babaruha-turkáló, ruhaboltok, kínai bolt, 100-as.... minden van a közelben.

Az Andrássy út forgalmas, de a környező kis utcák nem annyira.


Szeretek itt élni, szerintem jó itt gyereket nevelni.

2012. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
zajosabb belvárost leszámitva jó én a 19 kerben lakom környékünkön 200m piac ,spar ,gyógyszertár nem is egy ,tölünk 10 percre gyalog egy bevásárlo központ bene tesco,posta, turival ,stb játszotér nem is egy .bölcsi iskola,ovoda szintén csak pár száz méter.
2012. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kislányunk most 7 hónapos, de csak jövő év elején kellene költözni, ezért még nem is tudom, hova költöznénk.
2012. szept. 16. 10:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi az V. kerületben lakunk. Én imádom, laktam vidéken is több helyen, de nem tudtam megszokni azt a túl nagy nyugit. Én szeretem a nyüzsgést és azt, hogy minden közel van. Pl. a lakásunkkal szemben van a metró, mellettünk egy nagy CBA, szintén szemben a DM, egy sarokkal odébb az orvosi rendelő, öt percre a park játszótérrel és az interaktív szökőkút amit imádnak a gyerekek. És még tudnám sorolni. Több kerületben is laktam már, eddig ez a favorit, de a 14 és 13 is nagyon bejön. Persze azoknak se minden része.
2012. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia !

Mi 5 hónapja költöztünk Pestre , egy Zalai kis faluból, ahol szinte csak egy kis bolt volt ! Nagyon fura volt először egy 2 hónapos gyerekkel ! De egy olyan 2 hét után hozzá szoktam ! Panelbe lakunk , viszont van egy kis udvar is van középen , ilyen társas ház szerűség, mi a korvin sétánytól 10 percre lakunk ! Nagyon szerettek itt lenni, itt egy csomó anyuka van , és nem csak 1-2 annyit idős gyerek , mint az enyém ! Ha boltba kell ,menni nem kell elterveznem előre , hogy na akkor most elmegyek ide .oda vásárolni , mert itt minden sarkon van , egy jó kis bolt !

2012. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!