Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek 1 évesen még nem állt fel a babája és elvileg minden rendben van vele?

Figyelt kérdés

2012. szept. 24. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, hogy mikor állt fel, arra már nem emlékszem, de a fiam 1,5 évesen indult el. Szerintem ezzel még nincs semmi baj.
2012. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is 1 éves és még mindig nem állt fel, de kapaszkodva sem. Én megkérdeztem a gyerekorvost és azt mondta, semmi probléma, mert a járás végső stádiuma 15-18 hónap, tehát még bőven ráérünk. Ne izgulj, minden rendben van a babáddal. Minden gyerek más ütemben fejlődik. Az a lényeg, hogy sokat legyen földön, sokat másszon és hagyd, hogy felfedezze a dolgokat, keresse a kapaszkodókat.

Ja és még azt is mondta a doki, hogy ne erőltessem a járást, tehát nem kell kézen fogva vezetni.

2012. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igaza van a másodiknak. Én is találkoztam olyan anyukával, akinek már 10 hónaposan ment a gyereke. És nagy büszkén mesélte, hogy mert kézen fogva vezetgették. Minek? Egy ennyi idős gyereket?

Aztán majd később hordhatja gyógytornára, mert gerincferdülése lesz. Minél tovább mászik, annál erősebb lesz. Ne aggódj.

2012. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit aggaszt ez a dolog, bár mindent az utolsó pillanatban csinált (forgás, kúszás). Ami megnyugtat, hogy folyamatosan fejlődik (csak nagyon lassan). A kisfiam már 9 hónaposan felállt, 1 évesen magától ment. Ezek után kicsit fura, hogy a lánykám ilyen lusti. Kiváncsi leszek mit mond a mi orvosunk erre.
2012. szept. 24. 21:46
 5/7 anonim ***** válasza:
enyém is egy éves, és szintén lusti kislány. kúszik, négykézlábra felnyomja magát, feltérdel, felül, de még nem állt fel, és nem is mászik. időben van még ;)
2012. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös, akkor egy szinten vannak a kislányaink. :-) Ugyanezeket csinálja az enyém is. Fogatok van már? Mert nekünk még az sincs. :-(
2012. szept. 27. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, kemény 2 darab foga van ! :D
2012. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!