Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Püré kezdésnek? Eddig csak...

Püré kezdésnek? Eddig csak anyatejes baba

Figyelt kérdés

kisfiam 4 és fél hónapos ,még csak anyatejes (illetve néha kap tápszert pótlásnak),de az a lényeg,hogy eddig még nem kapott semmi mást.

tegnap rábíztam 2óra hosszára egy rokonra,aki megetette sütötökpürével ,a megkérdezésem nélkül.

állítólag "csak pár kanállal" adott neki.

nagyon feldühödtem ezen.

ugye baja nem lehet töle?

a kis gyomra még csak tejhez van szokva.aggódom.

utána csak késö este kért szopizni,a melleim meg tele lettek,le kellett fejnem a tejet


2009. aug. 3. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem okozhatott túl nagy bajt, az idegességen kívül. Én is jártam hasonlóan, falra lehet mászni az ilyen "akcióktól". Helyrejön, ha továbbra is szopiztatod. (Az enyém almát kapott 5 hósan, jól megcsikarta a pociját, de 1 nap alatt helyrejött.)
2009. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

még jó, hogy sütőtököt adott neki, amit tényleg elsők között szokás bevezetni, de ráért volna még egy hónapot a hozzátáplálás

te mikorra tervezed?

2009. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

5 hónapos kora után terveztem,végülis már csak 2-3 hét.

de addig csak szoptatom továbbra is.

de az dühít leginkább,hogy megelöztek!

nem tudom milyen arcot vághatott a kicsi,amikor "kóstoltatták".

ebböl okulva egyelöre nem bízom másra

2009. aug. 3. 11:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Baja nem lesz tőle, csak Te maradtál le egy élményről.

Mi sajna a 8. héttől tápszerezünk, de már 3és fél hónaposan elkezdtük a barackot és az almát. Frutapura gyümölcspépet vegyél neki, az kis adag és 2-3 étkezésre elég eleinte.

Tudom a friss gyümölcs jobb, de attól lehet, hogy fájni fog a hasa.

2009. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi baja lenne tőle?? Már nyugodtan ehetne ilyeneket, de Téged nem is az bánt szerintem, hogy kapott a gyerek, hanem az hogy nem Te adtál neki. Ha meg már elkezdte és ette akkor továbbra is adni kell neki hagy egye ha jólesik neki. Baracknak most van itt az ideje, most érik. Jobb időpont elkezdeni nem is kell. Nem kell aggódnod, nem terhelte meg a kis gyomrát. Meg különben is lehet nem is tudta, hogy te még nem adtál neki semmit. Meg biztos azért evett csak késő este mert jóllakott a pürével, fejni meg nem nagy feladat, ha adsz neki mást is akkor meg úgyis gyakrabban kellesz, hogyha nem akarod hogy kevesebb legyen a tejcsi.
2009. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!