Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiam étrendje...

9 hónapos kisfiam étrendje vajon jó-e így? Leírnád Nálatok hogy van az evés, kisfiad/kislányod hány hónapos és hány kg.

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés, de sokan mondják, hogy túletetem, de ha éhes, akkor nem tudom azt mondani, hogy nem adok Neki enni és nem is akarom fogyókúráztatni vagy csökkenteni a mennyiséget. Egyébként 9 hónaposan 10 kg de 4,55 kg-val született. Szóval az étrend:

7:00 - 180 ml tápszer

10:00 - 1 alma, 1 körte, 1/4 kifli, 1 kanál joghurt és egy diónyi sajt - összeturmixolva (ha igényli kis gyümölcslé (cukor nélkül 100%-os házi) sok vízzel)

13:30 - vagy egy húsos bébiétel 190 g-os, vagy én főzök, 3-4 féle zöldségből főzeléket, utána a főzőlevet issza (a főzelékhez néha keverek joghurtot és sajtot)

17:00 - 2 alma, 1 barack, 1/4 kifli, 1 kanál joghurt és egy diónyi sajt - szintén összeturmixolva (szintén igény szerint jól felhigított gyümölcslé. Néha szoktam gyümölcs bébipapikat adni, olyanokat, amelyek nem idény pl. szilva, szamóca stb. de ha lehet cukormenteset.

19:30 - 180 ml tápszer.


Lehet, hogy tényleg sokat eszik, de én éppen ezért nem adok még neki kukit, babakekszet, babajoghurtokat. Tejpépet szoktam kiegészítésként néha kb. 1-2 hetente 1-szer fél adagot.


Szerintetek nagyon gáz?


2012. szept. 21. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Dehogy gáz. Nagy súllyal született és ezt így is folytatta.

Az én lányom 4 kg született és ma egy évesen 9200g és 73cm. Picurka, de ez van, nem eszik túl jól.

A 10 és 17 evések nagyon gazdagok. Azok a tízórai és az uzsi. Ott elég lenne elvileg egy gyümölcs, nem több, de ha a baba igényli, akkor adj neki.

Nem írtál semmit a mozgásról, felül? feláll? forog? stb, mert amint elkezd intenzívebben mozogni, csökkenni fog a hízás is.

2012. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem eteted túl a babádat, bár az tény, hogy a tízórai és uzsonna soknak tűnik, rengeteg gyümölcsöt megeszik. Az én babám még csak 8 hós és anyatejes, de ő így eszik:


Reggel 5-6 között: anyatej

9:00 Tízórai: gyümölcs gabonapehellyel és néha babakeksszel (a gyümölcs adag pl. vagy egy alma, vagy fél körte + egész barack, vagy 2 szilva + fél alma) összesen 200 gr

Ebéd: húsos főzelék, amit mindig én főzök, krumpli+zöldségek+csirkehusi olajjal, ez összesen 200 gr

+ ebéd után még szopizik is egy rendes adagot

Uzsonna: anyatej

Vacsora: anyatej

+éjjel még van egy szopi

Vacsi: anyatej


Ő 8,65 kg és 3,6-al született.

A tejterméket pl. sajt most fogom bevezetni neki.

2012. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-)


valóban soknak tűnik így leírva a tízórai és az uzsonna, de igen, igényli :-) Ha kevesebbet adok Neki pl. 17-kor, akkor a fürdésig már nem bírja ki :-) 19-kor már sír nagyon. Amikor mi eszünk, mindig oda térdel és kunyerál :-)) szinte mindig tudna enni, olyan még nem volt, hogy valamit nem kért.


Amúgy én is (Anyukám is) nagyevő vagyok, imádom a gyümölcsöket, zöldségeket, de szeretek mozogni és hál Istennek kisfiam is ugyanígy van.


Szépen ül, rengeteget mászik, sokszor feltérdel, mint a szurikáta :-) és már egyensúlyoz így, felhúzza magát kb. 2-5 percenként és áll-álldogál percekig és úgy fedezgeti fel a világot, vagy már egy lépést a támasztéka felé megtesz, sokat rugózik, táncikál. Szerintem jól mozog, ha kimegyek a szobából villám sebességgel jön utánam. Járunk egy héten egyszer egy órás babaúszásra is. Sokszor hívogatom és szinte mindig odajön- mászik a padlón. Kis édes pókhasa van, de a kezecskéje bőven összeér a pocak előtt. Nagy baba, tény, hogy kb. 1-1,5 évesnek néz ki és már 92-98-as ruhákat hordunk.


Lehet, hogy a 10-es és 17-es evéseket csökkenteni fogom, pl. joghurttal, sajttal, vagy a kiflivel. Mondjuk azt hallottam, hogy almából bármennyit megehet, ha bírja a pocak. Ja erről jut eszembe, hogy soha nem volt hasfájós, erős kis pocija van :-))


Még egyszer köszönöm a figyelmeteket.

2012. szept. 21. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!