Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelne, volt-e/van-e...

Érdekelne, volt-e/van-e valaki hasonló helyzetben mint én, és mi lehetne a megoldás, mert már nagyon rosszul érzem magam?!

Figyelt kérdés

Párom egy ideje külföldön dolgozik (és még fog is, csak időnként jön haza) én pedig ittmaradtam másfél éves kisfiammal egyedül. Egyedül, mert a családból csak anyósomra számíthatnék, de Ő meg sokat dolgozik, csak annyit tud velünk lenni, ha délután lemegyünk sétálni, csatlakozik hozzánk. De azt is csak akkor ha épp nem dolgozik. A család többi tagjára inkább azt mondanám: nincsenek is ...

Kisfiam, nagyon ügyes, értelmes, a korának megfelelően fejlődik és nagyon igényli a társaságot. Nem nagyon tud egyedül eljátszani, inkább csak szétpakol, pár percnél tovább semmi nem köti le. Még akkor sem ha én próbálok vele játszani. Olyankor is két perc és továbbál.

Na most a problémám az, hogy mivel egyedül vagyok vele és minden rámmarad: a főzés-bevásárlás (autónk nincs így az is kész horror egy-egy nagyobb bevásárlás alkalmával) takarítás, stb és a gyermekem ellátása, vele való foglalkozás - amit imádok és ezért vagyok itthon vele, de néha nagyon nehezemre esik. Sokszor annyira fáradt vagyok hogy majd elalszom mire vele tudnék foglalkozni, ötleteim sincsenek ilyenkor a közös játékhoz (de már bele lapozgattam az Anya taníts engem-be innen próbálok ötletet meríteni mikor kifogytam teljesen)

Szegény sokszor ilyenkor csak jön-megy, pakol, vagy hozza a távirányítót hogy tegyem be a mesét. A tv-re is azt mondam hogy nem lesz, még korai, de sokszor ez a mentsváram, van is lelkiismeret furdalásom ilyenkor :( Általában ezeket játsszuk: formabedobó (már egyedül is megy neki) zsírkrétával rajzolunk, labdázunk, felhúzós autóval játsszunk, etertjük-itatjuk a babáját, főzünk (van babakonyha készlete) tornyot építünk, játéktelefonálunk, táncolunk, mesekönyvet nézünk, testrészeket mutogatjuk stb-most ezek jutnak eszembe hirtelen. Játszóterezünk is, vagy más gyerekekkel vagyunk, vagy csak sétálunk, ügyeket intézünk, napi 2 órát biztos. És nagyon imádom őt, Ő az életem értelme!!

Mégis sokszor látom hogy jönne hogy még-még menjünk játszani, de mint írtam sokszor hulla vagyok már mert nem érem utol magam, meg észre vettem hogy ilyenkor türelmetlen is vagyok, többször látott már kiakadni (csapkodni, földhöz vágni valamit mikor elszakadt a cérna) de persze nem miatta, hanem mert a fejemre nőtt minden és besokalltam .. Azt hozzátenném hogy Anyósom szerint elég körülményes vagyok, mert Ő úgylátja, míg Ő pikk-pakk összedob mindent (a takarítást, főzést) addig én mindenre nagyon rákészülök és ezért nem marad időm. De őszintén - ez az én hibám - ha már elkezdek vmit, akkor azt normálisan meg is csinálom, nem az a "ahol a papok táncolnak" tipusú takarítás híve vagyok és az ablakokat se szeretem úgy lemosni hogy minden nap egyet .. Szóval igencsak megnehezítem ezzel a életem.

Este fél 10kor alszik el a kicsim, azután én még próbálom behozni az elmaradt dolgaim, meg egy órát még internetezek is (ennyi azért kell nekem is) így 1-2 fele kerülök ágyba, 8kor pedig a kicsivel kelek. Ezt is mindig megfogadom hogy előbb felkelek egfy órával mint Ő, de nem megy!! Mióta elment az apja, azóta így van ez, minden nap. Úgy érzem semmire nincs időm, vele nem vagyok eleget, a dolgaim végtelenek és kialvatlan vagyok.

Kicsit hosszúra sikeredett a "mondanivalóm" és lehet hogy itt-ott kusza is, de kiváncsi vagyok hogy aki nem ismer, nem látja a helyzetem, mit gondol, hogyan tudnám másként csinálni, vagy aki benne van ugyanebben mint én, Ő hogy csinálja! Köszönöm a válaszokat!


2012. szept. 18. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lehet egyedül egy kicsi gyerekkel, de szerintem jól csinálod. Bár én nem vagyok ilyen helyzetben, de így látom a leírtak alapjén.

Viszont ha zavar, hogy -szerinted- nem foglalkozol eleget a fiaddal, akkor gondold át a fontossági sorrendet, és mivel a gyerek az első, próbáld meg a háztartásban lazábban venni a dolgokat. Másrészt persze hogy igényli a gyerek a társaságot, hisz főleg csak veled van!

Menjetek többet közösségbe akár a háztartás rovására is, hisz ketten nem hinném, hogy nagy koszt csináltok, és ez az időszak nem tér vissza, míg a munka megvár...

Sok sikert! :-)

2012. szept. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is azt mondom, hogy picit próbáld meg átgondolni a prioritást. Nekem 4 és 2,5 évesek, szintén nulla segítségem volt/van, úgyhogy abszolute átérzem a helyzetedet.

Én a magam részéről rájöttem, hogy a házimunka és a konyha a nagy időrabló dolgok ugye, tehát abból próbáltam meg mináél többet lefaragni a gyerekekkel tölthető idő javára. Gondolok itt pl arra, hogy

- nem vasalok. kövezz meg, de annyira utálom és olyan sok időt elvisz hogy teljesen kiiktattam. a lehető legprofibban teregetek és pakolok a szekrénybe, így is rendezett a ruházatunk

- mindig nagy adagot főzök és fagyasztok belőle, így aztán egy héten csak 2-3x elő kell venni és töredékidő alatt megvan a friss házi kaja. Amúgy is gyorsan összedobható ételeteket készítek zömében. És bevonom őket amibe csak lehet, jó nekem már idősebbek, de míg kisebbek voltak is ott rendetlenkedtek a lábam körül hacsak nem adtam a kezükbe két műanyag tálat meg néhány veszélytelen eszközt hogy azzal kalamoljanak. Vagy pár szem krumplit hogy mossák meg, vagy üres műanyag flakonba dobáljanak babszemeket vagy mittomén ilyenek... remekül elvannak szem előtt... :)

- amibe csak lehet bevonom őket pl van kis seprűjük, meg felmosnak, tükröt pucolnak, teregetéskor keresik a zoknik párját meg iylesmi. minden szituban próbálom megtalálni azt ami őket érdekelheti. Így talán kicsivel hosszadalmasabb elvégezni mint egyedül, de de így közös az élmény és legalább el vannak foglalva nem egymást kalapálják semmiségekért :)


másik: tudom, hogy nagyon kimerítő 24 órában mindig 10000%-osan ottlenni velük agyban, vigyázni, tervezni stb... mindig mindent egyedül. Úgyhogy amikor csak lehet, pihizz vele együtt pl ebéd után dőlj le te is. A mosogatás vagy akármi más megvár, de a fáradtság alattomos dolog. Jó, ha tudsz ismerkedni, kontaktolni más anyukákkal, szervezzetek kicsit eltérő programokat ne csak a játszóterezés legyen, mittomén pl ha az időjárás még engedi akkor "piknik", vagy körülnézni hogy a közelben ilyen érdekes progik vannak és többen elmenni. Ha jól összeszokik a banda akkor lehet olyat csinálni, hogy minden héten másik anyukánál vannak letéve a kölykök egy fél délutánra, a többi anyuka meg addig beül egyet trécselni, vagy ki-ki mehet és eltölthet 1-2 órát gyerek nélkül.

A türelmetlenséget pedig próbáld meg megelőzni magnéziummal, meg ami nekem bevált, hogy amikor már nagyon mérges vagyok belegondolok hogy mit láthat ebből a gyerek, milyen lehet a mostani énemet megtapasztalnia... hát olyankor lejjebb veszek. Sokszor egy ölelés segít át is lendülnünk a nehéz pillanaton és nem robbanok, meg ő is alkalmazkodóbb lesz picit tőle.


És figyi, naná, hogy kell egy kis privát idő, de tényleg néha hanyagold a netet. Olvas inkább, vagy aludj... :)

és kitartás... annyi gyönyörűséget adnak nekünk ezek a kis lükebókák, próbáld meg az adott szituban mindig a jót észrevenni és talán kevésbé leszel frusztrált... tudod, a pohár félig teli van :) Mindig vannak nehéz periódusok, néha könnyebb velük, néha nehezebb, ez tény, de picit rajtad is múlik, hogy mennyire gabalyodsz bele a nehézségek hálójába.


A kívülállók okoskodásaival meg ne foglalkozz! Persze, anyósnak könnyű ítélkezni hogy ő bezzeg így-meg úgy... már bocsánat, de egyik füleden be, a másikon ki. Ez a ti életetek, talán át sem látja a helyzeted igazán így ,hogy csak ilyen ímmel-ámmal találkoztok. Ez alapján meg nem ítélhet meg! Ha tevékenyebb részese akar lenni, akkor nosza, gondolom nem utasítanád vissza ha többet akarna unokázni.

2012. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érdemesebb lenne segítséget kérned, bejárónőt hetente 1x ,és akkor Te is kipihentebb leszel és a gyerekkel is tudsz foglalkozni.Persze ha megteheted,egyébként nem olyan drága szerintem. A nyugalom meg többet ér.
2012. szept. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól csinálod. Amin én változtatnék: korábban fektetném le, és én magam is korábban mennék ágyba, mert én pl olyan vagyok, hogy ha reggel 6-7 után ébredek, akkor már el van tolva az egész napom. Hiába vagyok itthon, akkor is úgy érzem, hogy elaludtam.

Takarítást csináld minden nap, én legalábbis így teszek, mert akkor néhány perces művelet a porszívózás, portörlés, felmosás, míg ha várok 2-3 napot, akkor sokkal több időt vesz igénybe.

Tanulj meg mondókákat kívülről (Kerekecske-dombocska Vida Kata rajzaival), így amikor nem tudsz leülni játszani, akkor is le tudod kötni a kisfiad figyelmét.


Egyébként alvással kapcsolatban nekünk a fizikatanárunk mindig azt mondta a középiskolában, hogy jegyezzük meg, az éjfél előtti alvás duplán számít.

Az írásod alapján nagyon jó anyuka vagy!

2012. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! Nagyon sok erőt és sok ötletet kaptam! Megpróbálok változtatni, remélem jobb, könnyebb lesz! Mindenkinek boldog babázást kívánok!
2012. szept. 19. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező


Némileg hasonló cipőben járunk, nekem is külföldön dolgozik a férjem, egyedül vagyok a kisfiammal egész nap, segítség nélkül.

Amit tanácsolni tudok:

- Feküdj le minél előbb, nagyon kevés ez az idő, amit alvással töltesz.

- A takarítást-ha már ilyen alapos tipus vagy- oszd fel részfeladatokra, hétfőn felmosom a konyhát, kedden kiporszívózok, szerdán port törlök stb. és vond be a kisfiad a munkálatokba.Ha port törölsz, a (nem törékeny) tárgyakat add oda neki, törölgesse át ő egy rongyival, utánozzon.Ha felsepersz, tartsa a lapátot, ha felmosol, segítsen engedni a vizet, ha teregetsz, adogassa a csipeszeket ilyesmik. Ezek a mindennapi dolgok is válhatnak érdekes játékká, a mindennapok részévé és talán utolérnéd magad.

- Főzz kettőtöknek több napra előre vagy nagyobb adagokat és fagyassz le porciókat, így ha szorosabb napotok van vagy nyűgösebb a kicsi, csak kikapsz valamit a hűtőből és ennyi.

- Amikor alszik, olyankor próbálj te is lazítani, pihenni, netezz olyankor, vagy ha mindenáron olyankor akarod utolérni magad akkor próbálj valami nyugisabbat játszani a kicsivel ha ébren van, pl labdagurigatás, könyvlapozgatás ilyen egyhelybenülős játékok és akkor te is megpihenhetsz pár percre.

- Ha anyósod ráér éppen veletek sétálni, akkor legyél önző, sétáljanak csak ők nélküled, te meg addig tedd ami épp szükséges, otthoni hurrikánelhárítás vagy épp egy nyugtató forró fürdő, ennyi neked is jár. Anyósod remélhetőleg segít ennyit.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.Ja meg néha hagyom a fiam a "kupisabb2 játékokkal játszani, amíg csinálom a dolgomat, olyan a nappali mint egy háborús övezet, de este mikor lerakom, csak összehajigálom a dolgokat egy kupacba és "rend" van. Úgyis csak mi látjuk, apa nincs itthon, ha meg jön valaki, rácsukom az ajtót addig :D

2012. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó választ is, itt is kaptam jó ötletet! Neked is boldog babázást kívánok!
2012. szept. 19. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!