Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen neki vagyok keseredve...

Teljesen neki vagyok keseredve, kis támogatás?!

Figyelt kérdés
Babám szinte hozzátáplálástól finnyás...Persze, kérdezhetetitek hogy lehet ez, hiszen nem is ismer ízeket....de ő tényleg nem eszik meg akármit. Hús, krumpli ilyesmi, ....csináltam neki zöldségeket hússal összeturmixoltam, az is csak vmiylen gyümivel volt jó. Ha nem volt gyümi, nem ette. Mosta legújabb szeszélye, h ezt sem eszi, hanem ráharapott a kenyérevésre, szó szerint. Legszívesebben kenyeret majszolgatna egész nap.... Néha beletunkolom a kenyeret a kajájába, úgy adom, de teljesen lelkiismeretfurdalásom van, mert akkor is kenyeret eszik tulképp...Próbáltam üveges bébikaját, hátha azt megeszi , az ő szájízének való...Ami zöldséges, vagy zöldséges húsos azt köpködi kifelé. Várjak, hátha abbamarad ez a korszak, vagy mit lehetne tenni???

2012. szept. 8. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2012. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ja, 9 hónapos egyébként.

És amiért még pluszban zavar, hogy van egy nagyobb gyerekem, ő meg mindenevő volt, sokszor még két babatányérnyi kajcsi sem volt neki elég.... Sajnáltam is azokat, akik panaszkodtak, h milyen válogatós a babájuk...Na most meg tessék....:,(

2012. szept. 8. 17:14
 3/9 anonim ***** válasza:

19hónapos a lányom... Ugyan ez. Csak nagyobban. A hússal az utóbbi időben úgy csinál, hogy a szájában gyűjti, majd kiköpködi...

Ha zöldség-rizs-hús a menü akkor a zöldséget kiszemezi a többi közül. Néha tejföllel megeszi. Sose fog megnőni, épp 10kg a kiscsaj...

A tesója meg egy zabagép.

2012. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A nagyobbnál is vannak "nemakarok ilyet enni" korszakok, de hogy már egy 9 hónapos válogat?? Ebben segítsetek, ráhagyjam-e a kenyérevést vagy "legyek kemény" és erőltessem a rendes kaját....
2012. szept. 8. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyatejes vagy tápszeres a baba? Az én kisfiam anyatejes volt, egy éves koráig SEMMIT nem volt hajlandó megenni... mindentől öklendezett. A dokinénink azt mondta, hogy ameddig hízik rendes ütemben nincs baj, továbbra is kóstoltassam, ültessem az asztalhoz mikor ebédelünk és majd Ő jelzi ha valamit megkíván... az első ilyen kaja a töltött káposzta volt.... csak a töltelék, de bevágott belőle egy nagy adagot azóta mindent megeszik! :)
2012. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tápszeres...és már csak attól nem lakik jól, az 100%!
2012. szept. 8. 18:02
 7/9 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Igen sajnos a tápszer mellé kell más is az biztos! Tovább kell próbálkozni, lehet valami új ízzel, mindent kenyérrel. Legalább a kenyeret megeszi... egy idő után csak megeszik megint mást is...! Biztos, hogy egy idő után abba marad ez a korszak! Kitartás!
2012. szept. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A főzelékbe, levesbe tunkolás jó ötlet, én is csináltam a kisfiamnak! :) Így is eszik annyit, amennyire szüksége van, hidd el! Azért marad azon a kenyérdarabon ám! Az én fiam még a tejpéphez, édes tésztákhoz is kenyeret evett, nem csináltam ügyet belőle, ha neki úgy jó... Már 20 hónapos, és nagyon kevés kenyeret eszik, most éppen paradicsom mániás lett nyár eleje óta. Elmúlnak ezek a korszakok, van már egy tizenévesem, szóval láttam egy s mást... :)))) Ne aggódj!
2012. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kezdő anyuka vagyok, de nálunk is nagyon finnyás a gyerek. Apukám azt mondta, ne tukmáljam semmivel, ha nem akar enni, akkor nem eszik. Van, hogy csak ebédre pár falat aztán vacsinál eszik rendesen. Apum és a barátnőm szerint az ő szervezete még tudja, hogy mi kell neki, ha egész nap csak kiflit eszik, akkor az kell az ő szervezetének. Remélem, tényleg tudja a szervezete... A gyerekorvos egyébként írt fel vasat+folsavat, mert nagyon vékonyka, hátha vashiányos, nem segített az étvágyán. Egyébként meg hallottam már a cápamáj-kivonatról, hogy az étvágyat csinál, de nem tudom, hogy mikortól lehet adni.. meg hogy jó-e..
2012. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!