Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki ellenem van, mert...

Mindenki ellenem van, mert orvos létemre a babámat választottam! Ellenem fordultak. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Nos,persze tudom a szlogent,nem kell foglalkozni velük.De a lelkem mélyén mégis csak rosszul esik.Orvos vagyok,33 éves.Nagyon sokat szenvedtem a babámért,nehezen jött össze,majd'3 év után.4 hónapos.Én úgymond mindent feladtam érte.Nekem most "csak" ő van,a párom és a család.Vannak nevelési elveim,céljaim.Illetve sok orvos anyuka ismerősöm.Van aki közöttük már nagyszülő is.Gyerekeik úgy nevelkedtek,hogy sehogy.Az anyjuk sosem volt velük,nap 24 óráját átdolgozták.Bár nagyon szeretem a pályám nekem a család sokkal fontosabb.Nem fogok 1 éves korában visszamenni dolgozni se semmi ilyesmi.A család tényleg mindenben támogat,de a barátaim ellenem fordultak,kollégáim is,egyszóval mindenki.Ők azt a fajta életét folytatják,hogy járjunk kávézni ide-oda két-három naponta.Nekem ez nem fér bele.Nem vagyok "ősanya",de a gyerek az enyém.Befordulva sem vagyok.De heti egyszer-kétszer elmegyek valahova,amíg szüleim,anyósék vannak a gyerekkel az nekem bőven elég.Már most érzem milyen gyorsan nő,és hamar el fog szállni ez a három év.Minden pillanatot kiszeretnék élvezni és használni.De barátaim már nincsenek.Főleg,hogy megtudták tesója is lesz a lányomnak.Én csinálom rosszul?
2012. szept. 24. 19:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Kicsit félreérthetően fogalmaztam, szóval azt akartam írni, hogy annak örülök, hogy sokkal többet tudok lenni a gyerekemmel.
2012. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mit takar az, hogy "ellened fordultak"? Nem lehet, hogy csak arról van szó, hogy mivel nem mész velük sehova, így már nem is hívnak?

Miért ne lehetne kávézni 2-3 naponta? Én olyan szívesen mennék, de a barátaim mind messze vannak, 160 km-re :-(


Ahhoz tényleg semmi közük, ha Te a a családod választod a munkád helyett, bár szerintem azért lehet a kettőt is együtt, pláne, ha szereted is a munkád.

2012. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat.

Talán félreérthetően fogalmaztam néhány helyen.A gyerek lesz mindig az első,és nem fogom a munkámat feladni mellette,tehát a választás csak átmeneti.Amíg 3 éves nem lesz a munkát egyenesen kizártnak tartom.Tehát nem fogom azt csinálni,amit a legtöbb orvos,hogy megszüli a gyereket és 3 hét múlva már műt.Nekem mindig a gyerek lesz az első.Amit én helyénvalónak érzek.

2012. szept. 25. 16:53
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon jól döntöttél.Ha elhagytak a barátaid, akkor azok nem is voltak igazi barátok, majd találsz igaziakat. A családod a legfontosabb.Ezeket az éveket semmi nem pótólhatja, kihagyhatatlan. A hivatásodat sem kell feladnod. Azért a 3. év után is jó lenne,ha minél többet tudnál a gyermekeiddel lenni. Akár erre is van megoldás. Nagyon sok olyan orvost ismerek, aki önmaga osztja be az idejét, sokat van a családjával, nagyon jól keres és továbbra is az emberek egészségének megőrzésével, visszaszerzésével foglalkozik.
2012. szept. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A soraidból azért nem derül ki pontosan, mit is jelent az, hogy ellened fordultak.

Nem lehet, hoyg pusztán te is azt éled meg, int itt mi nagyon-nagyon sokan, hogy miután már kisgyerekes lettél, a régi, nem gyerekes barátok, kollégák, ismerősök már nem keresik annyira a társaságod? Hogy már nem egy hullámhosszon működsz velük, hiszen benned most teljesen átalakult az értékrended, megváltozott a fontossági sorrend, s a mi eddig érdekes volt, jólesett, arra most egyáltalán nem vágysz, mert a gyermeked tölti be a helyét?

Ilyen "problémája" nagyon sokunknak van és ez nem igazán függ össze orvosi pályával. Inkább családosok és nem családosok kategória létezik, sajnos. És orvosi hivatást is lehet űzni család mellett, nem hiszek abban, hogy ne lehetne. Csak a középutat kell megtalálni, mint általában mindenben.

2012. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!