Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában, és...

Mennyi idős korában, és hogyan kezdted a gyereket az egyedül evésre szoktatni?

Figyelt kérdés
Először kanállal mondjuk főzeléket,vagy kézzel gyümi falatokat?
2012. jún. 5. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb. 13 hónaposan elkezdte érdekelni az egyedül csipegetés, megpróbálkoztunk a kanállal is, de csak pacsmagolt. Most, egy hónap múlva, már nem pacsál a főzelékkel, hanem próbálkozik (több-kevesebb) sikerrel enni.

Persze, még sok segítséget igényel, de tetszik neki.

Csipegetni már nagyon profin tud, mindent, amit lehet, apró darabokra kell vágni (gyümölcs, zöldség, hús, kenyér, tojás...) mert csak úgy eszi meg.

2012. jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Falatkákat kézzel 8-9 hónaposan, villával 1 évesen, most 15 hónapos és próbál kanalazni. Még villával sem igazán megy neki, de ha sikerül felszúrnia, akkor nagyon boldog, ha kanalaznia sikerül, akkor különösen.

Nem én kezdtem tanítani, magától akarta csinálni. Először hagytam, és mikor nagyon szenvedett, segítettem, mutattam, hogy kell. Így csináljuk most is.

2012. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kicsit szégyellem bevallani,de iker lányaim februárba voltak két évesek,és még nem esznek egyedül.Ha leteszem eléjük pld a kenyér falatokat,akkor betömik egymás után a szájukba,és fuldoklás a vége.Kanállal csak játszanak.Szeretném ha egyedül ennének már,mert ilyen korba már szerintem kéne,de hogyan kezdjünk hozzá?
2012. jún. 5. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Szégyen nem szégyen az én kisfiam is elmúlt 2 éves már és nem mindent eszik egyedül, főleg azért, mert nem akarja, h piszkos legyen a keze. Ő meg azér, mert iszonyat válogatós és úgy kell beletukmálni a rendes főtt ételt, külünben csak pékárun, meg virslin és sült krumplin élne. Mi a vajaskenyeret már harapva esszük, nem katonázzuk, de nem akarja megfogni. Sztem olyannal kezdjél a mit nagyon szeretnek, nálunk ilyen a csoki pudink, joghurt, tejbegríz, ezeket hajlandó egyedül enni. Én ott ülök mellete és csak akkor nyúlok bele, ha látom, hogy a kanálról az ölében fog kikötni minden. Nagyon sokat kell gyakorolni. A virslit felkarikázom neki és ő egyedül eszi villával, ezt nagyon élvezi. Még a gyümölcs darabkákat is villával enné, ha adnék a kezébe.
2012. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a 4-es mondja. Kezdd azzal, amit nagyon szeretnek, add a kezébe a kanalat, és mutasd, vezesd a kezét. Én csináltam azt is, mikor a kanálra került, de nem értette, hogy mit kell most csinálni, hogy ettem én egy falatot, mutattam, hogy hmm, de jó, finom.

Villát szokták élvezni, hogy sikerül valamit felszúrni, de azt is meg kell mutatni, vezetni a kis kezét. Csinálta eleinte azt is a fiam, hogy felszúrta, örült neki, majd levette a villáról és úgy megette.

Falatkákat ki kell tapasztalni. Én fiam is tömködős volt eleinte, úgyhogy én adogattam neki egyesével. Amíg a szájában volt, nem adtam, mondtam neki, ha megetted, adom a következőt.

2012. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kanalazás másfél évesen kezdte el érdekelni, 1 hét alatt gyönyörűen megtanult enni.

Kézzel már 1 évesen evett gyümölcsöt.

2012. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!