Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek így rá tudom...

Szerintetek így rá tudom szoktatni a "rendes" evésre?

Figyelt kérdés
15 hós a fiam, és nem nagyon szeret enni, a napokban már írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban. Nagyon elegem van belőle, hogy nem hajlandó enni. Azt a tanácsot kaptam, hogy ha nem eszik, akkor hagyjam ki azt az étkezést, és csak a következőnél adjak neki enni, és magyarázzam el, hogy ha nem eszik rendesen nem kap enni. Vajon ez beválik majd? Már mindent próbáltam de semmi nem jött be. :(
2012. szept. 26. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Na nekem ez a kiéheztetősdi nem jött be a lányomnál(bár ő 3 éves volt)... egy egész nap nem evett semmit, csak folyadékot ivott (vizet) és amikor másnap reggel is eltolta a bögrét maga elöl akkor begorombultam és igenis megetettem...
2012. szept. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2-3 éves gyerekeknél azért gyakoribb, hogy nem esznek egész nap, ezt nem keverném össze a picikkel.

Én kipróbálnám azt, hogy kihagynék egy étkezést, de ha elsőre nem válik be, nem folytatnám. De a magyarázatodat ő szerintem nem fogja érteni, feleslegesnek gondolom.

Az ételeken is próbálnék változtatni, hátha más, eddig nem kóstolt étel jobban ízlik neki. A fiam pld. bébiételt nem evett meg soha, inkább csak gyümölccsel tömte magát, meg spagettifélékkel, sült krumplival.

2012. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A helyzet változatlan, továbbra sem hajlandó enni...
2012. okt. 8. 14:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Mármint semmit sem eszik meg? vagy a tápszert elfogadja csak mást nem? Próbáltad ,hogy oda teszed elé, hadd egyen egyedül? - tudom, tiszta maszat lesz minden , és nem is fog hatalmas adagot megenni, de kislányomnál ez mindig beválik, ha épp olyanja van, hogy nem akar enni...
2012. okt. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miket adsz neki? Hagyod egyedül próbálkozni?

Egyébként az én kisfiam is ennyi idős volt, amikor egyszer csak elkezdett nem enni. Pedig addig nagyon jó evő volt. Nem akarlak elkeseríteni (és nálatok ne legyen így!), de az én fiam 2 éves és még mindig nem eszik.

Vannak dolgok amikbe azért belecsipeget, így hát maradnak azok az ételek. Sültkrumpli, rizs, tésztafélék, derelye, nudli, leves (csak lé és tészta). Gyümölcsökből szőlő, alma, körte, néha banán. Csúsznak még a joghurtok, túró rudi. Na, nem mintha ezekből degeszre zabálná magát, de legalább valamit eszik. A húsokat sem eszi, max felvágottat, de azt is csak magában.

15 hónaposan már ehet bármit, kínáld mindenfélével. Csak lesz olyan, amit hajlandó megenni.

Legyen rendszer az étkezésben, legyél türelmes. Mindig üljetek asztalhoz, hagyd egyedül enni. Csinálj neki falatokat, amiket a kezével a szájába tud tenni. De már kanállal is nyugodtan próbálkozhat.

Készítsétek együtt az ebédet, hagyd, hogy Ő sózza. Utána hátha nagyobb kedvvel megkóstolja.

És a lényeg! Ne aggódj addig amíg nem kezd fogyni. Látszólag az én fiam sem eszik, mégis gyarapszik, vagy stagnál a súlya. Említettem a dokinak, hogy nem hajlandó enni, azt mondta, hogy egyáltalán nem látszik rajta, ne aggódjak, annyit biztosan eszik, amennyi neki kell.

2012. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy eszik már mindent, nem ezzel van a gond. Tápszert nem kap, mert nem issza meg. Próbáltam, hogy hagyom egyedül enni, de az sem vált be. Semmi nem működik. Nem hajlandó enni. Most is kínáltam 1 üveg bébiételes üvegben kimért gyümölccsel. 30 perc alatt a 3/4-ét ette meg, többet nem is volt hajlandó enni.
2012. okt. 8. 18:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia. Egyidősek a fiaink, és az enyém is ezt csinálja. Alig eszik.

És éhes a Te fiad? Akkor eteted amikor éhes? Én tényleg kihagytam 1-1 étkezést, pl a tízórait és/vagy az uzsonnát. Olyankor szépen evett. Mostanában elkezdett megint rendesen enni, de pár nappal ezelőtt megint sztrájkol. Alig eszik, annyit mint egy kismadár, pedig alapjában véve nagyevő gyerek. Éjjel ébred éhesen, ezért bosszantó.

Valaki kérdezte, hogy kap e tápszert, attól kérdezném, hogy az baj? Nem mintha az enyém megenné a tápszert, de én sokszor pótolom ki pl az ebédjét egy kis tápszerrel, de kaja helyett soha nem kap csak azt.

2012. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom tudom mit érzel 4 hós korától küszködtem vele de már nem érdekel nincs erőm harcolni. Ja a kisfiam 6 hónapos eddig gyönyörűen evett de már ő is nagyon gáz ma 2szer evett tápszert, olyan ideges voltam hogy nem tudom leírni és a kicsi nem is fogad el folyadékot sem legalább a lányom ivott.
2012. okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Éhes-e? Őszintén szerintem igen, csak nem szeret egy helyben ülni. Az a baj nálunk is, hogy van amikor szépen eszik egy pár napig, és van amikor meg alig csipeget... Sajnos nem vagyok az a típus, aki könnyen átlép azon, hogy nem evett a gyerek, majd eszik legközelebb. :( Tegnap viszonylag szépen evett, ma meg alig akart enni. Jó oké, most tudom, hogy a fogai miatt, ugyanis mind a 4 rágó jön neki, amiből még csak 1 van kint. De amikor nem jön a foga, akkor is ezt csinálja. :(
2012. okt. 9. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Én speciek úgy etetem a fiamat, hogy közben megy. Egyzserűen jön megy, csinálja a dolgát (ami halaszthatatlan) és én ülök a nappali közepén tányérral és kanállal a kezemben, és amikor arra jár benyomok egy adagot a szájába. Tegnap pl 45 percig etettem így. Utálom ezt. De NEM eszik máshogy.
2012. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!