Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem jó tortarecepte...

Tudnátok nekem jó tortareceptet ajánlani a kisfiam első szülinapjára?

Figyelt kérdés
olyat szeretnék amiből ő is nyugodtan ehet, talán valami túrós gyümölcsös? növényi tejszínhabot lehet már adni neki? vagy pudingos krémet ami mondjuk rizstejjel van főzve?
2012. szept. 26. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Mondjuk nekem tök sima csokitortát sütött anyukám 23 éve, és itt vagyok...

Sajnálom a mai gyerekeket, hogy be van táblázva hétről hétre mit kéne enniük...

Jaam...és volt olyan is, ezt mesélték családban, hogy nagypapám, tehát 70-80 éve kb, zsiros vízbe áztatott zsemlét kapott, mert tejet nem akarta megenni, ő is életben maradt

2012. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen köszi, én is itt vagyok, de én most vagyok anyuka és ha nem gond a mostani ajánlásoknak megfelelően táplálom a gyerkőcöm, Én úgy gondolom ha mindenféle összevissza tanácsoknak hiszek akkor csak belebolondulok az egész etetés mizériába. amúgy tejen és tojásfehérjén kívül evett szinte már mindenfélét. És sajnos nem biztos , hogy igazad van, igenis be kell tartani bizonyos fokozatokat, a kicsi a második gyerkőcöm jóval lazzább volta vele így is, mégis lehet hogy pont ezért volt sokszor szorulásos.
2012. szept. 26. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi őszibarackos túrótortàt csinàltattunk neki. Attól a kis tojàstól ami a piskótàban van, nem lesz baja. 1 éves kortól egyébként is javasolt a tojàst bevezetni.
2012. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a tej és tojás nélküli piskótát készítettem neki túrótöltelékkel.

26 cm átmérőjű tortaformát használtam, ebben körülbelül 4 cm magas lett a kész piskóta.

2,5 dl almalé (100%-os)

10 dkg cukor

3 evőkanál citromlé

jó lett volna bele egy kis citromhéj is, de az épp nem volt itthon

1 vaníliás cukor vagy egy teáskanálnyi vaníliakivonat

25 dkg liszt (fehér)

1 csomag sütőpor

csipetnyi só

1 kávéskanálnyi szódabikarbóna

6 evőkanál olívaolaj

A sütőt előmelegítjük 200 fokra. Az almalében elkeverjük a cukrot, vaníliás cukrot. A száraz hozzávalókat elkeverjük egy másik tálban, majd apránként hozzákeverjük az almaleves keverékhez. A tortaformát sütőpapírral béleltem (Anyu mindig csak az aljára rakott, de én az egészt ki szoktam bélelni), beleöntöttem a tésztát és beraktam a sütőbe. Pár perc után kicsit lejjebb vettem a hőfokot, körülbelül 180 fokra. 20-25 perc múlva szép piros lett. Azért egy tűpróbát érdemes elvégezni, mielőtt kivennéd, ha nem lesz ragacsos, akkor már jó.

2012. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a sütés nélküli almatortat csináltam egyéves szülinapra.Neten megtalálod a receptet.
2012. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is barackos túrótorta lesz :-)


Én mondjuk már adtam neki olyan sütit, amiben volt sütve tej és/vagy tojás kb 10 hónapos kora óta.

2012. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy kakaós piskótát csináltam, de hagyhatod simán is, kakaó nélkül amire egy túrókrémet készítettem,. A piskóta egy sűrű massza. 6 tojásból kszült amihez 6 kanál cukor és 8 kanál liszt kell, + 2 kanál kakaópor, amit mellőzhetsz is, ha nem akarsz még adni a picinek. A túrókrémhez pedig: 50dkg túrót összekevertem 1 dl tejföllel, 20dgk porcukorral, egy cirtom reszelt héjával és egy kanál citromlével. Egy kanál zselatint felmelegítettem és félretettem. 2 dl tejszínt felvertem és a 3 összetevőt összedolgoztam amíg megkeményedett. Az elején híg, ne ijedj meg, megszilárdul :)

Kerek piskótát sütöttem, a formába hagytam és rátettem a túrótökrémet, másnapig hűtőben hagytam. Tetejét kakóporral szórtam meg.

Nagyon finom :)

Boldog születésnapot a kisfiadnak!

2012. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Banános -túrótortát sütöttem.

Sima piskóta (tojásfehérje nélkül) és tölteléknek banán-joghurt-túró, valamint ez került a torta bevonására is.

a díszítés pedig túró-rudik voltak fekarikázva, és kirakva belőle az 1 -es :)

2012. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én direkt bevezettem a gyerekeimnek 11 hónaposan a tejet és tojást. És fahéjas almatortát kaptak.
2012. szept. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!