Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a vélemények a textilpelen...

Mik a vélemények a textilpelenkák használatáról?

Figyelt kérdés

Csak most találtam rá erre az oldalra: [link]

Lehet hogy nem kéne szennyezni a környezetet a sok eldobható pelussal. Van aki használt már ilyet? Nagyon érdekelne minden tapasztalat. Hogy vannak a méretek?



2012. szept. 20. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Ez egy nagy vita mert 2 féle anya van. Aki esküszik a textil pelusra és aki soha...


Èn azt mondom, hogy a pelenkák mosása is iszonyat környezet szennyezö. azokat is elökell állítani, majd minden nap sok sok pelust mosni. már a víz hazsnálata szennyez, aztán az energia stb... ez mind környezetre és pénztárcára is veszélyes. Vagy is mind körnezet barát és mind árban ugyan ott vagy mindegyiknél.

Az eldobhatónál az a jobb hogy ott kevesebb pelus kell, mert 2-3 pisi simán bele fér és nem lesz nedves a popója, a textil pelusnál viszont minden pisinél cserélni kell...


Szóval én nem vagyok mellette, de elsö gyereknél sokan választják a textil pelust.

2012. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
miért szerinted az hogy naponta mosol,használod a vizet,a mosóport,az áramot az nem pazarlás,és környezetszennyezés?
2012. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm! :)

Kedves második, de képzeld tudom, hogy az is környezet szennyezés. Viszont és pl. minden nap mosok ruhákat, sőt van hogy kétszer is. Szerintem lehet hogy beleférne még egy pár pelenka is a gépbe.

Mindemellett még lehet, hogy maradok az eldobhatónál. Még csak most tudtam meg, hogy egyáltalán létezik ilyen. Gondolkodom rajta és kíváncsi vagyok a véleményekre. :)

2012. szept. 20. 14:00
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Én nem használnám. Ha már van az eldobható, miért szenvedjek a moshatóval. Azt is kell áztatni, ha kifolyik a kaki belőle, meg ha pisis akkor is be kell áztatnod, hogy ne büdösödjön a pisi mosásig. Na meg nem moshatod együtt a ruhákkal. Én legalább is nem tenném. Szóval ha kiszámolod, hogy használod a vized, az áramot, mosószer, öblítő pluszba a ruhák mosásán felül. Ugyan ott vagy mintha eldobhatót vennél. Szóval lehet, hogy kényelmes vagyok, de ez az én véleményem. Na meg a moshatóban éjjel is tisztába kell tenned, mert nedves lesz a popsija. Az eldobható meg beszívja, így a baba alszik nyugodtan.
2012. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Akkor jelentkezem én, aki használom.

Nem ítélem el az eldobhatót, a nagyfiamat (2,5 éves) a mai napig abba csomagolom, de nagyon remélem, hogy nála most már belátható időn belül vége lesz a pelusos korszaknak. A kislányommal viszont részben moshatózom, ha elmegyünk, akkor eldobhatót adok rá.

Semmi macera nincs velük, tényleg. Egyszerűen berakom a mosógépbe és kész. Bármivel együtt lehet mosni, ha nagyon foltosak, előtte átdörzsölöm őket mosószappannal, de ezt megcsinálom a többi feltűnően koszos ruhával is. Így plusz vizet nem használok, amúgy is mosnom kell minden nap.

Mosóport, öblítőt nem használok, ezekhez nem is szabad, hanem mosószódával vagy mosódióval mosom őket. Az sem szennyezi a környezetet.

Több szempont miatt döntöttem a mosható pelus mellett. Egyrészt a környezetvédelem miatt, ezt tovább nem részletezem. A babámnak sem mindegy, milyen anyagokkal érintkezik a bőre. Hosszú távon olcsóbb is, mint az eldobható. Ezen felül az a titkos vágyam, hogy ebben talán hamarabb szobatiszta lesz a kislányom, mint a hiper-szuper száraz érzést biztosító pelusokban, bár többek szerint nincs ilyen összefüggés.

Szóval röviden ennyi. Nekünk ezért jó.

2012. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sumergo ***** válasza:
33%

Hát én nem tudom, egyszer megnéztem mennyibe kerül a mosható, és kiszámoltam, hogy abból egy évre elegendő eldobhatót meg lehet venni. Amúgy a kakis pelusnak kicsit durvább tisztítószer kell, gondolok itt a fertőtlenítésre, legalábbis én nem tudnám elképzelni, h ne fertőtlenítsem ,mielőtt újra ráadom. +víz, + áram, + mosószer

De lehet, csak azért gondolom így, mert én egyébként sem mosok minden nap. Akkor indítom el a gépet, ha tele van, és mosógolyóval mosok.

2012. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Én textilpelenkát használok és nagyon szeretem. Saját magam készítettem az aio készletünket és kb. 10 ezer Ft-ba került össz-vissz. Sajnos pofátlanul nagy hasznot raknak rá némely gyártók a pelusokra, de azért lehet találni megfizethető áron is jókat. Hogy ne fuss sok felesleges kört, érdemes fórumozni. (és nem feltétlenül itt. Amit linkeltél az jó, mamamit tudom még ajánlani)


Méreteket kérdezted: Vannak méretezett pelusok, azoknál kb. úgy vannak a súlyhatárok, mint az eldobhatónál. Vannak kétméretesek:egy újszülött, pár hónapos méret és egy másik, ami szobatisztaságig jó.

a harmadik típus pedig az egyméretes, ami bármekkora méretre állítható. (kb. 3-16 kg-ig jók, bár a fölső határ típusonként elég változó. Ezt is fórumon érdemes megnézni, hogy melyik milyen)

2012. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. szept. 21. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!