Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy 7 hónapos...

Normális dolog, hogy 7 hónaposom nem ül, de áll?

Figyelt kérdés
1 hete kezdett el mászni. Tegnap volt 7 hós, de már 2 napja, mindenhol feláll ahol meg tud kapaszkodni. Lépked az ágy, szekrény mellett. Ma át kapaszkodott az ágytól a fotelhez. De nem tud ülni. Akkor sem ül meg ha én ültetem fel. Fel húzza az egyik, majd a másik lábát térdelő pozícióba, aztán feláll. Valami baja lenne, vagy ez normális? Szokták így felcserélni a dolgokat a babák? Vannak gyerekek körülöttem, (barátoknak) de egyik sem csinálta ezt. Nagyon furcsa.
2012. szept. 25. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Vidd el gyógytornászhoz,nem kellene kimaradnia a mászásnak.a túl korai mozgásfejlődés nem jó.
2012. szept. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt,7 hónaposan mászott,nem volt még 8 amikor felállt és azóta is ha tehetné csak állna. Most 8 és fél hónaposan kezdett magától ülni,2 nap alatt stabilan megtanult ülni,már játszani is szokott úgy.

Szerintem teljesen normális,egészséges így és a doktornéni szerint is. Nem kell aggodnod :)

2012. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Enyém 6 hónaposan felállt, egy napig néha leült a sarkára, aztán rájött,hogy állva több dolgot lát és ér el, 8 hónaposan volt hajlandó ülni, szintén teljesen egyedül jött rá,hogy kell. Minden normális nálatok, nagyon szépen, gyorsan fejlődik a gyermeked, nincs miért aggódni, de kérdezz rá a védőnőnél, meg fog nyugtatni.
2012. szept. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha úgy látod te is, vagy megkérdőjelezted eleve, hogy ez nem-e túl korai, akkor én is inkább egy alkalommal elvinném gyógytornászhoz- ezzel ártani nem ártasz, és legalább megnyugtatod magad vele.

:)

2012. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm a gyors válaszokat. Én attól féltem, hogy bajt jelent ha fel cseréli a dolgokat. De egy kicsit megnyugtattatok! Akkor remélem lassan ülni is meg tanul. Azt hittem az álláshoz nagyobb erő kell, de ezek szerint nem. :D
2012. szept. 25. 19:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Jajj, ne aggódj, nem hiszem, hogy ez baj. Az én lányom a 6 hós szülinapján állt fel, most 7 hós, de nem ül, akkor sem, ha megpróbálom leültetni. Miért kéne gyógytornász?? Nem is értem... Majd megtanul ülni, ha megérett rá.
2012. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pont igy a tokeletes, eloszor all, aztan ul, a lanyom is igy csinalta, de az elso felulestol kezdve stabilan ult. Nagyon ugyes
2012. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Normális. Babám is akkor állt fel mikor még csak egyik kezére támaszkodva tudott ülni. Rá 3 hétre tudott ülni önállóan, de előtte már számtalanszor felállt mindenhol.
2012. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és megnyugtató válaszokat!
2012. szept. 26. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!