Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Az igény szerinti...

Bogarszemu kérdése:

Mit tegyek? Az igény szerinti szoptatás nem működik, a folytonos szopi miatt - mert mindig kéne neki - iszonyú pocakfájása van, ezért újra kéri a cicit, aludni se bír a görcsöktől, erre megint cici. Ördögi kör :- (

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 20:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy 5 hetesen beszigorítottam a 3 óránkénti evésre, az első 3 óra nagyon nehéz volt, mindketten végigsírtuk, de úgy tűnt beállt a rend, csak jött a 6 hetes ugrás és oda minden... Többet ártok, ha sajnálom ráerőltetni a 2,5-3 órát? Így sokat szenved és nem pihen. Meg ugye az én erőm is fogytán, egyre kevesebb türelmem van és ezért lelkiismeretfurdalásom van..
2012. szept. 25. 21:03
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet hogy azért fáj a pocija mert folyton cicizik?
2012. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbáltad hasra fektetni néha? Hason fekszik, masszírozod a hátát, vállát,lábát, kitornázza magából a gázokat. Illetve alapos büfiztetés. Ha egy, másfél óránként szeretne enni és bír is, az még annyira nem lehet gáz, legalábbis ha éjszaka azért több időt kihagy.
2012. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Az igény szerinti szopi a legnagyobb baromság.egy új divat csak.Segít az anyák lelkiismeretén,azt hiszik jobb anyák lesznek,ha cicifüggővé teszik a gyereküket.Minimum 2 órát kell várni a 2 szoptatás között,mert a még gyomorban maradt tejre ha ráeszik a baba a friss tejből,iszonyat hasfájása lesz.arról nem is beszélve hogy semmi rendszer nem lesz az életetekben,nem tudsz létezni,mert állandóan mellen van a baba.lefognak pontozni tudom,de sztem próbáld meg hogy 2 étkezés között vizet vagy teát adj neki.nekünk az vált be,védőnőm,doki is ezt ajánlotta.
2012. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajna a cumit nem fogadja el, a teát is kiköpi vagy meg se szivja a cumisüveget.. Amúgy azért fáj a pocija, hogy folyton cicin van, az az 1 hét amig rendszer volt benne nem szenvedett ennyit.. Holnap megint magamra parancsolok és kiharcolom azt a 3 órát.. Remélem kibírom, a szívem szakad meg, annyira tud sírni és ha felveszem úgy keresi a mellemet... :(
2012. szept. 25. 21:31
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Én is igény szerint szoptatok.Az én babám már 7 hós.Van hogy 3 van hogy 4 de sokszor keresgél fél óránként is.Mindig megkínálom.De 4-5 hós volt amikor nyafizni kezdett és állandóan a cicin csüngött.Volt hogy a kezével csapkodott ha nem jött elég gyorsan a tej.Ekkor rájöttem hogy hiába van sok tejem muszáj még valamit adnom neki,Elkezdtem gyümit és társait.Azóta egész jól beállt 3-4 óránkéntire.Ne aggódj.Az igény szerinti szoptatás azért jó mert készteti a tejtermelést.én a másik két gyermekemet is így szoptattam 1 és másfél éves korukig.Örülj hogy van tejcsid!!
2012. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem attól fáj a hasa, hogy mindig váltva van a mell. Ha túl hamar kéri (tehát 2 órán belül), akkor tedd vissza ugyanarra a mellre, amelyikből legutóbb ivott! Ha mindig mellet váltasz, akkor csak az elülső tejet tudja kiszívni, ami laktózban gazdag, és iszonyú hasfájást okoz. Viszont ha visszarakod, akkor a hátulsó zsírosabb tejet is ki tudja szívni, ettől nem fog fájni a hasa és laktatóbb is. Az anyatej a legkönnyebben emészthető táplálék, szóval ha eltelt kb. fél-1 óra egy szoptatás után, biztos, hogy megemésztődött!
2012. szept. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
valoszinü a cicitől megnyugszik.Az én kislányom is cicin csüngöt egész nap és ez időröl idöre csökent most másfél éves és még minddig szopizik napi 3-4 szer.Szopiztasd ahányszor igényli ez majd fokozatosan csökkeni fog.kitartás.Lehet ha nem szopiztatod ugyanugy fájni fog a pocija,.Lehet csak érezni akar maga mellet.
2012. szept. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Én sem értek teljesen egyet az igény szerinti szoptatással. Tapasztalatom szerint sokkal kiegyensúlyozottabbak azok a babák, akiknek van némi rendszer az életükben. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy időnként ne lehessen rászoptatni mondjuk fogzáskor, de azt erős túlzásnak érzem, hogy fél óránként mellre kell tenni a babát. Nem tudja azért ennyire hamar megemészteni az anyatejet sem.


Valószínű a babád hasfájós (ez alkati dolog)és szegény a fájdalmát szintén szopival enyhítené, de valóban ez ördögi kör.

Azt viszont nem tudom, hogy mennyi a tejed, elég-e neki. Próbáltad legalább egyszer-egyszer mérni? Lehet, hogy kevés neki, ezért enne állandóan.

H elég a tejed, jóllakik szopi után, akkor a fájdalmat lehet más módszerrel is csillapítani. Nálunk pl az vált be, hogy beraktam egy ütemes zenét, a babát a jobb oldalára fektettem a karomon és nagyon finoman tánciztam vele a zenére. (nagyon picit ráztam)

De lehet próbálkozni hasmasszással is, meleg párnával, espumisannal is. Én sem hittem el ekkor, de kinövi. Kitartás!

2012. szept. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még visszajelzek, hogy mire jutottunk... A tejem szerintem elég csak így sosem tud megéhezni ergo nem is eszik intenzíven, mert tudja hogy ha még kell, rögtön kap. Amikor megpróbáltam a 3 órát kivárni egy alkalommal, utána jóllakásig evett és csak 2,5-3 óra múlva kért legközelebb enni. Remélem a legjobbakat :)
2012. szept. 26. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!