Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babád, miket...

10 hónapos babád, miket eszik, miket csinál? Milyen egy napja? Hányszol alszik, mennyit? Stb.

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam szinte mindent eszik amit mi,már nem főzök neki külön.Önállóan jár,1,5 hónapja indult el.Hogy miket csinál,elég sokmindent,mire gondolsz?

Reggel 6-kor kel,kap tápszert,játszik,aztán 8-kor már alszik is,(kb.egy órát)délelőtt bevásárlás,főzés van,addig ő játszik a konyhában vagy a Süsüt nézi.Dél körül megint alszik,(kb.50percet)aztán ebéd és egész estig játék van,4-5 körül uzsi.7 fél8 fürdés és alvás.Mostanában próbál átállni a 3 alvásról 2-re.ma pl.a déli alvás után,estig nem is aludt.

Nálatok,hogy vannak ezek a dolgok?

2012. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 21-én lesz 10 hónapos. Enni mindent eszik amit magunknak főzök, az más kérdés, hogy még nem mindig eszi meg, szóval inkább csak kóstolgat. Reggel és este tápszer.

Fél hét körül kel, akkor kap tápszert, majd 8-fél kilenc körül reggeli, kenyér valamilyen feltéttel, vagy kalács. 10 órai gyümölcs, ebéd főzelék. Uzsonna joghurt, vagy tejpép. Vacsora 7 körül ugyanaz mint a reggeli. 8-kor fürdés, és utána tápszer. Reggelig alszik is, bár mostanában hajnali ötkor megébred, és van, hogy akkor odaadom neki a tápszert mert csak úgy alszik vissza.

Aludni még 2-szer alszik, bár szerintem lassan átáll az egy alvásra, mert a délutáni alvások egyre rövidebbek. Délelőtt 1-1,5 óra, délután 2-3 óra volt eddig, de mostanában inkább csak 2 óra.

Bútor mellett szépen lépeget, most várjuk, hogy elinduljon, mert néha próbálkozik, hogy elenged mindent, de még seggre huppan, bár úgy érzem nem kell ezt erőltetni. Játékok addig érdeklik míg mindent kipakol, és szétszor, és persze mindig odamegy ahová nem kéne. állandón megy és megy, meg nem áll:)))))))

2012. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
10 hónapos a lányom, még anyatejes, most bújik ki az ötödik foga, amikor ez jobban megviseli, akkor gyakorlatilag nem is nagyon hajlandó más székből 3-4 kanállal többet enni. Amúgy szinte már mindent eszik, amit ebben a korban lehet neki adni, s amit mi is eszünk, sokszor a mi ételünkből adok neki. Egy napja a következők szerint alakul: általában 7-kor kel, előtte egy kicsivel kap tejcit, aztán amíg én gyorsan megcsinálom a dolgom, addig vagy játszik, vagy követ mindenhova, fél kilenc felé reggelizik kenyérfélét, sajttal, krémsajttal, vmi feltéttel. Aztán elmegyünk sétálni, bevásárolni, játszótérre, időjárásfüggő, háromnegyed tizenegy felé gyümölcsöt kap, majd 11-13-ig alszik. Általában alvásának közben egyet cicizik
2012. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Előző vagyok, rossz gombot nyomtam meg...:) szóval: alvás közben cicizik, majd kettő körül kap ebédet. Addig játszunk valamit együtt, ebéd után is játék van. Öt körül álmosodik, ezért előtte sétálumnk még egy jó másfél órát. Ha nem alszik el a kocsiban, akkor uzsonnára gyümölcsöt kap, s elalszik ezután, de csak egy 40 percre. Ekkor apával kergetőzés, bújócska, stb.Fél nyolc- nyolc között fürdés, cicin elalvás. Az éjszakáink mióta fel tud állni, kriminálisak, akár 4-5, fogzás idején 6-7-szer is megébred, ebből kétszer biztos eszik. Már lépeget, egy-két lépést önállóan is tud menni.
2012. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jó,hogy a ti babáitok ilyen sokat alszanak. Nekem sajnos nem. 20.-án lesz 10 hónapos. Reggel 5-6 körül ébred,tápszert iszik majd visszaalszik 8 ig. 8tól 10 ig játék. 10 körül gyümölcs. Utánna alvás max 1 óra. Utánna játé kettőig közben ebéd. Majd megint max 1 óra alvás. Utánna megyünk sétálni,levegőzni este 7 ig. Minden eszik. Mindenhol feláll. Lépegetni még nem lépeget.
2012. szept. 17. 07:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamelyikőtöknek van esetleg mellette egy nagytesó? Nekem van még egy 2,5 fiam is. Így kicsit más egy nap.
2012. szept. 17. 07:37
 7/7 anonim ***** válasza:

10,5 hós a lányom

ébredés fél 8-8felé, ekkor szopizik

10 körül gyümölcs v joghurt

11 körül szopizik

14 körül főzelék

17 körül gyümölcs

19:30 főezlék

21 szopizik

24 körül szopizik

05 körül szopizik


Alvás: 11-13 (néha 14), ha alszik ilyenkor 2,5-3 órát akkor nem mindig akar már később aludni. Ha csak 1,5-et akkor 16 óra körül még alszik 1 órát.


Mit tud? mászik, ül, feláll, kapaszkodva lépeget. ezenkívül puszit ad, tapsol táncol, két szót használ érthetően apa, baba. meg egy csomó apróság.

2012. szept. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!