Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 10 hónapos kis fiamnak...

A 10 hónapos kis fiamnak éjszaka 2-3 órára eldugul az orra. Hogyan előzhetném ezt meg?

Figyelt kérdés
Szerintem azért van ez, mert bejöttek a hűvösebb idők. Ha kevés ruhát adok rá akkor fázik, hiába takarom be, mert mindig lerúgja magáról. Ha több ruhát adok rá akkor nem takarhatom be teljesen, mert leizzad. Tudtok tanácsot adni, h ilyen esetben mit lehet tenni? De ez csak éjfél körül van, se előtte se utána nincs ilyen jellegű problémánk.

2012. szept. 15. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Adjál rá hálózsákot, azt nem tudja lerúgni!
2012. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szerezz be hálózsákot neki. Nagy választék van pl. a Brendon áruházakban, a honlapjukon is fent van. Éjszakai etetés miatt fel szokott még ébredni? Érdekes, hogy eldugul, aztán kidugul az orra.


Este lefektetés előtt orrszívó-porszívóval kiszívod az orrából a váladékot? Utána fújj Nasivin Sanftot is az orrába, akkor kevesebb lesz a váladék, és remélhetőleg nem dugul el.


Milyen a levegő a szobában (párás/száraz)?

2012. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem bírta a takarót, mindig lerúgta. Ha hálózsákot adtam rá, azt nem tudta lerúgni, de akkor ordított. :) Így inkább vastagabb rugit kapott és nem takartam be. ő kimondottan a hűvöset szereti egyébként, télen volt, hogy én majd' megfagytam, őt betakartam és 2 percen belül szakadt róla a víz. Akkor feladtam és úgy voltam vele, hogy csak jobban tudja, hogy melege van-e. :) Sosem volt beteges. Lefekvés előtt tengervizes spray-t fújj az orrába, szívd ki jól neki. Panelben laktok? Nem lehet, hogy száraz a levegő? Ha nincs párásító, akkor egy tálban tegyél a szobájába vizet, vagy teríts ki nedves törölközőt és figyeld, hogy van-e változás. Lehet, hogy csak allergiás kicsit valamire.
2012. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha oldalon fekszik, az egyik orrlyuk ki szok dugulni.
2012. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor fel kel még cicizni, napközben főleg lefekvés előtt próbálok neki laktatóbbat adni, de már szerintem megszokásból is kel fel cicizni éjszaka, kb. 5-6szor :/ Kicsit ki vagyok ez miatt is, mert már 10 hónapja, h nem aludtam végig egy éjszakát, sőt a legtöbb amit egy huzamra tudtam aludni az 3 óra hossza volt...

Nem szívom neki, mert ilyenkor nincs mit. A hálózsákot majd kipróbálom, hátha bejön neki :)


Kertes házban lakunk és végül is nem messzi van egy kis folyó se, szóval nem tudom, h mennyire lehet száraz a levegő, de inkább kipróbálom ezt a tálas megoldást :)


Köszönöm a segítséget :)

2012. szept. 15. 21:29
 6/11 A kérdező kommentje:
Sereg-forog a kis ágyban, néha hason, néha az oldalán alszik, mikor, h kényelmes neki.
2012. szept. 15. 21:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen idős korában mindig kamilla teát forraltam, és azzal gőzöltem be a szobát. Az ágya mellé raktam. A lufbalzsamot is szerettem. Nálam hálózsákban alszik születése óta. Most 2,5 éves és még mindig mert nálunk is lerúgja a takarót.
2012. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Luftbalzsam? Az mi? :)
2012. szept. 16. 06:25
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Belinkeltem a terméket, de én a DM-ben vettem, és nem rendeltem.

2012. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez egész jól hangzik, köszönöm a segítséget! :)
2012. szept. 16. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!