Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok milyen teát...

1 éves babátok milyen teát iszik? (márka, ízesítés? )

Figyelt kérdés
Az én kislányom gyümölcsös Milupa teát iszik. Nem teszek bele cukrot. Azt írja az elkészítés, hogy 100 ml vízbe kell 5g granulátum. Viszont megmondom őszintén így se íze, se bűze nincs úgymond a teának, én több vizet forralok fel és több granulátumot is teszek bele, cukor nélkül, ami remélem nem gond. Ti milyen teát vesztek a babá(i)toknak? Cukrozzátok is esetleg?
2012. szept. 22. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sima kamillateát iszik abból sem a filteres változatot. Nagy ritkán szoktam neki készíteni ánizsmagból is teát.
2012. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én Hipp instant teát adtam enni idősen a lányomnak. De megmondom őszintén, én csak a felét az előírtnak, mert ha egészet tettem, szerintem túl édes volt.
2012. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fiam. mézes rooibos tea citromfűvel (gárdonyi teaház)

vagy sima citromfű ánizsmagteával,

vagy nagyritkán filteres gyümölcstea amibe nincs fekete tea de ezt csak ízesítetten issza a többit naturon..

2012. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam ennyi idősen a Milupát itta, de én az 5g-t 200 ml vízhez számoltam, neki úgy nagyon ízlett. A babák ízlelése még érzékenyebb, mint a felnőtteké, nekik a sima vízben főtt krumpli is lehet egy ízorgia. Ha a babád megissza, mert szereti, az nem számít, te milyennek találod.
2012. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó tudni! Igazából én csak azért csináltam édesebbre mert azt gondoltam Neki úgy nem ízlene, de egyébként később amikor íztelenebbre sikerült, nem is itta meg. Viszont cukrozni nem cukrozom. Egyébként lehet abból probléma, hogy kicsit több a granulátum benne? Nem úgy értem h 100 miliben 10 g hanem nyilván több vízbe teszek több kanállal? Ez az amit nem tudok és érdekelne.
2012. szept. 22. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Én Pickwick gyerek teát adok 13 hónaposomnak ízesítés nélkül, így szokta meg, így szereti. De többnyire inkább vizet iszik. Az instant teákról többen lebeszéltek az eleve hozzáadott cukor miatt.:(
2012. szept. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszer próbáltam meg pickwick gyerekteát adni neki, de nem itta meg. Csak vizet iszik szerencsére.

Jól teszed, hogy nem cukrozod, mert egyébként is sok cukor van benne és nem tesz jót a fogainak. Sajnos van olyan a családunkban akinek már 5 éves korára kirohadtak az első fogai a sok granulátumos tea miatt :(

2012. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez komoly??? De akkor milyen teát adjak Neki?:( Mindenki azt mondja, hogy jó ha adom Neki a teát. De akkor milyet adjak? Örülök, hogy ezt megtaláltam mert egyébként nem fogadott el semmilyen más teát, csak ezt az egyet... :(
2012. szept. 23. 17:38
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha filteres teát adnál neki? Vannak babateák amiben nincs koffein. A pickwick is ilyen. és mivel roibos, ezért természetesen édes. Nem kell hozzá adni semmit. Vagy pl az édeskömény tea is finom ízesítés nélkül. Próbáld ki :)
2012. szept. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!