Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell a napi 5 étkezés?

Kell a napi 5 étkezés?

Figyelt kérdés
Az én fiam 15 hónapos, de ő nem eszik naponta 5 alkalommal. Tízórai a legritkább esetben van, a reggeli ebéd vacsi azok állandók, de az uzsonna sem mindig van, ha eszik tízórait akkor nem ebédel, ha eszik uzsit akkor alig vagy egyáltalán nem vacsorázik. És hiába kis adagokat eszik, vagy csak gyümölcsöt, vagy csak 1 szelet müzlit, teljesen mindegy mit eszik, ha eszik akkor a következő fő étkezés kimarad. De mindenki azt szajkózza, hogy márpedig a gyerek még kicsi, naponta 5 alkalommal ennie KELL.
2012. szept. 23. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi sem kell és nem szentírás, mondom ezt annak ellenére, hogy valóban a legegészségesebb változat felnőttnél is az ötszöri kaja.

De! Nem vagyunk egyformák, gépek sem. Én a helyedben úgy építeném fel a bab étrendjét, hogy három tápláló főétkezés, és esetleg uzsira egy fél alma, vagy banán, vagy egy fél pohár natúr joghurt, de ez sem szent. A műzliszelet elég laktató, míg az almától éhes lesz viszonylag hamar.

Az a legfontosabb, hogy az étkezés legyen neki örömforrás és ne kényszer. Ha fejlődik rendesen, akkor nem kell aggódni semmi miatt. Viszont arra nagyon figyelj, hogy a három főétkezés alatt mindent kapjon. Nassoltatni tilos! (játszótéren se nassoljon a többi anyukától, semmilyen cukros levet ne adj neki, mert ezek elveszik az étvágyát)

2012. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 15 hónapos. Naponta 4* eszik, minden nap. Sehogy nem megy az 5 étkezés, de nem is érdekel. Napi 5* viszonylag szép adagokat eszik, fejlődik rendesen, így már nem izgatom magamat ezen.
2012. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam már 4-5 hónapos kora óta csak 4-szer eszik naponta, viszont jó nagy mennyiségeket. Újszülött korától kezdve ritkábban kért enni, mint a többi baba, viszont akkor többet evett. Ezt a szokását megtartotta. A védőnő persze idegbajt kapott, amikor mondtam neki, de ő így eszik és kész. Persze teljesen egészséges és jól fejlődik (most 7 hónapos). Szóval szerintem ne erőltesd. Nem vagyunk egyformák, a gyerekek sem azok. Ha neki így jó, és normálisan fejlődik, akkor nem kell közbeavatkozni.
2012. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én fiam 1 évesen is általában 3szor evett csak.
2012. szept. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké kösz:-)

Nem kap cukrosat, nem kap nasit. Ez van...maximum 4 alkalommal eszik:)

Én sem rúgoznék ezen, sőt eddig nem is agyaltam rajta, hogy most ez jó vagy sem, a gyerek fejlődik, ennyiszer eszik kész. Örültem neki, hogy végre beállt, és a főétkezések szépen zajlanak, erre anyósom beleduruzsult, hogy márpedig a gyerknek 5x kell enni.

Na mindegy, köszi mndenkinek, igazából megerősítést szerettem volna hallani, és mint olvasom több gyermek is túlélte azt, hogy csak 4x evett egy nap és nem 5x :-)

Köszi lányok:-)

2012. szept. 24. 08:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Én gyerekem sem kap soha cukrosat (nem is tartunk itthon cukrot)vagy nasit és még sem eszik annyiszor mint állítólag kéne.
2012. szept. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lányom 13hónapos múlt és 4hónapos kora óta csak 4xeszik egy nap.Tízórai nálunk sosem volt,nem igényelte a gyakori etetést,mondjuk nem is kis adagokat eszik.

Szerintem gyerekfüggő ez is mint oly sok minden.De biztos,hogy nem kötelező érvényű,nekem sosem szólt miatta sem a védőnő,sem a gyerekorvos.

Az 1 éves státuszon 82cm és 10.9kg volt,tehát nincs elmaradva amiatt,hogy kevesebbszer eszik.

2012. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!