Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Extra válogatós baba, mit tegyek?

Extra válogatós baba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 hónapos, amit megeszik- minden amiben gyümölcs van megfelelö mennyiségben, ha picit több zöldséget rakok bele, üklödik és nem nyitja ki a száját, kenyeret is csak keveset eszik meg, csak az édes dolgok jönnek be neki, nem tudom mit adjak neki enni, nem ehet napi háromszor csupa édes ételt. vagy igen?
2012. szept. 25. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Segíteni sajnos nem tudok, mert az én 12 hósom dettó ugyanez. Régebben legalább a sütőtököt, céklát ette, már azt sem. Gyümölcsjoghurtot nagyon szereti és a gyümölcsöket is, de zöldségből semmit. A hús is nehezen megy le, a mi kajánkból sem kér, pedig nem cukroztam neki soha.

Én is sem tudom sokszor, hogy mit főzzek!

2012. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom csak az őszibarackot eszi meg, úgyhogy minden étkezésnél bele kell tennem az ételébe egy barackot ahhoz, hogy megegye... Lassan vége a barack szenonnak, kezdek aggódni. Napi 5-ször eszik barackot... Én is várom a válaszokat :)
2012. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nálunk is pont a barack a kedvenc, ha azt nem teszek a zöldséghez, mehet a kukába az egész :)
2012. szept. 25. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ne adj semmiképpen se édesebbet. Kínáld folyamatosan olyan étellel amibe van ugyan gyümölcs, tápláló de kevesebb mint a fele! Gondolom már tud csipegetni is így elég folyton elé tenni és külön is próbálni. Vannak olyan babák akik maguktól jobban szeretnek enni és hiába eteted nem eszik meg akármit bezzeg a földön talált bármilyen udorító akármit meg úgy kell kitépni a kezéből (rosszabb esetben a szájából).

Eleinte nyilván nem fogja megenni, mert tudja, hogy adsz helyette mást. Egy ideig tiltakozni fog, de amint valóban éhes lesz meg fogja enni. Nem kell rossz kaját meg ,,akármit" elé tenni. Az sem jó, ha elhagyod a gyümölcsöt, ha azt szereti. Rakj bele, de egyen húst is! Adj neki neked is ízlő ételeket. Még furcsa neki, hogy nem csak gyümölcsöt eszik. De mi lesz ha a csoki lesz a kedvence? nyilván nem hisztizheti ki hogy csak azt egyen egész nap. Picit csökkentsd majd csak a gyümölcsös arányt és ne törj meg ha esetleg 1 étkezést a ,,sztrájk" miatt eltol. próbáld több féle képen (pépes, darabos, kissé tört) adni neki. Nem szabad azt sem, hogy csalódott legyél ha nem eszi meg egy ideig vagy mérges rá. Legyél türelmes. Nem szabad, hogy hatást érjen el azzal, ha nem eszi meg mert akkor várja mikor adsz neki ,,édességet". Ha ügyesen megeszi az ebédet akkor utána jól dícsérd meg és adhatsz valami finom kekszet neki vagy amit szeret. Néhány alkalom után már nem lesz harc. Az étellel pedig csak kínáld. Várd meg amíg maga nyitja ki a száját és játékosan add neki. nem pedig ,,már pedig most megeszed" -erőszakkal.

2012. szept. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!