Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki ellenem van, mert...

Mindenki ellenem van, mert orvos létemre a babámat választottam! Ellenem fordultak. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Nos,persze tudom a szlogent,nem kell foglalkozni velük.De a lelkem mélyén mégis csak rosszul esik.Orvos vagyok,33 éves.Nagyon sokat szenvedtem a babámért,nehezen jött össze,majd'3 év után.4 hónapos.Én úgymond mindent feladtam érte.Nekem most "csak" ő van,a párom és a család.Vannak nevelési elveim,céljaim.Illetve sok orvos anyuka ismerősöm.Van aki közöttük már nagyszülő is.Gyerekeik úgy nevelkedtek,hogy sehogy.Az anyjuk sosem volt velük,nap 24 óráját átdolgozták.Bár nagyon szeretem a pályám nekem a család sokkal fontosabb.Nem fogok 1 éves korában visszamenni dolgozni se semmi ilyesmi.A család tényleg mindenben támogat,de a barátaim ellenem fordultak,kollégáim is,egyszóval mindenki.Ők azt a fajta életét folytatják,hogy járjunk kávézni ide-oda két-három naponta.Nekem ez nem fér bele.Nem vagyok "ősanya",de a gyerek az enyém.Befordulva sem vagyok.De heti egyszer-kétszer elmegyek valahova,amíg szüleim,anyósék vannak a gyerekkel az nekem bőven elég.Már most érzem milyen gyorsan nő,és hamar el fog szállni ez a három év.Minden pillanatot kiszeretnék élvezni és használni.De barátaim már nincsenek.Főleg,hogy megtudták tesója is lesz a lányomnak.Én csinálom rosszul?
2012. szept. 24. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy teljesen jól csinálod.

Te így érzed jónak, helyesnek, ezért ez a te utad.

Ha valaki attól szorong és van rosszul, hogy 1 év után nem dolgozhat, akkor az az ő útja. A gyereknek mindenképp az a legjobb, ha az anyja kiegyensúlyozott (nyilván vannak ésszerű határok, tehát nem arra gondolok, hogy emiatt mértéktelenül elhanyagolja valaki a gyermekét...).


Azon elgondolkoznék, hogy milyen barátok azok, akik az ember "ellen fordulnak" egy ilyen helyzetben. Ha egy barátod igazi, őszinte barát és jó esetben az egymás mély, kölcsönös ismeretén és elfogadásán alapszik a barátságotok, akkor, még ha ő máshogy is csinálná, de meg fogja érteni az érzéseidet, a nézőpontodat, képes lesz azonosulni a választásoddal. És nem elfordulni fog tőled.

Én az előző (sajnos sikertelenül végződő) terhességemnél csalódtam az addig leghosszabb barátságomban, de az a kapcsolat még gyerekként köttetett. Megmaradt a kapcsolat, de új szintre helyeztem, újraértékeltem a felnőtt értékrendemmeUgyanakkor a többitől mind támogatást és megértést kaptam, és kapok most is.


Megértem az érzéseidet, biztos csalódott vagy nagyon, de nem benned van a hiba. Vagyis, ha másokban csalódunk, az annyiban a mi hibánk szerintem, hogy nem láttuk őket igazán tisztán. Mindenki olyan, amilyen, kérdés, hogy a megfelelő helyre tudjuk-e őket rakni.


Tudom, hogy érzékeny nőként nehéz ezt megélni, de a gyermeked és a családod a megfelelő helyen van ott, ahova helyezted őket (legelöl). Próbáld meg a többieket is oda helyezni, ahova valók.

2012. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

az a gáz, hogy már a pályaválasztásnál tisztában kellett volna lenned az értékrendeddel. Nagyon rossz szakmát és pályát választottál, ha a család az első. (Amit teljes mértékben megértek, nálam is az van a fontossági piramis csúcsán.)

én közgazdász vagyok és 18 év után most fognak kirúgni, mert márciusban visszamentem 6 órában dolgozni és sokat voltak betegek a gyerekeim....

az orvosi hivatásban elképzelni nem tudom, hogy fogod az ilyet megoldani. Persze van segítséged, az csak jó, de a gyerekeidnek mindig az anyjukra lesz szükségük ha betegek. Úgy érzem nem úszod meg a karriered feláldozása nélkül. A többiek pedig elképzelhető, hogy csalódtak benned.

2012. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok.


Kedves második, lehet, igazad van, de 18-19évesen, amikor az embertől elvárják, hogy pályát válasszon, a valóságban nem várható el, hogy ezen a területen kialakult értékrendje legyen. Szeretnék ők is azt hinni, hogy van, de a nagybetűs élet csak ezután hagyja meg igazán a nyomát az értékrenden, és vagy erősíti a meglévőt, vagy épp teljesen átfordítja. Hiszen a tapasztalatok által sokat formálódik az értékrend, és bizonyos esetekben (például a munkatapasztalat által) akár 180 fokos fordulatot is vehet.

Én pl. 18 évesen utáltam a gyerekeket és a házasságot hülyeségnek tartottam. :)

Szóval én nem bíznék meg maradéktalanul egy ennyi idős fiatal felnőtt értékítéletében, már ami a hosszú távú jövőjét illeti. :)


Ezt most csak arra mondom, hogy a kérdező lehet, hogy olyan tapasztalatokkal gazdagodott a pályaválasztása óta, amik megváltoztatták az akkori értékrendjét.

2012. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
te csinálod jól és ha a szakma nem köszöni meg, megköszöni majd a két egészséges lelkű gyermeked, naponta tapasztalom.
2012. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyetértek. De mivel az orvosi pályát választotta, tudnia kellett, hogy az mivel jár:) ez most igazából számára már mindegy, inkább azon kell dolgoznia, hogy lesz orvos és anya is egy személyben.
2012. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

20 éve ez szinte minden munkahelyen így megy. most vagyok kismama, az összes munkahelyemre (3 volt a 20 év alatt) az volt az első kérdés, mikor akarok gyereket. az utolsón 5 éves a munkaviszonyom, és nem vagyok benne biztos, hogy lesz-e még a cég Mo-n, mire visszamegyek, de szinte biztos, hogy ha igen, sokáig nem lesz már munkahelyem és nem az én akaratomból.


ellenben a kérdező kollégáit, barátait nem tudom megérteni. vagy nekik nincs családjuk?

2012. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jól csinálod! És igaza van minden válaszolónak, de az sem mindegy milyen orvos a kérdező, szerintem.

Nem kell feladnia a pályáját, hivatását a gyerek/ek miatt, ahogy olvasom a sorait, biztos vagyok benne hogy meg fogja ezt oldani! Kedves kérdező, én szívesen lennék a páciensed (ha olyan godnom lenne, amivel foglalkozol ugye), márcsak a hozzáállásod miatt is!

2012. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Azok akik ezért ellened fordultak nem voltak a barátaid. Sőt fogalmuk sincs arról mit jelent a barátság, pont most kellett volna melletted lenniük. egy percet se bánkódj miattuk, ilyen barátokat bármelyik utcasarkon találsz.
2012. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normálisan, éretten gondolkodsz. Olykor szükség van arra, hogy már vigyázzon a gyerekre, de én sem azért szültem, hogy más nevelje fel. Én tanár vagyok, bár eredeti végzettségem közgazdász, és lelkiismereti kérdést csináltam abból, hogy nem hagyom az osztályomat csak úgy ott, jobb lenne megvárni, amíg elballagnak. Aztán nem úgy alakult, a természet közbeszólt, és milyen jól tette! Azóta eltelt jó pár év, és rájöttem, hogy a család mindennél fontosabb. Néha nagyon nehéz, főleg az anyagi része miatt, de aztán mindig örülök, amikor látom, hogy a multiban dolgozó anyák milyen keveset vannak együtt a gyerekeikkel - tisztelet a kivételnek. Jól csinálod, élvezz ki minden pillanatot, mert olyan gyorsan megnőnek. Akkor is lesz még idő dolgozni, barátnőzni stb.
2012. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elírtam: "más vigyázzon" akart lenni.
2012. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!