Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart az ajtócsapkodós...

Meddig tart az ajtócsapkodós korszak? És a "mindent a számba veszek" korszak?

Figyelt kérdés

Kivagyok. 15 hónapos, halálra idegesít, hogy kinyitja a szekrény ajtót, és ő nem pakol mint minden más kisgyereke, hanem nekigyűrkőzik, és teljes erőből beb.ssza. Az ajtó majd kiszakad. És nem, nem érdekli, hogy nem szabad, ne csináld, ejnye,stb.

És minden a szájába vesz....de mindent, döglött vagy élő bogarat, tök mindegy, kavics, homok, macskaszar, kutygumi, zacskó, utcán a szemetet megnyalogatja...meddiiiiig mééééééég??


2012. szept. 26. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ajtócsapkodásnál a sokadik alkalom után én bizony ráütöttem a fiam kezére, meg a konektorba nyúlkálásnál is. (ezért le is leszek pontozva, de a szép szó nem használ mindig) Azóta leszokott róla.

A kavicsos, szemetes sztorihoz nem tudok hozzászólni, mert a játékain kívül sosem vett mást a szájába a fiam, aki jövő héten tölti a hármat, néha még megkóstolja a játékait, de már ritka eset.

2012. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nem pontozlak le, abban biztos lehetsz.

Én is ráütöttem már, de nem használ. Nem érdekli. Ingatja a fejét, hogy nem. De 9 és fél perc múlva már el is felejti, és újúlt erővel rohamozza a szekrényajókat.

Komolyan agymenésem van már tőle. Tök mindegy, konyhaszekrény, vagy a nappaliban a szekrény, vagy csak sima ajtó...mindent bevág.

2012. szept. 26. 20:33
 3/10 anonim ***** válasza:

MI babazarat vettunk azokra a szekrenyekre ahova nem mehet be es a fiokokra is. Ahova nem jutott de van fogoja az ajtonak ott jo erosen begumiztam a ket foggantyut. Ragassz egy darab filcet az ajtora es a szekrenyre! Fogja a hangot es tompitja a becsapodast. Kerlek ne usd!!! O meg nem erti. Meg lehet elitelni de en nem hiszek a kezere utok es nem csinalja tobbe teoriaban.

Nekem mazlim van nagyon ritkan vett barmit is a szajaba. Most 22 honapos. Mindenhova felmaszik!!!! Probalj lazulni egy kicsit. Minnel jobban idegeled magad annal rosszabb. Mikor tolem kerdezik nem fog leesni (pl az asztal sarkan Jezus pozban karokat kitarva "magyaraz") mindig azt mondom, ha ott vagy es felsz hogy leesik akkor biztos. Majd pakol...eljon az is! Nem uszod meg!

2012. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nos igen...minden óvintézkedést megtettünk, amire lehet raktunk zárat, gumizom én is a fiókokat is szekrénykeet is, de mégis vannak olyan szekrényeink amiket nem lehet bezárni.

Nem ütöm :-) te jó ég....meglegyintettem a kezét kétszer...

Nem tudom kiküszöbölni azt, hogy ne csapkodja az ajtókat, a kérdésem nem is arra vonatkozott, hogy ki milyen praktikát tud. Hanem, hogy meddig tart..:-)) Én is tudom, hogy mit kell tennem, hogy ne tudja csapkodni, de vannak bizony olyan esetek ahol nem segít a gyerekzár. Ragtam rá ragasztót, lekaparja, ajtóbecsapódás elleni habszivacsot is vettem, eléri leszedi, eldobja, megrágja. Reméltem, hogy jön egy válasz, hogy áááltalában 17 hónapos kor körül elmaradnak ezek a rossz szokások.

De nincs szerencsém :-)

2012. szept. 26. 22:42
 5/10 anonim ***** válasza:
De van szerencséd és pontosan megmondom neked, hogy másfél éves kora óta nem veszi a szájába a dolgokat, mert akkor már ha mondom neki, hogy ez egy ez és ez, akkor érti, hogy az valami tárgy, elmondom, hogy mire jó, és nem veszi a szájába. A másik kérdésedre nem tudok válaszolni, nálunk nincs ilyen, hogy ajtócsapkodás, nem is hallottam még ilyet.
2012. szept. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ajtózár!! gyerek a szobájába,ne garázdálkodjon a lakásban! csapj a kezére ha emeli a szájához amit nem kéne,és szólj rá h nem! mást nem tudsz
2012. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pffff, épp tegnap vesztünk össze az ajtócsapkodáson a 15 hóssal. Megőrülök tőle, az sem érdekli, ha ott vagyok, rámvágja az ajtót. Ráadásul van három, ami üvegtáblás, rettegek, hogy kitöri. Vettünk ajtókitámasztót, a harmadik teljes erőből nekifeszülésnél eleresztett a ragasztója és lerepült az ajtófélfáról. Azóta naponta mondogatom, hogy nem szabad, nem szabad, NEM SZABAD. Ha harmadszorra sem érti, felveszem, és elviszem onnan. Tegnap ezen üvöltve bömbölt, de azóta (koppkoppkopp) nem csapkodja az ajtót.
2012. szept. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A gyereknek a szobájában is van ajtó....de mindegy. Meg szekrény, és komód tele fiókokkal. Tehát ha büntetésből bezárom még jót is teszek vele, mert ott aztán kedvére vághatja az ajtókat ki s be:)

Pont tegnap repült nálunk a gyerekzár 15 métert, akkorát rántott az ajtón.

De köszönöm a tanácsokat...már túl vagyok mindenen, csak a kérdésemre szeretnék választ kapni, meddig tart?:-) De mindegy...majd megtapasztalom, addig is ezerszer elmondom, nemszabad.

2012. szept. 28. 11:50
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor tanács helyett a válasz: ameddig hagyod h őnagysága uralkodjon rajtad és nem állsz a sarkadra!
2012. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értettem kedves diktátornő :D
2012. szept. 29. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!