Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy így altatom?

Gabszem kérdése:

Baj, hogy így altatom?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos, 4 hós korától jönnek sorban a fogai, már 8 darab van, azóta nem alszik el magától az ágyában. Úgy tudom leggyorsabban elaltatni, ha kicsit dajkálom, és egyszercsak elkezd cumizni az ujjával és rádől a mellkasomra, mikor becsukja a szemét már rakom is az ágyba, nem várom meg míg elalszik a mellkasomon, ilyenkor már elalszik az ágyában. Nekem ez igazából nem gond, mert így van, hogy 1-2 perc is elég, hogy ágyba kerüljön és aludjon. Még ha fel van pörögve akkor is elég pár perc és már tudom betenni az ágyába aludni.
2012. szept. 26. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Az elalvási és alvási szokások sokat fognak változni. Úgy altasd, hogy majd később, amikor 12kg lesz se legyen neked megterhelő. Dajkálhatod picit, hiszen a babád :) Jó babázást!
2012. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
szerintem nem baj, elvegre az a dolgunk, hogy megnyugtassuk a babát, és te nem altatod, csak megnyugszik, tudja jon az alvas, es az nagy szerencse, hogy ilyen gyorsan el is alszik. Nekem 10,5hos a lanyom, de esti szopi utan meg van egy kis bujas, mar nem ringatom, mert nem marad nyugton, de a bujast nagyon szereti, o is becsukja a szemet, aztan ha mar ellazult, be az agyba es hamar el is alszik.
2012. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Babám 8,5 hónapos és még mindig ringatom nappal altatáskor.Mindenkinek máshogy jó és mindenki had csinálja úgy ahogy akarja.Ha ő így nyugszik meg a leghamarabb,akkor csináld így.Egyszer úgyis leszokik róla.
2012. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Fiam 10 hónapos és ugyanígy alszik el, igazából tényleg csak pár percig fogom én is, és mikor beteszem a kiságyba akkor még ébren van, mert kinyitja a szemét. Szerintem ennyi kell, nálunk azóta van ez mióta mászni tud, azóta már bútor mellett lépeget, állandóan be van pörögve, kell hogy lenyugodjon egy kicsit.
2012. szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így alszik, de csak este.

Napközben csak berakom a kiságyba és alszik is.


Szerintem nem baj :-)

2012. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem baj, főleg ha élvezed. Én elfogult vagyok, mert az enyém is így alszik el, főleg amikor fogzik. Nekem sem esik nehezemre az a 2-3 perc amíg rámsimul, szopja az ujját és megnyugszik, ellazul. Nekem már 15 hónapos és képzeld ha nem akarja, hogy így altassam akkor mutogat a kiságyára, hiába akarom én magamon tartani, ő menne, akkor be kell rakni, és alszik békésen.

Szóval én azt gondolom, hogy nem baj, sőt gondolj bele neki milyen megnyugtató, hogy ott vagy, ott szuszogsz alatta, ő meg rajtad :-)

Nincs ettől szebb dolog :-)

2012. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Még annyit, hogy van amikor egyáltalán nem is igényli ezt. Aztán mindig jön egy fog, és olynakor érzékenyebb, akkor megint bújik:-)

2012. szept. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek, magától át fog szokni az egyedül alvásra vagy én kezdeményezzek? Ha igen, akkor milyen módszerek vannak, hogy megtanuljon egyedül aludni. Rutinszerűen megy az esti program, tudja hogy aludni megyünk mert fürdés, vacsi és rögtön megyünk aludni és amint átmentünk a szobájába már rá is hajtja a fejét a mellkasomra.
2012. okt. 26. 11:30
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, eljön az ideje a teljesen önálló elalvásnak, 2- 3 éves korban érik meg a legtöbb baba idegrendszere erre.

Természetesen szelíd praktikákat bevethetsz, ahogy most is, finoman terelgetve de szerintem már most jó úton jártok:)

2012. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1 éves a kisfiam, óriási cicista volt mindig, azzal kelt, azzal feküdt. Egy hónap alatt leszokott magától, 3 perc alatt elalszik, miközben mesélek neki és simogatom az arcát:)

Csináld úgy, ahogy Nektek a legjobb, hidd el, minden kialakul:)

2012. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!