Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell használni az...

Hogyan kell használni az orszi-porszit (3 hós babánál)?

Figyelt kérdés
3 hós a kislányom és lehet már a tengervizes orrspré nem lesz elég, eléggé szuszog, de "félek" még használni az orszi-porszit. Hogy kell, mire figyeljek? Mennyi ideig kell használni? Hogy kell kitisztítani? Nem fog fájni neki?
2012. szept. 17. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:

összedugod a megadott tájékoztató szerint, bekapcsolod a porszívót, én előbb picit az arcomhoz szoktam cuppantani hogy mennyire erős, de mindig ugyanolyan erejűen szív, nem vészes, és egyáltalán nem fáj, én addig szívom amig jön belőle, de majd hallani fogod hogy az arcüregbe rezeg e még a váladék,

csak ajánlani tudom, néhány másodperc és a babád nagyon hálás lesz hogy segítettél rajta :)

2012. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Fájni nem fog neki, csak kellemetlen h matatnak az orrában. A legkisebb fokozaton kezd, és egy kicsit lehet erősíteni is a fokozatot.(ha majd belejössz). Addig kell használni, míg szíváskor jön vmi az orrából.(Egyik orrba tedd , úgy szívd, aztán válts a másik nóziba) Kitisztítani úgy a legegyszerűbb, ha szétszeded és folyó víz alatt rögtön elöblíted.

2012. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami a legfontosabb:NEM FÁJ! Magadon is kipróbálhatod (én is ezt tettem az 1. használat előtt).Nálunk a kórházból haza jövet már használni kellett a kisfiamnál,pedig akkor még olyan picike volt.És nem sírt a használat közben.Amitől esetleg mégis sírhat,az a riadalom és a hangos zaja a porszívónak,de semmiképp nem a fájdalom.

Arra kell figyelned,hogy ne állítsd a legerősebb fokozatra a készüléket.Próbáld a leggyengébbel először,aztán ha nem elég hatékony,kicsit állíts rajta.

SOHA nem használd hosszú perceken keresztül,mert az idegesítheti a babát és megutlálja.Orrlyukanként kb. 10-20 mp, de ezt úgy is látni fogod hogy mikor ürül ki a nózija.Inkább gyakrabban,de rövid ideig alkalmazd!Előtte érdemes 1-2 perccel tengervizes orrspray-t fújni az orrába,az tökéletesen fellazítja a váladékot és gyönyörűen le tudod szívni neki.

Én be szoktam áztatni mosogatószeres,meleg vízbe.szépen kiázik belőle a szennyeződés,elmosom tiszta vízzel és kiszárítom,kicsöpögtetem.

Kisfiam 7 hónapos és a mai napig rendszeresen kell használnunk(1-2 naponta),már van benne némi rutinom.

2012. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jaj igen, most hogy olvasom a második hsz-t az jutott eszembe hogy én picit kihúzom az arcán a bőrt, mert olyan picike az orrluka a babáknak (legalábbis az enyémnek) hogy összeszívódik inkább és így kicsit több váladék szokott kijönni
2012. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A dobozán rajta van, hogy hogyan kell összerakni és a porszívóhoz csatlakoztatni.


Le kell fogni a babát, mert ki akar majd szabadulni. Nem, egyáltalán nem fáj neki, csak nem szeretnek lefogva lenni. Én a lábam közé szoktam finoman szorítani, hogy ne tudjon mozogni, mert akkor hamarabb is végzünk. Az én kislányom hamar belátta, hogy ez segít neki. Ma már ő mondja, hogy szívjuk ki.


Használat után rögtön kiöblítem meleg vízzel, és fertőtlenítős folyékony szappan oldatban áztatom, néha kifőzöm.


Kívülről olyan, mint egy kínzás, de nem az. És ha nem szívod ki, a fülére hízódhat, sajnos. Sok sikert!

2012. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Enyém is 3 hónapos, folyik picit az orra. Szívom, ugyanúgy, mint a nagyoknak. Kicsit nehezebb beleilleszteni az orrlyukába.

Egyik gyerekemnek már 6 hetesen kellett sajnos, vele volt úgy, hogy picit véres volt a nyálka, ha ilyet észlelsz, akkor csak annyit szívd, amennyit muszáj. Elpattanhat egy ér, mert még sérülékenyebb a nyálkahártya, olyankor csak akkor szívd, ha tényleg nem kap levegőt...

2012. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és nem sír, csak csodálkozik közben, nagyon cuki. :o)
2012. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én már a 2 hetes babámnál is használtam.mikor bekapcsolom a porszívót,összeráncolja a szemöldökét.sose sírt még.most 2,5 hós
2012. szept. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!