Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira rossz ez?

Tényleg annyira rossz ez?

Figyelt kérdés
Egy hónapos babám van. Egészséges, szép baba. Baja nincs, mégis úgy érzem rossz anya vagyok. Mivel kevés a tejem, így néha tápszerrel etetem, cumisüvegből. Viszont a környezetemben levő anyukák mind szoptatnak rendesen, és van aki azt dörgöli az orrom alá, hogy az ő gyereke már egy éves és még nem ismeri a cumisüveget. Az enyém meg már most cumiból eszik. Más anyukák azt vetik a szememre, hoyg babakocsiban hordozom a gyerekemet, mert hogy hordozókendőben vagy hordozóban mennyivel jobb, meg majd szorongani fog a gyerekem meg nem lesz kreatív, meg ilyenekkel jönnek. Viszont én nem akarom hordozóban vinni, mert nem szereti a baba. Ha belerakom a kendőbe, még túl pici, a kendő eltakarja előle a kilátást, és emiatt sír. Más hordozóhoz meg még szintén túl pici, nagyon szét kéne raknia a lábait, hogy ülni tudjon bennük,így nem hordozózunk, de mindenki ezzel piszkálgat, hogy mennyivel egészségesebb, ha hordozóban viszem. Ez tényleg akkora baj, hogy én nem rakom egész napra magamra a gyereket? MEg nem alszom vele egy ágyban, saját kiságya van. Elég sokat alszik kiságyban egyedül, meg pihenőszékben van. Tényleg rossz anya vagyok emiatt?
2012. szept. 20. 16:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Ne hallgass a sok okostojásra, mindent jól csinálsz, szuper anyuka vagy, ne aggódj!

A mienk is babakocsiban volt, cumisüvegből ivott, külön ágyban aludt, no problem!

2012. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

1. Tedd gyakrabban mellre a picit és meglátod, lesz elég tejed. Legjobb tejszaporító maga a szoptatás és lehet, hogy pár nap múlva teljesen elfelejtheted a tápszert. :)

2. Nem vagyok biztos benne, hogy egy 1 hónapos babának hordozóban lenne a helye.... A babkocsi tökéletes sétáknál, otthon pedig amikor teheted, úgyis a kezedben tartod, szoptatod is, tehát nem hsiezm, hogy ne érezné anya közelségét és szeretetét.

3. A vele egy ágyban alvás sokszor neki sem, és neked sem pihentető, egy picinek meg igenis friss, türelmes, nyugodt anyukára van szüksége, szóval szerintem igenis tökéletes helyen van a kiságyban.

4. Egyáltalán, mit foglalkozol más anyukákkal? Idővel rájössz majd, hogy nagyon klassz beszélgetni, csak mindig meg kell szűrni a kapott információkat. Igen, sokszor fogsz jótanácsot kapni, olyankor raktározol, amikor meg a "bezzeg én jobban csinálom...." kezdetű mondatok jönnek, szépen szelektálsz.


Kisfiam két éves, eleinte nekem sem volt elég tejem, ehhez képest ő még ma is szopozik. Babakocsiban tologattam, nem kendőben hordtam és mégis egy nyitott, mozgékony, fogékony, örökké mosolygós és nagyon barátkozós kiskölyök lett belőle. Oké, sokszor mellettem elszik, de ezt inkább én akarom így, nem neki jó. :) :)


Egyszóval NEM vagy rossz anya, mindenki másképp csinálja és ez is jó, az is jó valamiért. Ettől kerek a világ, hogy különbözőek vagyunk.

2012. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

A hordozó NEM egészségesebb, sőt. A baba gerince nem egyenes benne. Csak ez ma a divat. A hordozóban legfeljebb az anya testét látja a baba, de mást nem.

A cumisüveggel sincs baj. Inkább lakjon jól a baba,mint éhezzen. Ne törődj az ilyen okoskodókkal.

Nem ettől lesz kreatív egy kisbaba.

2012. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Meg kell hallgatni mások tanácsát,aztán vagy elfogadod vagy nem,de nem kell amiatt rosszul érezni magad,mert te máshogy csinálod.Mindenki marha okos tud lenni a gyereknevelésbe,de mindenki nevelje úgy a gyermekét ahogyan szeretné.

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt,hátha kicsit jobb kedvre derít,és hidd el,nem vagy rossz anya :D

[link]


2hetes kicsilány anyukája

2012. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Tápszergyártók szerinted miből élnek meg? Rengetegen nem tudnak szoptatni,felnő tápszeren is.

Ettől nem vagy rossz anya.

Babakocsiban is jó a gyereknek,ahogy a külön ágyban végképp,hisz később hogy paterolod ki?


Ne foglalkozz velük

2012. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a van sapka nincs sapka tipikus esete. Mi az utcára babakocsizunk, de itthon sokszor kötöttem magamra a babámat, ha nyűgös volt. Erre több ismerős anyukától megkaptam, hogy majmot nevelek belőle. 5 hónapos, most tettük külön ágyba, eddig velünk aludt a vélemény: soha nem fogom tudni levakarni magamról. Hogy az igény szerinti szoptatás szörnyűségeiről ne is beszéljünk.

Ő már a második, így megtanultam már figyelmen kívül hagyni az ilyet. Csináld úgy, ahogy nektek megfelel.

2012. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%

Hagyd azt a sok lököttet, ne hallgass rájuk.

Tökéletesen jó anyuka vagy, ami ebből is látszik, hogy itt aggodalmaskodsz :-D


Ahogy írták, minél többször tedd mellre a picit, valóban, egyre több tejed lesz ezáltal. Igyál tejelválasztó teát, stb. Hagyd kicsit néha éhesen, nem kell túletetni táppal, mert akkor tényleg nem szív megfelelően.


A babakocsinál jobb nincs egy csöppség számára, sima, egyenes a felülete, jó a gerincének. A hordozóban görbén fekszik, akendőről meg ne is beszéljünk, összecsuklik szegény.

A divatok jönnek-mennek, én nem szerettem kendőben rángatni a srácaimat, és anyukát is akadályozza, nem tudsz lehajolni se normálisan.


Legközelebb mondd meg nekik, hogy te és a babád miben vagytok jobbak náluk, (pl kiegyensúlyozott, sokat alszik) és csöndben lesznek!

2012. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%

Akkor én is rossz anya vagyok. Ne hallgass az "okosokra". Lányom csak kenguruban éreztem jól magát amíg nem tudott ülni, de mi is csak 6-7 hetes kora után használtuk, ha a te kicsid nem szereti, ne tedd bele. Úgy csináld ahogy neki és neked jó. Az ikreket meg próbáltam volna hordozni, aki nekem azt mondta volna, rá kötöttem volna a két gyereket, és vigye egy darabig. Garantálom hogy leteszi záros határidőn belül, akkor most én is rossz anya vagyok?! Ja, és isznak cumisüvegből, erre találták ki ezt a dolgot, ha valakinek nem elég a teje ez a legegyszerűbb, és kész.

Mitől nem lesz kreatív, mert nem hordozod? Engem sem hordoztak soha, megmutassam miket alkotok?

Én is külön ágyban altattam őket már az elejétől, sajnos mégsem voltak jó alvók, de ez más tészta. Szerintem egészségesebb így ahogy csinálod.

Nagoyn jó anya vagy, csak így tovább. És lehet egy év múlva ők fognak panaszkodni és sopánkodni, hogy miért nem úgy csinálták ahogy te. Bár lehet ezt így nem fogják bevallani.:-)

2012. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

NEM!!! nem vagy rossz anya..nem értem meg a körülötted levőket, és nem is értek velük egyet. Ők nem emlékeznek, hogy milyen nehéz az első időszak? Hogy egy szorongósabb anyukát ezek a beszólások, és okos gondolatok mennyire megviselnek??

Te csak csinálj mindent úgy, ahogy Te érzed, senkire, de SENKIRE ne hallgass, hidd el, minden úgy jó a babádnak, ahogy Te csinálod, és ahogy Neked jó! Ha nektek a csilláron lógva jó sétálni, akkor úgy sétáljatok, az a lényeg, hogy a babád, és Te is jól érezzétek magatokat.

Én is egy hasonló tipus voltam, és napi szinten bőgtem tele a párnámat, totál kikészítettek a sok "jótanáccsal". Minden gyerek, anyuka, helyzet más, mosolyogj, és mond hogy jó, persze(magadban meg hogy kapd be)

Az anyatej szuper dolog ha van, de hála égnek, hogy vannnak a szuper tápik, amiken már több millió(???) gyerek felnőtt, és semmivel se lettek kevesebbek az anyatejes társaiknál...

Én bizton állíthatom, hogy mivel én is anyatej-őrületben voltam 2 éve(most annyi a lányom), és minden anyukával erről dumáltam, és ma is sokkal tartom a kapcsolatot, és akinek tpis volt a gyereke, azoka srácok se gyengébbek, nem betegesebbek,szóval nem kell ezen se görcsölni sztem...

2012. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Köszöntelek a klubban. :-)


Igen, minden amit csinálsz az rossz, és rossz anya vagy. Ha cumit adsz azért, ha nem adsz akkor azért. Ha van a gyereken kardigán azért, ha nincs rajta azért. Ha beadatod a nem kötelező oltásokat akkor azért, ha nem, akkor meg az a baj. Kezdd el szedni a Lesz.rom tablettát, mert most jön csak a java.


A tanácsokat meghallgathatod, mert mindig lehet tanulni, de tedd azt, amit te jónak látsz. Mert mindenki más csak kibic, ha hallgatsz valakire és rosszul sül el, te leszel az, aki a gyerekkel kórházba rohan, éjjel felkel hozzá, tartja a lavórt a hányásnak, stb, nem pedig az, aki a tanácsot adta.


Aztán úgyis rájössz, hogy bármit csinálsz, az valakinek nem fog tetszeni. Van egy jó kis mese, az anyaságra is tökéletesen illik:


Az apa, a fia és a szamár esete

Van egy régi mese egy apáról és a fiáról, akik mentek az úton a szamarukkal. Nemsokára találkoztak egy emberrel, aki azt mondta, hogy ostobák, amiért gyalogolnak, amikor ott a szamaruk. Így az apa és a fiú felpattant a szamár hátára.

Nem jutottak messzire, amikor egy másik ember megkritizálta őket, amiért mindketten a szamár hátán ülnek. Túl nehezek az állatnak, érvelt az ember, és ez embertelen. Így aztán a fiú leszállt.

Nem sok idő telt bele, és egy harmadik utazó megjegyezte, hogy az apa mennyire nem törődik másokkal, mert ő szamárháton utazik, a fia meg gyalogol. Így helyet cseréltek.

Rövidesen találkoztak egy újabb emberrel, aki megszidta a fiút, amiért ennyire tapintatlan, hogy hagyja gyalogolni az apját, aki sokkal idősebb, mint ő.

Amikor pedig utoljára látták őket, akkor ott bandukoltak ketten az úton, és cipelték a szamarat. Ekkor pedig mindenki bolondnak nézte őket, és már hozzájuk sem szóltak.

2012. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!