Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár (t) valaki baba mellett...

Jár (t) valaki baba mellett egyetemre nappalin?

Figyelt kérdés

Most vagyok 2-od éves, de nappali tagozatra járok. A babánk májusban fog születni, tehát van esélyem elvégezni a másodévet.

De az utolsó év miatt aggódom.


Volt, aki a nappalit be tudta baba mellett fejezni halasztás nélkül? (úgy, hogy az utolsó évre esett a baba születése, jelenléte)


Az előző diplomámat levelezőn szereztem, ott volt több kismama, a barátnőm is így jár most, de azért az más...



2012. szept. 24. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Te magad is belegondolsz akkor tudod, hogy ez lehetetlen. Talán ha passziváltatsz két félévet akkor 1.éves mellett még talán ha van segítséged de egy csecsemő mellett azért nem lenne túl könnyű.
2012. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Én nem most hanem cirka 25 éve fejeztem be az egyetemet gyerek mellett. A lányom alapjaiban volt rendes mert nyáron (július eleje) született, így betudtam fejezni az előző évet és összel folytatni tudtam. A nagyszülők segítettek (mind két részről)illetve a sógornőm akkor volt gyesen, íyg többé kevésbé megtudtam oldani a távollétet. (akkoriban olyan volt az órarand, hogy minden napo be kellet járni legalább 2 óra erejéig. Rengeteget éjszakáztam, mert máskor nem igazán tudtam tanulni. Nem mondom, hogy könnyű volt az sem, hogy lehetetlen, de segítség nélkül biztos, hogy nem lehet megoldani.
2012. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az egyetemen való részvétel időigényessége vagy a tanulás miatt gondolod így?


Csak azért kérdezem, mert az utolsó évben nagyon kevés kötelező gyakorlat van nálunk, arra gondoltam, azt a heti 3x1,5órát talán meg tudnám oldani, mert az egyetem 5 percre van tőlünk, a férjem pedig foglalkozhat addig a babával.


Azon tűnődöm, hogy a passziválás nem rosszabb-e, hiszen, ha kb. 1-1,5éves korában folytatom, akkor már járkál, és a személyhez való kötődési jellege is eddigre erősebb lesz, kialakul, tehát rosszabbul reagálhat, ha kicsit "eltűnök"...


Mi a véleményed/véleményetek?

2012. szept. 24. 19:43
 4/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a kérdés az első válaszolónak szólt...


Igen, segítségem az lenne.

2012. szept. 24. 19:44
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Én 2 gyerek mellett csináltam nappalin és nem könnyű szakot. A nagyobb volt 3 hónapos, amikor kezdtem, a kicsi egyetem alatt született.


Tehát nem lehetetlen.


Ahol tudsz, kérj egyéni tanrendet.

2012. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Akkor szerintem megoldható. Sok sikert!
2012. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nemzetközi gazdálkodást tanultam (nagyon nem büfészak :D), éppen befejeztem a második évemet, amikor megszülettek a drága ikreim. :) Egyedül a párom volt velem, anyuék vidéken, a párom szülei pedig túl sznobok voltak ahhoz, hogy egy "rangon aluli" nőtől született gyerekre vigyázzanak... :) A párom vállalatvezető, így rugalmas a munkaideje, be tudtuk osztani a dolgot, de neki is durva volt, hogy a nap fele meló, a másik fele az ikreké - egyik sem kis felelősség, illetve nekem sem volt leányálom, hogy hullaként hazaestem előadásról a gyerekeimhez, akik hasfájósak voltak. :D

Fél évig bírtuk, talán ment volna tovább is, de féltünk, hogy rámegy a kapcsolatunk. :) Egy évet passzívon töltöttem, a skacok megnőttek, így bátrabban bíztam őket barátokra, ismerősökre. :)

Azóta diplomás vagyok, házas, két gyerekkel. :)

2012. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Én azért gondoltam mert utolsó évben kell szakdolgozatot is írni, és záróvizsgára készülni.

2012. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Igen be lehet fejezni,aki azt mondja lehetetlen sosem próbálta csak okoskodik.

2.éves voltam mikor teherbe estem,április végén született a babánk,addigra az összes zhmat megcsináltam,mikor 6 hetes volt a kisfiam akkor vizsgáztam le.Majd szeptemberbe újra kezdtük a sulit a párom is iskolába járt mellette dolgozott, 120-130 km-re voltunk a nagyszülőktől és nappalin egyéni tanrenddel csináltuk meg a 3. évet,és a legjobb átlagaim lettek abban a félévben.Felváltva jártunk be,felváltva jártunk zhra,vizsgázni.Turizmus-vendéglátás szak rengeteg közgáz tantárgy,sok nyelv óra,nem egy büfészak,jelenleg a kötelező gyakorlatot csinálom, kisfiunk meg bölcsis.Nem lehetetlen,én suli és baba mellett simán tudtam a háztartásra a kikapcsolódásra,szórakozásra időt szakítani emellett apukámnak is besegítettem ha volt valami munkája,illetve elkezdtünk párommal egy vállalkozást is,és mindenre volt elég időm,ráadásul nagyon élveztem/élvezem,hogy nem csak itthon kell ücsörögni és babázni,lehet sokan ezért elítélnek de engem nem elégít ki csak a babázás.Szóval kedves kérdező nyugodtan vágj bele,minden szervezés és akarat kérdése. 22L

2012. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Akkor van azért remény. :)

Le a kalappal a kitartó kismamák/anyukák előtt!


Én pszichológiát tanulok, úgyhogy nálunk kicsit máshogy van a szakdolgozat, mi műhelymunkákat írunk, már ebben a félévben is, amik ugyanolyanok, mint egy szakdolgozat, csak kicsit rövidebbek, de ugyanannyit kell kutatni, olvasni, statisztikázni stb, aztán szakdoliként ezt kell majd továbbírni. Viszont így lesz már addigra alapja.

De majd meglátjuk, a baba az első,és egyszer minden megoldódik. :)

2012. szept. 24. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!