Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kenguru vagy hordozókendő?...

Kenguru vagy hordozókendő? Esetleg vmi más, hasonló funkcióval? Érdekelnének a tapasztalatok, vélemények!

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 19:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Kenguru nem!!!!!!!

3 hós korig kendő, utána lehet pl meitai, manduca, ssc, de a kendő is maradhat.

Mindenképpen tanfolyammal! (Mármint a kendő megkötéséhez.)

2012. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Kenguru semmiképpen (én ennek köszönhetem, hogy kisgyermekkorom óta gerincbeteg vagyok)!

Ott van a meitai, vagy ami még inkább hajaz a kenguru egyszerűségére: ssc.

2012. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Kengurut ne. Régen, mikor kengurut használtak, a textilpelus megoldotta a helyes csípőtartást. Manapság viszont eljött az eldobható pelusok ideje, ami nem tartja rendesen a csípőt.

Na befejezem az okoskodást. :O) Amit ajánlanék:

1. ha kitartó vagy és elszánt hordozókendős, tanfolyammal esetleg: JPMBB kendő, rugalmas, 0hótól (bár én 6 hetesen tettem bele először a lányomat), rugalmas kendő, 14 kilóig

2. A mei tai praktikus tud lenni, de csak 3 hónapos kortól.


Ha drágának tartod ezt a kendőt,vannak másmilyenek is, vagy szövöttek. Sőt van olyan hely, ahol kikölcsönözheted kipróbálni. Tudsz venni használtan is. :)

2012. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat!
2012. szept. 19. 21:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
mamai.hu- hasznos tanácsokkal tele... :)
2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs: mamami.hu
2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Je porte mon bebe kendőt tudom ajánlani én is, nagyon jó, én például a netről tanultam meg megkötni, igaz gyakoroltam jócskán, de már fél perc alatt megkötöm. A fiam pedig fél perc alatt elalszik benne. Az első gyereknél kenguruztam, nem olcsó kenguruval, de ég és föld a kettő.
2012. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sima szövött kendőm van, és imádjuk, csak már nehéz elől a Kisfiam (kilenc kiló :))


Úgyhogy szerintem meitai-ozni fogunk.

2012. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudj, de nem tudok elmenni mellette: ez kb a nyolcszázadik ugyanilyen kérdés...

Én már nem írom le ide is mégegyszer a tapasztalataimat, de csatlakozom az előttem szólókhoz.

Akik meg lepontozták az előző válaszokat, azoknak csak gratulálni tudok a felnőtt hozzáállásukért :-s Ha elolvasod a többi hasonló kérdést, rá fogsz jönni, ki(k) az(ok). A tegnapi toplistán a "menő" 6085. helyet foglalta el, és lefelé csúszik. Grat! :-P

2012. szept. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Mi kengurut használunk újszülött kora óta. Nyílván nem mindegy, hogy milyen kengurut veszel, de abban biztos lehetsz, hogy olyat manapság nem lehet árulni, ami bizonyítottan káros lehet.

Nekünk bevált a kenguru: egyszerű, praktikus, biztonságos és a babám nagyon szereti.

Én megkérdeztem az ortopédorvost, amikor voltunk csípőszűrésen, hogy mennyi igaz a városi legendából, miszerint a kenguru káros a baba csípőjének és gerincének, azt mondta, hogy ha nem egész nap ebben van a baba, akkor egészséges gyereknél nem okozhat gondot.

Én többre tartom a szakértők véleményét azoknál a gyk-s anyukákénál, akik azt lesik, hogy mennyit esett a toplistán az, aki valamit merészel másképp csinálni mint ők :)

(toplista... anyám, de irigylem a szabadidejét annak, aki azzal foglalkozik, hogy toplistán hogy áll az ellenség... eddig még az se jutott eszembe, hogy azt nézegessem, hogy én hogy állok a toplistában, nemhogy mások... :D)

2012. szept. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!