Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi kérdés! Jo dolog a cumi...

Cumi kérdés! Jo dolog a cumi rossz alvo babának? Lehet a cumitol nem fog olyan gyakran felkelni éjjel?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 honapos, rosszul alszik éjjel,sokszor kel,olyankor cicire teszem és visszaalszik, ma este probáltam neki eloszor cumit adni és elfogadta,azon aludt el, de nem tudom,hogy jo otlet-e rászoktatni.Aki cumiztatja a babáját,mikor adja oda neki-nappal és éjjel is?Ha este azon alszik el,akkor egész éjjel a szájában van vagy ki kell neki venni?Nem káros a fogakra?Légyszi adjatok tanácsot és minél tobb infot a cumiztatásrol,koszi!
2012. szept. 18. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Az éjszaki cicizésről szoktasd le. Ha nagyon sír,akkor adj neki egy ki teát, és hagyd egyedül az ágyában.

A cumi legnagyobb hátránya, hogyha kiesik a szájából, állandóan keresni kell. Jó, ha legalább 3-4 cumi van forgalomban.

2012. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs összefüggés a cumizás és az éjszakai gyakori ébredés között. Az én drágámnak napközben nem kell a cumi, este elalváskor kapja meg abban az esetben, amikor a cicit kicserélem cumira(születése óta cicin elalvó). Nálunk is úgy telnek az éjszakák mint nálatok, hogy cicizik és már fordul is el és alszik tovább, nagyon-nagyon ritkán van olyan hogy "nincs kedve aludni" és olyankor odaadom neki.

Egyébként ha elalváskor kicserélem neki a cumit, akkor kiesik a szájából amint mély álomba merül. Az tudom, hogy nem olyan jó ötlet rászokatni a gyereket, mert van olyan gyerek aki nagyon nehezen szokik le róla...de szerintem még mindig jobb, mintha az ujját szopná...azt tényleg nem lehet tőle elvenni(sajna ezt tapasztalatból mondom, mert én majdnem 10éves koromig szoptam az ujjam, sehogy nem tudtak leszokatni róla)

2012. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam cicifüggő volt mikortól haza jöttünk a kórházból.Én nagyon nehezen tudtam alapból szoptatni,mert iszonyatosan fájt a cicim (sírógörcsöt kaptam minden szopizáskor a fájdalomtól).Emiatt "szoktattuk rá" a cumira,mert egyszerűen nem bírtam és ő is szeretett csak úgy cicizni.Eleinte nehezen ment,nem tudta mit kell vele kezdeni,állandóan kiesett a szájából;de kis idő után megtanulta mire való. :) Mai napig cumizik; nappal is előfordul,de inkább alvásnál kell neki.Anélkül nem is nagyon alszik már el. Most 7 hónapos.

Sokan ellene vannak de én azt gondolom, hogy aki "ésszel" engedi cumizni a gyermekét (értem ez alatt azt,hogy nem 5-6 éves koráig hagyja),akkor nem okozhat gondot.Nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesz a gyermek.Ismerősi körben nagyon sok kisgyermek cumizott és nincs semmi problémájuk,szépek a fogaik.

Nekünk megváltás volt minden tekintetben,ez biztos.

2012. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább cumi, mint állandó cici, de ez az én véleményem, mert ha csak a cici kell neki majd egy idő után ki fogsz készülni. Fiamnak csak alváshoz adom oda, ha elalszik akkor kiesik a szájából. 5-6 hónapos koráig 1-2 alkalommal be kellett menni hozzá, mert ha felébredt akkor nem találta és oda kellett neki adni, de olyankor aludt is tovább. Most 10 hónapos, és nagyon ritka ha be kell menni hozzá, néha hallom, hogy nyöszörög, de megtalál egy cumit a kiságyba és bekapja, alszik is tovább, egyszerre 5-6 cumi van éjjel az ágyába. ha nem csüng neki egész nap a szájába akkor szerintem nem káros a fogakra.
2012. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolo - akkor egész éjjel cumizik a babád?
2012. szept. 19. 09:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha elalszik akkor kiesik a szájából, szóval nem egész éjjel, de ha megébred akkor van, hogy visszakapja.
2012. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!