Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Neveléssel is lehet egy...

Neveléssel is lehet egy kislányt "mássá" formálni?

Figyelt kérdés

Itt konkrétan a kis Shiloh Jolie-Pitt-re gondolok. A szülők már a születése után azt nyilatkozták hogy nem bánnák ha az egyik gyerekük "más" lenne. Az adoptált gyerekeiken nyilván nem kísérletezhettek, ezért választhatták szerintem ezt a kislányt. Annyira gyönyörű volt még kicsiként, hogy sokszor gondoltam arra hogy majd én is ilyen kislányt szeretnék. De az új fotókon teljesen megbotránkoztam. Egy kisfiú lett belőle konkrétan. Fiús ruhákat adnak rá és fiús játékokat vesznek neki. A haja is már teljesen rövid. Ezt miért tehetik meg egy ártatlan gyerekkel?

Ilyen volt: [link]

Ilyen lett: [link]

[link]


De hogy a civil életből is hozzak példát: Angliában egy anyuka tudatosan úgy nevelte hat éven keresztül a kisfiát, hogy ne tudhasson a neméről.(!!!) Az iskolában pedig kicsúfolták mert rózsaszín ruhában ment be az osztályba.

Külföldön nincsen gyámhatóság? Miért kell ilyeneknek kitenni ezeket a gyerekeket? Ti nem szomorodtok el ettől?


2012. szept. 19. 10:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%

Hát ez a legnagyobb baj, hogy ennyire nem toleránsak az emberek, mint te. Mi az, hogy "más"? Te így hívod a homoszexuálisokat? REmélem a gyermekednek azért nem így adod elő a dolgot, mert akkor ő is ilyen tapintatlan lesz olyanokkal, akik nem olyanok mint ő. Ezt minden bántás nélkül mondom.

Viszont abban teljesen egyetértek veled, hogy borzasztó, hogy ennyire természetellenes dolgokat találnak ki mostanában. Mert nem csak néhány szülő csinálja ezt, hanem "fejlettebb" országokban már az is nagy divat, hogy nincsenek lefektetve az alapvető nemi jellegek, mert majd "Zolika eldönti, hogy fiú akar-e lenni, vagy lány.

2012. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

Arról a kissrácról én is olvastam, ténylg elég érdekes elveket vallottak a szülei.

Brad Pitt kislányán viszont nem akadtam fenn. Nem Ő az egyetlen fiús kislány. Jó néhány hasonló korú leányzó hord szívesebben nadrágot, és rövid hajat.

Az meg, hogy nem bánnák, ha az egyik gyerekük homoszexuális lenne, nem azt jelenti,m hogy kimondottan erre gyúrnak. Egyszerűen elfogadnák, ha így alakulna, és ez tiszteletreméltó.

Én is elfogadnám, ha így alakulna, támogatnám, és segítenék neki elfogadtatni magát a tágabb környezetével.

Írom ezt úgy, hogy a testvérem leszbikus, és sokat szenvedett, mire vállalni merte önmagát.

A homoszexualitás nem tanulható dolog, hanem adott. Attól nem lesz leszbikus egy kislány, ha fiúsan öltöztetik, vagy szeret kisautókkal játszani.

2012. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1.! Ha úgy írom ki hogy leszbikus/homoszexuális, akkor azon akadnál fent, hogy megbélyegzem rögtön, pedig még csak kislány. Egy kislányra pedig nem lehet rámondani hogy homoszexuális, ezért sem sarkítottam.
2012. szept. 19. 11:18
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem, azon nem akadnék fent, mert ez a kifejezés jelenti azt, ha valaki a saját neméhez vonzódik. Viszont a "más" azt sugallja, hogy nem olyan emberek, mint mi, mások, kivetnivalóak, pedig ez nem igaz.
2012. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Természetesen nem ismerem személyesen a Pitt-Jolie házaspárt, ahogy gondolom, a kedves kérdeztő sem, és jól tudom, hogy a magazinok sokmindent írnak, de én azt olvastam, hogy pont a kislány erőlteti a fiús kinézetet (rövid haj, fiús ruhák, nadrág), mert a 2 nagyobb fiútesó a példaképe (Maddow, Pax) és rájuk szeretne hasonlítani. Szóval nem a szülők hülyesége ez az egész. A szülők viszont ráhagyják, és nem akarják erőszakkal rózsaszín fodros ruhácskákba öltöztetni, mint a fekete kislányt, Zaharát, aki meg pont a nagyon csajos dolgokat szereti. Legalábbis ezt írták róluk.


Attól, hogy valaki fiúsan öltözik és nadrágba jár 3-4-5 évesen, vagy akár még tinikorban is, na attól biztosan nem lesz leszbikus. Totál nem ettől függ a nem beállítódás. Ismerek egy csomó kifejezetten fiús, sportos lányt, és ettől még mindegyikük az ellenkező nemhez vonzódik. Persze gyerekkorukban még egyik sem a fiúkkal foglalkozott.

2012. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
milyen sok kislány hord inkább fiús ruhákat...sőt én is nadrágot hordok és nem szoknyát, ruhát, akkor én is?.....
2012. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
miért kell kiforgatni a kérdező kérdését? egyértelmű,hogy enm a nadrág miatt kérdezte... de mondja meg őszintén minden ilyen idős korú kislányt nevelő anyuka: a képeknek megfelelően néz ki az ő kislánya is? mert az utolsó képen én már kisfiúnak látom azt a kislányt.
2012. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, én úgy néztem ki gyerekkoromban, persze nem azért hogy leszbikusnak neveljenek. És láss csodát, a leszbiség csírája is hiányzik belőlem, édesanya is vagyok. Nem ezen múlik, már rég bebizonyították az okosok. :)
2012. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Aki pedig lepontozott szánalmas, bizonyítja, hogy semmit nem értett meg abból, amit írtam. DE hát ezen az oldalon több nem is telik a megkeseredett, megfáradt, kielégítetlen anyáktól...
2012. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Hát én nem pontoztalak le (soha nem pontozok), meg egyet is értek veled, de ez a megjegyzésed még nálam kiverte a biztosítékot: "több nem is telik a megkeseredett, megfáradt, kielégítetlen anyáktól..."
2012. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!