Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kenguru vagy hordozókendő?...

Kenguru vagy hordozókendő? Esetleg vmi más, hasonló funkcióval? Érdekelnének a tapasztalatok, vélemények!

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 19:12
1 2
 11/15 anonim válasza:
15%

Nekünk azt mondta az orvos, hogy kifejezetten jót tesz a csípőjének a kenguru, használjuk sokat.

Na ezek után legyél okos...

2012. szept. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

A kicsik optimális csípőfejlődéséhez a helyes testtartás a köldökig felhúzott térd ÉS a kábé 90 fokos terpesz, ebből adódóan a gömbölyödő gerinc.

Ha találsz olyan kengurut, amiben ez teljesül, akkor jó, ha nem(és nem fogsz mert a keskeny ülep- rész miatt lóg bennük a baba lába), akkor kendő:).

Csatolok két képet, az elsőn kenguruban nézd meg a baba tartását, a másodikon kendőben, látni fogod az eltérést.

[link] (lógó lábak, egyenes gerinc)


[link]

(felhúzott térdek, gömbölyödő gerinc

2012. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%

10-es: Engem az nem zavar, hogyha valaki kenguruban viszi a gyerekét. Ezt még mindig félreértik sokan. NEKEM igazán teljesen mindegy. Legfeljebb több lesz a munkám pár év múlva... Viszont nem vagyok laikus ebben a témában, és tudom, hogy a hordozókendő hosszútávú használata egészségesebb, mint ugyanannyi ideig kenguruban vinni a gyereket. Ez a dolog egyáltalán nem "városi legenda", hanem tény. Ha valaki egy kicsit is tanulmányozza a csecsemők és kisgyermekek anatómiáját, mozgásfejlődését, és az izomzat és csontrendszer fejlődését, akkor erre a következtetésre jutna bárki.

Nekem az a bajom a beszólogatós kommentekkel, hogy olyan dologról akarják a kérdezőt meggyőzni, ami nem a fellelhető legjobb (han nem létezne hordozókendő, valószínűleg én is a kengurura szavaznék). Lehet, hogy valamilyen szintig jó a kenguru is (napi max 1 órás időtartamra), de hosszabb távon a kendő és a szélesebb alátámasztású hordozók sokkal jobbak.

Ha megkérdeztél egy ortopédorvost, és a "GYK"-s anyukáknak nem hiszel, hát miért nem kérdezel meg több orvost? Kérdezz meg 10-et, ebből 8 a kendőre fog szavazni, 1 nem kompetens, és egy fogja azt mondani, amit a te orvosod (Nem akar elkedvetleníteni, vagy nem ért hozzá, vagy csak nem érdekli az egész). Ez alapján pedig légyszíves ne akarj meggyőzni senkit arról, hogy a kenguru olyan csodálatos lenne. Közel sem igaz, hogy a vásárlói piacon nem lehet olyan termékeket venni, ami káros, sőt!(Gyere el a Heim Pál Kórházba, menj el a János Kórházba, vagy az ÁEK-ba például, és kérdezd meg ott is!) De menj fel egy kengurugyártó honlapjára, és nézd meg a "hatalmas" szakmai véleményeket. Többnyire áltudományos maszlag -ha van egyáltalán leírás, nulla szakmailag helyes alátámasztással. Viszont rengeteg mosolygós arc az illusztráció, helyettesítvén a szakmai tudást.

A lepontozásról az a véleményem, hogy oda-vissza hülyeség, de ha valaki lepontozza a válaszomat egy olyan fórumon, ahol a válaszok egybehangzóak, az már engem is felháborít.

2012. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Előző vagyok:

Kedves kérdező! Az alábbi oldalt is érdemes átnézni hordozási lehetőségek terén:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Ezeken kívül is van még nagyon sokfajta hordozóeszköz, ami megfelelő tartást ad a gyerek gerincének és csípőjének. A választásban ezen a ponton túl már csak az a kérdés, hogy milyen korú gyermeket szeretnél az eszközzel hordozni, és neked melyik a kényelmes (pl pici gyerekhez egy hosszú kendő lehet például(!) kényelmes. Amíg a gyerek nem jár, addig otthon felveszed, otthon leteszed, út közben nem kell kötözgetned. Viszont egy nagyobb gyerek esetében olyan hordozót válassz, amiből gyorsan és egyszerűen tudod kivenni a gyereket, és gyorsan vissza is tudod tenni bele külső segítség nélkül.)

2012. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm szépen az érthető és áttekinthető választ, és mindenkinek, aki a kérdésemre normáisan válaszolt. A pontozásról semmit nem tudok, és ezután sem érdekel, hisz nem holmi pontok miatt tettem fel a kérdésemet. Őszintén sajnálni tudom azt, aki ezekkel foglalkozik.....
2012. szept. 21. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!