Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS.9hónapos kislányom megkóst...

SOS.9hónapos kislányom megkóstolta a domestos-os szivacsot! Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
2db, kb 0,5-1cm-es darab volt a szájában. Maximum 2-3 percig játszhatott előtte vele, mire a szájába került a két kis darab és észrevettem. Itattam vele egy csomó vizet... mit tegyek még? Lesz valami baja? ("A jobban kellett volna figyelni" , "Miért hagysz előtte ilyesmit" ...stb.kezdetű válaszokra köszönöm, nem vagyok kíváncsi...)

2012. szept. 16. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire volt domestosos a szivacs??? Vagy ki volt mosva a szivacs, vagy száraz volt? A domestos erős lúg!!! Maró hatása van. Gyerek torka nem fáj? Nem folyik a nyála?


Lenyelte a szivacsot, vagy ki tudtad szedni a szájából?


Amúgy hívd fel nyugodtan a Heim Pál toxikológiáját!

2012. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma reggel takarítottam vele, úgyhogy még nem volt megszáradva teljesen!!!!!! Amúgy nem látom rajta semmi jelét annak, hogy baj lenne!!!!!
2012. szept. 16. 14:56
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, nem nyelte le, kiszedtem a szájából!!!!!
2012. szept. 16. 14:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
tömény domestos volt rajta, vagy kimostad (higított) a szivacsot?
2012. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz baja, két pici szivacsdarab..ráadásul nem valószínű, h az egész szivacs teli volt domestossal. figyelgesd azért, jól lélegzik-e könnyen nyel stb?


Már csak azért se ítélkezek, merz az enyém meg reggel egy adag hintőport szórt a szájába, azzal a lendülettel, ahogy bement, már hányta is ki...DE azt hittem menten szívrohamot kapok........

2012. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt töményen rajta!!! Reggel takarítottam a szivaccsal a kádat, majd kimostam és letettem száradni. A fürdőszoba ajtó mindig zárva van, de most vagy az kisfiam, vagy az apjuk nyitva hagyta, így bejutott és... a többit tudjátok!!!! Szóval nem, nem volt tömény domestos!!!!!
2012. szept. 16. 15:05
 7/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Szerintem sem lesz baj, főleg ha nem nyelte le + nem látsz rajta fájdalmat. Azért az ördög nem alszik, figyelgesd! Légzésre nem hat semmilyen módon :)

Nyálkahártya felmaródást okoz/hat. - a töménységtől függ.

2012. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm. Annyira meg voltam/vagyok ijedve!!!!! Most kiment az apjával az udvarra, de azonnal megyek is utánuk!!!! Lehet a biztonság kedvéért, felhívom a védőnőt lesz@rom, hogy vasárnap van!!!!!
2012. szept. 16. 15:07
 9/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ne a védőnőt hívd fel, hanem ehhez értő szakembert! Ő erről semmit nem tud - szerintem...


Én a toxikológián dolgozom (felnőtteknél), azért mertem bármit is írni.

2012. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Tegnap végül mégis felhívtam a védőnőt - nagyon jó védőnőnk van, mindig van egy-két jó tanácsa - most annyi volt, hogy hívjam fel az ügyeletet. Felhívtam, ott azt mondták, menjünk be, de ne is az ügyeletre, hanem egyből a sürgősségire. Na mondanom sem kell egyből elöntött még jobban az ideg. Megyünk - nagy nehezen! - egyből behívnak. Mikor mondtam, hogy ki volt öblítve a szivacs közölték, hogy ha ezt tudták volna be sem hívnak soron kívül, mégis mi baja lehetne így a gyereknek???????????? Azt hittem ráborítom az asztalt a hülye...-ra!!! Hiába mondogatta, hogy direkt telefonáltam az ügyeletre és ott is elmondtam, hogy kiöblített szivacsba harapott bele azt mondták jöjjünk be... na mindegy, a lényeg, hogy minden rendben van a kislányommal!!!!!

Köszönöm a válaszaitokat!!!!

2012. szept. 17. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!