Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem adatja be a kisgyermek...

Aki nem adatja be a kisgyermekének a kötelező védőoltásokat, annak milyen indoka van rá?

Figyelt kérdés

2012. szept. 21. 14:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és a legeslegjobb: úgysem kap gyermekbénulást, hiszen a többi birka beoltatja a gyerekét, így nem lesz kitől... ÁÁÁÁÁ!
2012. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt én is többször hallottam. "A többi gyerek úgyis oltva van, nem lesz beteg az enyém sem."
2012. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ez komoly?:S És ha mégis elkapja, és tegyük fel hogy egy súlyosabbat ...?? Akkor jöhet már a hagymaleves meg amit tudom én milyen erdei bogyó....:S
2012. szept. 21. 14:59
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb példa hogy pl Romániában nem kötelező az MMR oltás, most tavasszal igen nagy méretű kanyaró járvány volt. Anyukámék nem messze élnek a Román határtól, nem mertünk haza utazni az akkor 14 hós fiammal, mert ő még akkor nem kapta meg, nehogy áthozza valaki.
2012. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
80%

Én is emlékszem hogy mutattak régebben egy párt a tv.ben, akik nem akarták beoltatni a gyereküket. Eljárás indult ellenük a gyerek veszélyeztetése miatt.

Azt hiszem vmi olyasmi indokuk volt, hogy ma a kötelező oltások már teljesen feleslegesek, mivel Európában az utóbbi 30 valahány évben senki nem kapott el pl. torokgyíkot, stb., ezért szerintük teljesen felesleges az oltással terhelni a gyerek szervezetét... Meg ugye ott van az is, hogy mivel mindenki be van oltva, ezért képtelenség bárkitől is elkapni a betegséget...

Agyrém, komolyan. Azt már nem tudom mi lett az ügy vége. +arra nem gondolnak, hogy oké, hogy Európában már nincsenek ilyen járványok, de rengeteg utazó érkezik más kontinensekről, fejlődő országokból stb.

Aztán ha senki nem oltatná be a gyerekét megint előtörnének ezek a rettegett betegségek.

2012. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
69%
Én kicsit megértem a "nemoltatók" félelmeit, és tényleg sok elavult oltás van (lásd BCG, amit tőlünk nyugatabbra már ki is vettek az oltási listából, annyira elavult) ugyanakkor én pl. azt támogatnám, hogy kicsit idősebben kapják meg az oltást, amikor már fejlettebb az immunrendszer. Aki nem adatja be (és nem csak olyanok, akiket a tv-ben is mutattak, és mindenben elég elvontak, van az a pénz, amiért egy olyan doki csak beírja az oltási számot a kis könyvbe, de nem böki be), az általában a későbbi mellékhatások miatt fél, főleg mert autoimmun betegségeket okozhat egy arra hajlamosnál. Ugyanakkor, mint említettem, én nem támogatom a teljes nemoltást, csak eltolnám az idejét, és nem egyszerre többféle ellen oltanék, így nem viselné meg annyira az immunrendszert...
2012. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!