Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok is nyűgös esténként?

A ti babátok is nyűgös esténként?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hetes és minden nap kb. 17 órától elalvásig nyűgös, sehol nem jó neki, sem a játszószőnyegen, sem az ágyában, sokszor még ölben sem. Cicin persze ellenne, de nem szeretném nonstop mellen tartani. Így hát fürdésig megy a "cipel-táncol-énekel" műsor. Tiszta szerencse, hogy énektanár végzettségem van, így jó széles a repertoár... :)

2012. szept. 19. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Az általad leírtak alapján "hasfájós" a baba. Ez ilyenkor vagy pár héttel korábban jelentkezik és min. a baba 3 hós koráig tart.

Nekünk is pontosan így kezdődött (3 hetes korában) és 4,5 hónapig tartott.

A helyedben megkérdezném a védőnőt vagy a dokit.

Egy idő után bármennyire türelmes és kitartó az anya fel tudja őrölni az idegeket ez.

Ma már többféle "gyógyszer" - vény nélkül - (Gripewater - angolvíz, Infacol, Colief cseppek) van a csillapításra, nyugtatásra, vagy a pocak megfelelő "masszírozása" (akár krémmel) stb.

2012. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, az én lányom is ilyen volt, de nekünk előbb kezdődött, de Ő nem nyűgös volt, hanem 5-8 ig ordított vigasztalhatatlanul. Tényleg meg lehet tőle bolondulni, mi felváltva a férjemmel ringattuk énekeltünk neki, de ilyenkor annyira tehetetlen az ember, és annyira sajnálja a kicsit, hogy ez is kikészített. Aztán 7 hetes korában abbahagyta egyik napról a másikra, mintha elvágták volna. Nekem is azt mondták, hogy a hasa fáj,de semmi más nem utalt rá, nem húzogatta a lábát, meg nem feszengett... hát nem tudom, de az a lényeg, hogy túl vagyunk rajta, már 6 hónapos, és a világ legtündéribb kislánya, na persze nekem meg az apukájának....:)

Kitartást kívánok!

2012. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Azt még elfelejtettem, hogy nekünk az vált be, ha betettük a babakocsiba, és sétáltunk egy nagyot, akkor elaludt, és nyugi volt.
2012. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem is gondoltam rá, hogy a hasafáj, mivel nálunk sem utal rá semmi más. De akkor most megpróbálom a tornát, masszzst stb., háta sikerrel járok.
2012. szept. 20. 00:06
 5/5 anonim ***** válasza:

SZia. Első vagyok.

Ez nem kimondottan hasfájás, nem úgy kell elképzelni. Azt is mondják: kólikás a baba.

Bár sok babánál valóban a pocak miatt jelentkezik (még elég éretlen az emésztésük), sok olyan baba van, akinél tulajdonképpen a szakértők sem tudják megmagyarázni, de rengeteg példa alapján megfigyelték ezt: a baba pár hetes korában, mindig a nap bizonyos időszakában, de leginkább estefelé jelentkezik, a baba vigasztalhatatlanul sír vagy nyűgös, nagyon nehéz megnyugtatni, a máskor, a nap más időszakában bevált módszerek is nehezen vezetnek eredményre, s eltart kb. 3-4 (vagy több) hónapos korig. Teljesen nem lehet megszüntetni, de nagyon sokat javítható a helyzet a kül.szerekkel, módszerekkel.

El fog múlni és utána csak legyintesz majd rá.

Kitartást kívánok én is neked!

2012. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!