Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám a napközbeni...

6 hónapos babám a napközbeni szoptatások alkalmával egyre inkább tekereg, nyűglődik, sír, mint aki tudja hogy a cici után jön a gyümipép. Most ő épp kezdi jobban szeretni a kaját mint a szopit, vagy tápszert vajon? Ez lesz az elválasztódás?

Figyelt kérdés
Tízórai etetés alkalmával megszoptattam,végignyűglődte, majd kapott egy kevés pépet, és még mindig éhesnek látszott,így csináltam neki tápszert,gondoltam hogy kevés lehetett a tej meg a gyümi. De nem fogadta el, addig nyűglődött míg a megette a gyümi többi részét is, így összesen 120 ml. Direkt először cicit adok neki,és délelőtt csak kicsi pépet,mert akkor kóstoltatok.Egyébként délutáni uzsi alkalmával is szoktam neki pépet adni, mert akkor már tényleg kevés a tejem, de mostanában már az az utáni tápszert is hanyagolja.

2012. szept. 27. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia.A választ nem tudom a kérdésedre, csak azt, hogy dettó mi is így vagyunk! Mi is 6 hósak vagyunk, pár hete még majdnem fél óráig tartott a szopi, most már csak 10 perc, de van úgy hogy 3-4 perc! Csodálkoztam én is rajta, és észrevettem, hogy amióta hozzátáplálok. Azért az ötszöri szopi megvan egy nap, de kicsit keveslem. De már gondoltam arra, hogy gyorsabban folyik le az a tejmennyiség, ami régebben lassabb volt, így lehet, hogy megeszi a napi adag tejét. Amúgy az enyém etetés után nem látszik éhesnek, de gyakrabban enne, nem bírja ki a 3 órát, de már lasan a másfelet sem. Lehet, hogy növekedési ugrás?
2012. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a valószínű, hogy "többre" vágyik :) Kis okos...

Szerintem már szívesen megenne egy egész adag tízórait, gyümit.

Nem tudom mikor kezdtétek a hozzátáplálást, de nekem gyakorlatilag 3 nap volt egy étkezés kiváltása, mert egyszerűen igényelte. Úgyhogy még első nap megkóstolta a gyümölcs levét, másodikon adtam neki kb egy negyed adag pépet belőle, hogy megnézzem nem okoz-e gondot nála, és mivel nem, harmadik nap nap már bepuszilt egy egész adagot belőle.

Szerintem ezt gyereke válogatja. Ugyanígy volt a főzelékkel is, és gyakorlatilag olyan jól haladtunk így, hogy kb 2 hét alatt már csak reggel és este van szopi esetleg tápszer.

Ja, és mivel napközben már nem szeretett szopizni ezért muszáj vagyok fejni, és azt kapja vacsira.

Mi is most vagyunk 6 hónaposak egyébként.

2012. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem kevés a napi 2-szeri szopi? Én úgy hallottam, hogy a napi 500 ml-nek meg kéne lennie. Nálunk is gyorsan ment a hozzátáplálás a kezdetekkor, ma már husit is kapott a püréjébe, és szívesen fogadta.
2012. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egy ekkora baba már elmeletileg meg tud inni egyszerre 250ml tejet, szoval lehet eleg a ketszeri szopi

en mar valoszinuleg megcserelnem, eloszor gyumolcs, aztan szopi, orulj hogy ilyen jol fogadja, masok meg azzal szenvednek, hogy egy eves es meg csak szopni akar

2012. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1,3 vagyok. Örülök persze, hogy jól fogadja, nagyon kis étkes baba:)) Már 5 hósan elkezdtük mással is etetni, mert kinézte a szánkból az ételt. Nálunk még hozzájön az a gond amúgy, hogy mostanság éjjel felkel. Azért is írtam ki az előbb egy kérdést, hogy: 6 hós babámnál növekedési ugrás van?
2012. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Biztos ami biztos alapon uzsira egy fél adag tejpépet kap a gyümölcs mellé a Csöppem, hogy biztos meglegyen a kívánt tejalapú kaja.

Egyébként megkérdeztem a védőnőt, hogy jól csinálom-e, mert azt olvastam, hogy ugyebár 500 ml tejalapú legyen meg, de azt mondta, hogy elég 400 ml is, de az legyen meg!

Egyébként van hogy képes meginni 250 ml-t egyszerre.

2012. szept. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!