Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megmenthető a 2 éves kisfiam...

Beatrix25 kérdése:

Megmenthető a 2 éves kisfiam tejfoga?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 napja elesett,a metszőfoga meglazult,eléggé lóg.Még aznap bementünk a sürgősségire,mondanom sem kell,hogy semmit nem csináltak a fogával.Másnap(szombaton)elvittük a fogorvosi ügyeletre,ahol szintén nem csináltak vele semmit,mert nem volt hozzá olyan anyag,amivel össze tudnák fogatni a fogát,vagy sínbe tenni.És csak hétfőn délután 1 órától rendel a fogorvosunk.Meg lehet még ennyi idő után menteni a fogát?Szegény enni,inni is alig tud.Szörnyű,hogy ennyi időt kell várni szegénykémmel.
2012. szept. 16. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még akkor is meg lehet menteni, ha kiesett, ha időben, kb fél órán belül visszailleszted.

Szerintem az a lényeg, hogy kíméld, ne harapjon rá pár napig. Inkább pépeset egyen. Azért olvass utána, kérdezz meg több fogdokit is.

2012. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi.Hát azóta pépeset kap,már amennyire tud szegénykém enni,keveset.Remélem akkor tényleg nem késő.
2012. szept. 16. 12:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Mennyire lóg? Mennyire lötyög?

Szerintem azonnal sínbe kellett volna tenni...

De ha még odakapaszkodik a gyökere, elképzelhetőnek tartom, hogy megmenthető.

Mivel már vasárnap este van, csak azt tudom javasolni, hogy holnap azonnal hívd fel a dokit, és még a telefonban mondd el neki, mi a szitu. Mert lehet, hogy esetleg máshoz irányít. Akkor azokkal már ne menjen el még egy nap. Mindenképp fontos lenne megtartani a fogát, remélem sikerül.

Hálás lennék, ha holnap írnál, hogy hogyan alakult.

2012. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesz késő,és megmentik.-hát ilyen a magyar egészségügy,az ideg szétvet péntek óta.Hogy egy kisgyerekkel nincsenek tekintettel,háááááát...elszomorító komolyan:(Rendben,holnap este mindenféleképpen írok.
2012. szept. 16. 18:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy rendben legyetek!
2012. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mi lett vele?
2012. szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tegnap nem tudtam írni.Tegnap elmentünk a körzeti fogorvosunkhoz,egyből azzal fogadott,hogy ez kuka,ki kell húzni.Akkor én fogtam magam,és elvittem egy másikhoz,ő azt mondta,hogy ha elkezd szürkülni,magától is kiesik,kár lenne kihúzni.Ma ismét elmentünk egy másikhoz,ő azt mondta,nem mozog,csak lóg,hogy ez így marad,nem hinné hogy ki fog esni,ha már 4nap alatt nem esett ki.2éves korban a legnagyobb a tejfog gyökere,azt mondta ha 4 éves lette volna biztos kiesett volna az eséstől.Na ezért érdemes több orvoshoz is elvinni.Remélem nem lesz vele gond.Meg írt neki ecsetelőt az ínyére,mert ugye a fogmosás egyenlőre nem lehetséges.1-2 hétig pépeset kell ennie.
2012. szept. 18. 15:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érti, hogy lóg? Nem lehet kicsit, finoman beljebb nyomni, hogy ne lógjon? Én nem tudom, nem értek hozzá. Azt mindenesetre jól tetted, hogy nem húzattad ki, meg megkérdeztél több dokit.
2012. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ne haragudj hogy belekérdezek,de mi van az ínyével,Azért érdekelne,mert az én fiam is elesett kb 2 hónapja és beverte a fogát,ömlött belőle a vér.Ez elmúlt viszont az ínye még most is piros,elég csúnyácska.
2012. szept. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom elmagyarázni,hogy lóg,hogy sokkal lejjebb van,mint a mellette lévő,de nem mozog(csak az egyik fogorvos szerint,aki húzni akarta)Visszanyomni nem lehetett már,mert annyival lejjebb van,és lehet hogy később sérült volna a maradandó foga is,de nem lehet előre tudni.Kicsit fura,hogy úgy áll a foga,meg neki is,de remélem rendbejön,és nem esik ki,de ha már eddig nem esett ki.Az ínyével annyi van,hogy megsérült az is ugye eséskor,GINGIVA BABY gélt írt fel,azzal kell naponta bekenni 3-5 ször,mert a fogmosás egyenlőre nem lehetséges.
2012. szept. 19. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!