Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kevés éjszakára babámnak a...

Kevés éjszakára babámnak a tejem, vagy miért ébred fel? Többi lent.

Figyelt kérdés

4hónapos most a babám,eddig 8.30tól hajnal 5ig aldutt,most 1hete kb,elkezdett 2kor kelni,eszik,utána meg kel megint 5kor enni!

Eddig fürdés elött megkapta a tejet,ami ki csöpögött napközben,volt hogy 50-90ml volt mennyiség,most örülök ha a 30mlt elérjük..

2napja kap fürdés elött 30ml tápszert+ az össze gyüjtött tejet kapja már,után szopizik még 15percet.

Adjak neki több tápszert,éhes lehet azért kell fel 2kor?

Ezek szerint fogy a tejem ha most nem csöpög ki belőle annyi mint eddig?


2012. szept. 17. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fogy a tejed.

[link]

nagyon tanulságos cikk, nekem sokat segített :)


én a helyedben először szoptatnám, utána adnám a pótlást

2012. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet növekedési ugrás. Nálunk 3 hósan kezdődőtt
2012. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az nagyon nem jó, hogy a kicsöpögött tejet adod oda neki este! az előtej, az olyan mint a víz, igazán tápértéke nincs, ezért is mondják, hogy az igény szerint szoptatott babákat nem kell itatni vízzel mert a tej első része cukros vízhez hasonló. este jó sűrű zsíros tej termelődik, ezért is esznek a babák este keveset, mert nagyon jól ellaktatja őket. te itt rontod el, hogy vizes tejjel itatod, ahelyett, hogy hagynád a zsíros tejet kiszívni, vagyis már nincs hely a gyomrában.

és nem, nem fogy a tejed ha nem csöpög, egyszerűen csak beállt a kereslet kínált.

tedd fürdés után cicire, annyit időt hagyd amennyi neki jól esik, majd kínáld meg a másikkal is, ne vedd le 15 perc után és tényleg ne add neki a kicsöpögött tejet, azt fagyaszd le, jó lesz a hozzátápláláskor de pótlásnak nem felel meg

2012. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

bocs azt kihagytam, hogy az a legnagyobb butaság amit most tehetsz ha előbb adod neki a vizes tejet meg a tápszert és azután teszed cicire, ugyanis így kell elapasztani a tejet!!!

mindig először cicire kell tenni és ha ezután se tud jól lakni, csak akkor pótolni!

ha szeretnéd sokáig szoptatni akkor ezt fogadd meg mert így pár hét alatt elmegy a tejed

2012. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tanácsolom hogy mindenképp a cici legyen az első,ha nem elég neki az egyik adj neki mindkettőből,de gondolom úgy csinálod.És ne kösd idöhöz neki a szopizást,ha elalszik keltegesd egy kicsit.Nekem volt hogy 1 órán keresztül szopizott.Persze közben aludt is de keltegettem.Nem mondom hogy hosszútávon ez jó,de legalább nem kellett tápszert adnom neki.Előtte ha eleludt hagytam aludni,de akkor felkelt előbb és nekem is ki kellett egészítenem.Most 3és fél hónapos,éjjel fél1-kor és 4 körül kel fel enni.Van mikor napokig csak 1szer van fent (éjjel).
2012. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,mindenkinek!!

Igen,teljesen igazatok van,ezzel csak ártok a tejemnek ha a kicsöpögöttet kapja meg!

Inkább fürdés elött 1órával megkapja a kevésbé telt cicim,alvás elött meg a másikat!

Igy teljesen jól fog lakni.

Ami meg kicsöpög,lefagyasztom neki.

2012. szept. 17. 17:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Tegnap este nálunk sem volt elég a tejcsim. Adtam neki mindkettőből, majd 70ml tápit benyomott egy szuszura, de aztán több nem is kellett neki. :) Ma reggel és délelőtt elég volt neki az egy cici, 2kor kapott mindkettőből... (Ma 3 hónapos, kb.6kg és 57-8cm)

A másodikból kifejtem ami megmaradt, hogy minél több termelődjön. Remélem jól csináltam! Gondoltam megosztom veled!

2012. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!