Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kínos lehet, hogy ő orvos, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kínos lehet, hogy ő orvos, én pedig mégsem választottam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Egyik exemre bukkantam egy társkereső oldalon. Anno egy ilyenen ismerkedtünk meg, de már két éve nem hallottunk egymásról.


Akkor azért szakítottam vele, mert annyira kevés ideje volt, hogy már nem tudtam rá várni. Nem akarta bevallani, de nem fér bele egy párkapcsolat. Nagyon szerettem, de annak semmi értelme nem volt.


Viszont azóta nekem másként alakult az életem. Akkor még nagy reménység voltam, közvetlenül érettségi előtt. Aztán máshogy alakult, ami részben saját döntés, részben nem rajtam múlt.


Szerintetek van szégyellnivalóm előtte?

Nem szeretném látni az ő arcán is a csalódottságot...

Olyan szakmát találtam, amit imádok, beleillik az életembe, rokon az eredeti álmommal, de mégis nagyobb a szabadságom, mintha terv szerint valósíthattam volna meg magam.

Csak ilyenkor kicsit felébrednek a kisebbségi komplexusok... :/


2011. dec. 19. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy az exednek akarsz megfelelni? Érdekes...
2011. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az exemnek bizony. :D Mivel azt latolgatom, érdemes-e felvenni vele újból a kapcsolatot.
2011. dec. 19. 00:39
 3/9 anonim válasza:
Próbáld meg. Nekem sok ismerősöm orvosnak tanul, és ne hogy azt hidd hogy lenézik a másikat. Nem kínos egyáltalán.
2011. dec. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha szeret, vagy akar tőled valamit, akkor ez nem fogja érdekelni. Ha viszont így más embernek lát, akkor úgysem fogja veled tartani a kapcsolatot. Egy próbát mindenképp megér.

Egyébként én is orvosnak tanulok, és bár valóban nagyon kevés szabad időm van, azért a barátomra mindig szánok. Szerintem ez is csak saját döntés, hogy mire akar az ember időt szánni. A gimiben meg tudtam tenni, hogy kitűnő bizonyítvány mellett volt elég időm a páromra, az egyetemen pedig kicsit lejjebb adtam, már "csak" 4,5 az átlagom, de nem veszítettem el a páromat... Aki igazán akar egy kapcsolatot, ott az "időhiány" nem akadály. Mellesleg ha most rezidens, akkor valószínűleg még kevesebb ideje van, mint az egyetemen, szóval szerintem ne reménykedj sokban. Ha akkor nem voltál neki elég fontos, akkor most sem leszel eléggé.

Viszont az én barátom pl. elég döcögősen végzi az egyetemet. Ha nem lennék mellette, akkor már biztos kibukott volna, így meg 1 éves csúszásban van és mindig bukdácsol 1-2 tárgyból. Ettől függetlenül én imádom Őt, és egyáltalán nem nézem le, mert én orvos leszek és jól megy a suli, ő meg mérnöknek tanul és kicsit nehézkesebben veszi az akadályokat.. Amíg az ember önmaga tud maradni, addig ez sem lehet probléma egy kapcsolatban.

Szóval szerintem próbáld meg, de ne ringasd magad reményekbe.

21/L

2011. dec. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nehéz eldönteni, ő melyik kategória, ha rólam van szó, elvégre egyszer már tudott becsülni és szeretni.


A családtagok között is vannak orvosok, és sajnos ők hajlamosak ez alapján méricskélni a másikat, ez egy kicsit csüggesztő.

Az egyikük egyenesen tudományos munkásság alapján adagolja a tiszteletet. Szerencsére nem sokat vagyok vele összezárva...


Tehát nem olyan mereven gondolkoznak, mint ahogyan nekem csapódik le? Ez már valamivel pozitívabbá teszi a kilátásokat. :)

2011. dec. 19. 00:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár nekem még 3 év vissza van, egyelőre egyetlen csoport/évfolyamtársam sincs, aki kicsit is "lenézné" azokat, akik nem orvosira járnak, vagy akár nem járnak egyetemre. Mi is normális emberek vagyunk! :D

Lehet, hogy az ilyen orvosfamíliákban elterjed az ilyesmi, lehet, hogy valaki nagyképű lesz egy idő után orvosként, de ha az illet srác csak most végzett, akkor biztosan nem vált még olyanná. A családtagokkal pedig nem kell foglalkozni.

Szerintem mindenképp próbáld meg, egy ismerősöm úgy házasodott meg, hogy felkereste iwiw-en egy régi barátnőjét, beszélgetni kezdtek, összejöttek és már 3 éve házasok... :)

2011. dec. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

00:56 - van kitartásod, egyébként gratulálok Nektek Melyik suli, hányad év? :)


A védelmében annyit hozzá kell tennem, hogy neki nem csupán a suli miatt nem volt ideje, csak részletesebben nem akartam belemenni. Be kell vallanom, hogy olyan háttérrel, mint az övé, nekem nem lett volna erőm annyira sem, amennyit ő beletett a kapcsolatunkba. De ez akkor is hihetetlen kevés volt úgy, hogy azt sem tudta megmondani, lesz-e valamikor jobb is.

2011. dec. 19. 01:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyu ha van pénzed, ő pedig orvos (nem magánorvos v plasztikai sebész), akkor tutira nyert ügyed van.
2011. dec. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mert manapság az orvosok rászorulnak, hogy eltartsa őket valaki.... :D Van benne valami, csakhogy nekem is orvos adja a fizetést, úgyhogy ez nem tesz vonzóvá. :D
2011. dec. 19. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!