Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nevezik a 6 hetes kort...

Miért nevezik a 6 hetes kort mérföldkőnek a csecsemők életében?

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyrészt a gyermekágyasidőszaknak is vége (általában, természetes szülésnél, ha nem volt semmi gond), illetve a babák is általában ekkorra szokják meg a kint létet, érzékelik, hogy nappal van, vagy éjszaka, beáll a tejtermelés mennyisége stb. Ez egy általános dolog, nem biztos, hogy mindenkinek a hathetes kor a mérföldkő, de általánosságban az a tapasztalat, hogy a hatodik hét után könnyebb az élet.
2012. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem tényleg könnyebb lesz. Főleg éjszaka... :D
2012. szept. 15. 20:25
 3/8 Atroposz ***** válasza:
Szerintem az első mérföldkő a hat hónapos korban van,én így érzem.Nekem akkora élmény a mostani korszak,hogy hihetetlen.
2012. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom ...

Az én babám nem igazán változott a 6. hétre, ugyanannyit ordított, mint előtte ...

Az egyetlen szembetűnő változás az volt, hogy a hajam elkezdett ugyanolyan borzalmasan zsírosodni, mint terhesség előtt, pedig olyan szép lett a terhesség alatt :-))

2012. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok hát nem tudom nálunk tuti nem a 6 hét, nekünk 8 hetes mult a lányzó de állandóan bőg már totál kikészülünk tőle ,már ugy várom a 3-4 hónapos korát ,mert azt mondják kb ekkor már nem sírnak annyit!!

Meg van egy 4 éves kisfiam akivel még kell foglalkoznom de igy nagyon nehéz hogy a kicsi állandóan kézben van mert bömböl!!

Segítsetek nem bírom már

2012. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.!

Rakd le a gyereket a kiságyba, vagy valami biztonságos helyre és menj el olyan messzire, hogy ne halld a sírását és legyél ott 5-10 percet. Ennyi idő alatt semmi baja nem lesz a gyereknek, te meg megnyugszol. Ha van lehetőséged bízd valakire rá a gyerekeket kis időre és menj el kikapcsolódni egy órára. 2 hónapos gyerek kibír egy órát az anyja nélkül, még ha végigbömböl, akkor is.

2012. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 5. Tudom, sokat nem segít, de lélekben veled vagyok, az enyém most lesz 7 hetes, s csak annyi változás történt, hogy többet bukik, többet sír, de legalább kevesebbet is alszik... :S :D
2012. szept. 17. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5.

Segíteni nem tudok, csak annyival, hogy megosztom Veled, én is túléltem. Pedig az én Fiamnál nemigen ordít gyerek többet. Kiságyban, babakocsiban sosem maradt meg, napi 2x20 perceket aludt, éjjelente 3-4x szopott még 9 hónaposan is. Csak kézben volt jó neki egészen olyan 1 éves koráig ... Most 18 hónapos, ma már egész jól ellenne, ha nem állandóan életveszélyes mutatványokra törekedne.

Szóval, nem vagy egyedül ...

2012. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!