Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg alvás...

Hogyan tanítsam meg alvás előtt ellazulni?

Figyelt kérdés
Még csak 6 hetes, de úgy tűnik ez a probléma, főleg a nappali alvásoknál. Már majdnem elalszik, amikor pihegéssel, mocorgással fölkelti magát. Emiatt persze egyre álmosabb és nyűgösebb.
2009. aug. 2. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom van-e olyan dal esetleg, amit pocakosan sokat énekeltél neki. Az én babám ettől nyugszik meg és erre alszik el. Ha nincs ilyen, akkor is próbálj meg énekelni, akár csak suttogva. Nekem bevált.
2009. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kis rituálét alakítottam az alvás elé. Pár perc, de mostmár ásítozik közben és nézi a kiságyat.


Együtt engedjük le a redőnyt, ő közben tapigálja a függönyt, aztán elkezdek énekelni neki egy két soros - amúgy belegondolva értelmetlen - dalocskát és szépen a kiságy felé lépdelünk. És amikor odaértünk akkor van vége a dalnak és jön a KUKK! finoman persze. És akkor már mosolyog és amikor beteszem a kiságyba akkor elhelyezkedik, betakarom és adok egy puszit. Aztán kijövök.


Ez már 26 hete így megy és bevállt!

2009. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyesek vagytok! Kis rituáléink nekünk is kezdenek alakulni, kezdem őt sokkal jobban kiismerni. Köszi!
2009. szept. 27. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!