Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy éreztek a féjetek iránt...

Hogy éreztek a féjetek iránt mióta megszületett a baba?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett a kisfiam, szinte csak vele foglalkozom, a férjemtől szinte falra tudnék mászni. Pedig előtte nagyon jó volt a kapcsolatunk, de a szülés óta nagyon sok minden megváltozott bennem. Mondjuk ebben szerintem az is szerepet játszik, hogy nem foglalkozott túl sokat a babánkkal, ami nekem nagyon rosszul esett. Mostanában már próbál jó apa lenni, de nem tudom, engem sokszor már nagyon idegesít. Szerintetek meg fog változni ez az érzés bennem?


Üdv 3 hós kisfiú anyukája


2009. aug. 1. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
A férjed nélkül most nem lenne gyereked! Ő az apja! Vele is annyit kellene foglalkoznod,mint a gyerekkel.A gyereknek két szopi között egyedül kellene játszania,csak egy időszaknak szabadna lenni,amikor csak vele foglalkozol.Amúgy meg a férfiak nem nagyon tudnak mit kezdeni egy pici babával,meg kell őket tanítani rá.Ha így folytatod,elvált asszony leszel.Ezzel a gyerekednek teszed a legrosszabbat.Tudom,hogy ma divat a válás,meg az anyák sértődése,de a hosszú házasságokban is voltak viták,de azokat mindig megoldották.Ezt 30 évi házasság és 3 gyerek után mondom.Több felelősség kell a családdal szemben.Uralkodj magadon és gondolkozz el azon,hogy mi a jó a fiadnak?Nem elsősorban neked,mert az csak önzés,hanem a picinek!
2009. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mintha csak a saját érzéseimet írtam volna le. Hasonló nálunk is a helyzet. Szerintem 80%ban mi változtunk és nehéz hogy Ők nem úgy viszonyulnak a babához mint mi. Soha nem is fogják azt érezni amit mi érzünk a baba iránt. Próbálok türelmes lenni, nem ingerülten szólni ha valami piszkálja a "csőrömet", és néha ki tudnék futni a világból....

A hét minden napján dolgozik, alig van itthon, volt mikor egy hétig csak szundikálva látta a kislányát. Hiába mondtam hogy legalább egy napot legyen itthon(saját maga ura,nem alkalmazott) úgy csinált mintha nem is akarna itthon lenni. Ha maradt akkor is alig foglalkozott a picivel, mintha nem tudna vele mit kezdeni!? Most 5hónapos a pici, nem tudom mikor lesz jobb. A szex jobb mint előtte, csak jóval kevesebb, ez viszont nem minden, és csak nekünk jó.... A baba olyan mintha "csak az enyém" lenne, apja nem létezne. Ez van :o)

2009. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nagyot nőtt a szememben. Bejött velem szülni is, pedig már attól elájul általában ha mondjuk egy vérvételről beszélnek neki. És végig bírta, nagyon sokat segített, végig fogta a kezem. És mióta megvan a fiunk, nagyon sokat játszik vele, igazán jó apa lett belőle. Szóval én, ha lehet ilyet mondani, még jobban szeretem.


Én egyébként nem értelek. Mégis mit kellett volna foglalkoznia egy újszülött gyerekkel? Szerintem egy férfi egy olyan pici babával még nem tud mit kezdeni és ezért hibáztatni sem lehet. Inkább örülj neki, hogy próbálkozik és segítsd, hogy egymásra találjanak!

2009. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt elfelejtettem írni hogy több mint 5évet vártunk a babára és ezért nem értem az én párom hozzáállását, és még annyi, hogy amikor 3hónapos volt a bababánk, akkor voltak olyan napok, hogy pelenkázta, sétálni vitte beszélgetett vele stb... Most valamiért szó szerint menekül a gyerek elől!? Lehet mert többet sír a foga miatt, vagy egyéb ok, de nem mondja miért. Amúgy nagyon szeretem a páromat, ugyanúgy mint a baba előtt.
2009. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy túl sokat kérnék tőle, pl. olyanokat, ha főzök, vagy valamiért nem tudok a gyerekhez menni és üvőlt legalább nézzen be hozzá és ne a tévét bámulja és szotyizzon:( Ha ezt szóba hozom akkor meg jön az hogy "szerintem nem vagy jó anya, mert az xy ismerősöm is azt mondta, hogy ezt így kellene csinálni meg úgy kellene csinálni (persze ezeket az okos tanácsokat mindig pasik adják) és hagyja a gyereket üvölteni. Hát én ezekkel pl. nem értek egyet, vagy pl. azzal, hogy ha itthon van akkor is rohan le a kertbe, vagy egész nap motort szerel én meg itt vagyok fent a gyerekkel lesz..rva. Szóval én nem pont ilyen apának képzeltem a párom és szerintem igenis egy pasi is kiveheti a részét a gyerek körüli teendőkben.
2009. aug. 1. 12:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Valahol igazad van,de szerintem is kettőn áll a vásár.az én párom sosem tudott mit kezdeni a babákkal egészen addig még megnem született a sajátja.nagyon klassz apa.és kicsit igaza van az első válaszolónak,még akkor is ha lepontozták.Igenis szükség van arra,hogy a férjeddel is foglalkozz.ő lehet,hogy azért nem foglalkozik a babával,mert pontosan tudja,hogy te ugyos megteszed.te meg mérges vagy rá,mert nem teszi.Hagyd rá a babátok egy órára,vagy kettőre,két szopizás között menj el valamerre,ismerje meg egymást a két emberke.lehet,hogy a párod rájön,hogy nem is olyan könnyű 24 óra készenlétbe lenni az embernek,de az is lehet,hogy rá érez arra,hogy ezt ős is megtudja csinálni.és milyen aranyos babája is van neki.A pasik tényleg késöbb jönnek rá erre,és ehez némi segítség is kell nekik,de ez tök természetes,az ami egy anyának ösztönös,azt nekik tanulni kell.és van bennük egy adag féltékenység is,mert eddig ő volt azon a helyen ahol most egy sírós,kakis manó van.adj neki türelmet.reméljük ő is megváltozik és a te véleményed is róla.
2009. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk ugyanez van. Én is sokat vagyok egyedül és ha itthon van akkor se velünk foglalkozik hanem minden mással. Ezt csak az érti meg aki benne van. Remélem ahogy egyre nő a baba, jobban tud majd azonosulni vele. Már kicsit jobb mint pl.3 hósan volt mert már sok helyre mi is megyünk vele de amig anyatejes volt nagyon nehéz volt. Most könnyebben mozdulunk, nem vagyunk annyira bezárva. Azt is tervezzük kb,1 hete, hogy majd ősszel elmegyünk 1 hétre nyaralni kettesben talán akkor a kapcsolatunk is helyrejön. Mi 1x(!) voltuk együtt amióta megvan a baba.

Az első válaszoló picit fura...szerintem inkább Ő egy férfi lehet mint anyuka.

6 hós kislány anyuja

2009. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én talán még jobban szeretem a férjemet mint előtte. Mondjuk Ő nem "tipikus" férfi. Nagyon sokat segít a házimunkában. Amikor megszületett a babánk, nem nagyon tudott mit kezdeni a csöppséggel, de belejött. Mindent megbeszélünk és esténként ha elalszik a babánk akkor mindig megvitatjuk a napi dolgokat, vagy csak úgy beszélgetünk. A szülés után sok férfi érzi magát elhanyagoltnak, nem akartam ezt a hibát elkövetni.

Próbálj vele beszélgetni a kommunikáció nagyon sokat segíthet. :) :)

2009. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nagy szerencsém van, az én férjem nagyon rendes. Sokat segít a házimunkában is, de a babával is sokat törődik, délután mindig sétálunk, és mindig jön velünk, hiába mondom neki, hogy aludjon, mert éjjel dolgozik. Azt mondta amióta megvan a pici még jobban szeret és tényleg érzem is, sokszor dicsér.
2009. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon szuper férjem van, imádja a családját. 5 hónapos a kislányunk, előtte is tudtam róla, hogy imádja a gyerekeket, de mióta megszületett a saját kislánya, ezt be is bizonyította.

Szülésem után együtt sírtunk, nagyon várt már minket haza. Első perctől kezdve dajkálja, fürdeti, sok időt tölt vele és velem is. Rengeteget dolgozik, de ha hazaér, máris siet a kislányához. Rengeteg dolgot meg tudok csinálni akkor is, ha nincs itthon, mert áldott jó gyermekünk van, szerencsére. De ha hazajön apa, akkor már a szőnyegen vannak, bohóckodik neki, rengeteg szeretetet ad neki is és nekem is. Nagyon imádom, kevés ilyen férj, apa van.

Esténként vagy ő fürdeti, vagy eteti (tápszeres). Az altatás is az ő reszortja.

Egyszóval az én férjem igazán kiveszi a részét a gyereknevelésből. Ezzel rengeteg terhet levesz a vállamról. Nagyon büszke vagyok rá.

2009. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!