Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos babámnak adhatok...

Hat hónapos babámnak adhatok a kezébe zsemlét vagy kiflit, hogy "szopogassa"?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

èn nem adnék még neki.

kb 7-8 hósan alakul ki hogy a darabosat elfogadja, ekkor már tud nyelni nagyobb darabokat is.

Ezért is van a kekszeken is 7-8 hónap írva.

2012. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
6 hónaposnak én még nem adnék. Egyik az, hogy egy nagyobb darabkától megfulladhat, a másik pedig én még nem vezetném be neki a glutént.
2012. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Az én lányom 6 hónapos múlt, én már adtam neki kiflit és babapiskótát is. A védőnő azt mondta adhatok neki, mivel 4 hónapos korban kezdtük a hozzátáplálást.
2012. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó vagyok, és nem fulladt meg tőle!
2012. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

3-nak.

Attól hogy a tied nem fulladt meg töle, a másé még megfulladhat.

Utálom mikor ilyennel példáloznak az anyukák hogy az enyém nem fulladt meg. De bizony másé már igen. Mit tennél ha ilyet tanácsolsz hogy adjál nyugodtan nem fog megfulladni, és a kedves anyuka pár héttel késöbb számonkérne hogy a gyereke megfulladt mikor töled ezt a tanácsot kapta. felelösnek éreznéd ebben az esetben magadat?

2012. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

6 hónaposan már adható glutén!


Attól, hogy a kifli csücskét szopogatja, még nem fog megfulladni. Úgyis ott vagy vele, figyelj rá, hogy ne tépjen le nagy darabot.

2012. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban 6 hónaposan javasolt bevezetni a glutént!!!Ne emiatt ne adj neki kiflit,vagy ehhez hasonlót.

Inkább a fulladás veszélye miatt;mert lehet leázik a szájacskájába egy nagyobb darab és nem tud vele mit kezdeni.Nálunk is volt ilyen sajnos,bár nem a kiflitől.

2012. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:És én ott voltam mellette és figyeltem rá de mégis megvolt a baj!Ketten ütöttük a gyermekem hátát...a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom!

Először olyat adj neki,amit nyugodtam majszolhat és tuti nem okozhat ilyen problémát (pl. kemény babapiskóta-nem tudja elharapni,csak ázik a szájába,kuki,stb.)

2012. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a "mellényelősdi" minden gyerekkel előfordul néhányszor kisebb vagy nagyobb mértékben, és általában akkortájt, amikor először kapnak szilárdat, mert meg kell tapasztalniuk, hogy milyen is a rágás/nyelés. Ha 6 hónaposan, akkor 6 hónaposan, ha meg 10, akkor 10. Mindegy mikor, az első tapasztalatokat meg kell szerezni, és fontos, hogy amikor kezdi a próbálkozást, akkor semmi esetre se hagyjuk egyedül.

Mondjuk én épp emiatt a rágást nem ilyen "kemény dologgal" szoktam kezdeni, mint a kenyér, hanem puhára főtt zöldséggel, vagy picire vágott banán karikákkal, vagy köles golyóval, szóval olyannal, ami olvadós.

Több gyerekem van, volt amelyik lassan tanulta meg hogy kell, és volt amelyik egyből ráérzett. Ezt előre nem lehet kiszámítani, így próbálkozni azért lehet.


Azt megértem, hogy rossz nézni, amikor fulladozik a kicsi, de ez bármikor megtörténhet a kisgyerekkel is, nálunk a legdurvább az volt, amikor a lányom másfél évesen pizzát evett, és egy kukoricaszem akadt a torkán. Mi is úgy ütöttük, ráztuk, már lila volt a feje. Tényleg borzasztó, de az ilyesmit igazán kivédeni nehéz, hat hónaposan én sem adnék, de valamikor meg el kell kezdeni. Gondolom Kérdező már hozzá táplálja egy ideje a gyermekét, nem a kifli lenne az első étele...


Én hat hónaposan kezdtem hozzá táplálni, így az elején még nem adtam ilyen dolgokat, 8-9 hónapos kor előtt biztosan nem.

Kiflit meg azért nem adnék, mert abban tej van, és nálunk tejfehérje allergia "dúl".

2012. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Én adtam a 6 hósomnak, először nem tudta mit csináljon vele, azt hitte játék, forgatta, aztán eldobta. 7 hósan újra próbálkoztunk, akkor kicsit nyalogatta, de nem igazán keltette fel az érdeklődését. Szerintem megpróbálhatod, de legyél mellette, ha egy nagyobb darab leázik róla, azt vedd el.
2012. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!