Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki beteg?

Volt valaki beteg?

Figyelt kérdés
7 hetes a kislányom. Sajnos nekem meg torokgyulladásom van, elmentem az orvoshoz és felírt nekem semicillin-t. Direkt mondtam neki, hogy szoptatok. Hazafele jövet kiváltottam, itthon elolvastam a betegtájékoztatót és rá van írva, hogy meg kell a szedése közben szakítani a szoptatást, mert a babánál allergiás reakciót válthat ki, ezen teljesen kiakadtam, mert nemcsak kiadtam a csomó pénzt, ráadásul így most húzódni fog a gyógyulás. Ti mit szedtetek, ha betegek voltatok? Vettem szájmaszkot, de kipróbáltam és nagyon szar. Ki mit csinált, hogy a betegséget ne kapja el a babája?
2012. szept. 24. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

felhívtad a dokit, hogy miért írt ki olyat amit nem szedhetsz? És még csak nem is mondta, hogy ezt nem szedheted szoptatáskor? Mekkora .............

sajnos ha bacifertőzésed van, akkor kell az antibio és a szájmaszk. Mondjuk ha a maszkot nem hordod napi 24 órában, akkor nem sok értelme van. A tantum verde sprayt lehet amúgy használni ilyenkor.

2012. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mindig szájmaszkot használok. Szerencsére eddig 2× folyt a lányunk orra, sosem volt komolyabb betegsége a 14 hónapos pályafutása alatt.

Mivel 7 hetes a lányod, így nem sűrűn fogja rólad lerántani, plusz napi 3-4× még alszik is napközben, így nem "csüng" rajtad sokat.

Gyakran szellőztess, sétáljatok nagyokat. A friss levegő jót tesz neked és a gyermeknek is.


Én vettem Gripp-Heel (1500 Forint) homeopátiás szert, amit vízben (kb. 30 ml) feloldod és megihatod. Második nap bajom nem lett.

Emellett homeopátiás szintén a Stodal szirup köhögésre.


Én még aspirin kurát is csináltam emellett, de én már 13 hónapja nem szoptatok. Tehát ezt most nem ajánlanám neked.

2012. szept. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még rá is kérdeztem a végén is, hogy ugye ezt akkor szoptatás alatt is lehet szedni? Persze, lehet, ezt válaszolta! Vettem észre! Sajnos csak délig rendelt, nemrég olvastam csak el a betegtájékoztatót. Mobilszámát meg nem tudom, mert szerencsére nem járok hozzá gyakran. Holnap az lesz az első, hogy felhívom. Stodalról már hallottam, akkor azt lehet szoptatás alatt is szedni?
2012. szept. 24. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
lehet. Homeopátiás, azaz nem sokat ér:)
2012. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem ér sokat?!

Lehet, hogy neked nem vált be, de több száz vagy ezer embernek igen. Kezdve csecsemőkortól idős korosztályig..

Azért, mert valami homeopátiás vagy valaki azt részesíti előnybe, attól még nem sz@r.


Majd a kérdező eldönti, hogy akar-e homeopátiás szereket használni vagy tömi magát gyógyszerekkel.


Itt egy Homeopátiás orvosi tanácsadó szolgálat száma:

70/376-06-06

9-17-ig hívhatod őket.


Kérdezz rá arra, amire csak kíváncsi vagy.

2012. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Velem simán szedettek Augmentint mikor megszületett a lányom. Anyatejes baba. Az jó a legtöbb megfázásra is.
2012. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell feltétlenül gyógyszert szedned. Nekem terhesség alatt volt egy torokgyulladásom. Én rengeteg hársteát ittam sok mézzel, valamint sokat feküdtem, pihentem. Ha a babád nem sírós, elvan magában és sokat alszik akkor szerintem ezt Te is megteheted. Én olyan gyógyszert biztosan nem vennék be amire kimondottan rá van írva hogy nem szabad még ha orvos írta fel akkor sem! Amúgy már 7 hónapos a lányom, én is beteg voltam a napokban, de csak 2X vettem be 1-1 szem Panadolt amikor már eléggé felment a lázam esténként. Amúgy meg hársteát ittam és pihentem. Már jól vagyok.
2012. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem gennyes a torkod, akkor ne szedj gyógyszert. Tehát, ha nem tüszös a mandulád. Sima torokgyuszit általában vírus csinál.

Egyébként azt tudni kell, hogy penicillint lehet terhesen is szedni, és az augmentim tájékoztatóján (ez is penicilinszármazék, mint a szemicillin) az van, hogy az orvos mérlegel szoptatás és terhesség alatt.

Szerintem hívd fel a gyerekorvost, ő biztos választ fog adni. Max a reggeli gyógyszer utáni tejet nem adod neki.

2012. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!