Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot szeretnék kapni a...

Tanácsot szeretnék kapni a babakocsis sétákhoz egy 7 hetes babával! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sajnos kicsit macerás nálunk a babakocsi cipelése fel és le a lépcsőn, mert olyan házban lakunk, ahol ez ilyen problémát jelent. (Gyerekestül 17kg a babakocsi + lépcsőzés). Emiatt nem mertem eddig egyedül lemenni, mert féltem egyedül cipelni a kocsit a lépcsőn. Mostanra már "begyakoroltam" a fogásokat és bátrabb vagyok.

Eddig hétvégenként mentünk sétálni együtt a férjemmel és a babával, vagy ha hétközben volt látogatóm, akkor hétközben is volt egy-egy séta. Ma végre összeszedtem magam, hogy EGYEDÜL lemegyek a babával sétálni. Kb. 2 sarokig jutottam és akkor elkezdett sírni, de annyira hogy meg sem tudtam vigasztalni. Aztán visszafordultunk de végig sírta az utat hazáig. Hiába vettem magamhoz, nem tudtam megnyugtatni. 10 percet voltunk lent...


Szopi után voltunk kb. egy órával. Tehát megvolt a büfi, pelus csere stb... Az idő is kellemes, nincs még nagy meleg.

Ahogy visszaértünk, elcsendesedett, betettem a kiságyába és nyugodtan nézelődik.

Mi lehet a baj? És vagyok ennyire béna?


2009. aug. 3. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod lent hagyni valami közös helységben a babakocsit? Rohadt nehéz lehet. Én úgy csinálom. Szerintem, ne menjen el a kedved, én is jártam már így a 6 hetes lánykámmal. Akkor indulok el, ha látom, hogy nyugodt. Rajta sem látszik, hogy nagyon élvezné, de a ringatózás tetszik. Próbálkozz tovább!
2009. aug. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem is pont ugyanez volt a parám!!! Hogy sír a baba és emiatt nem mertem lemenni.

Tegnap volt a kislányom hat hetes. Azóta már nagyon bárot vagyok, mászkálok ide-oda, sírt már közértben a pénztárnál, meg a postán is... Nekem bevált az hogy ha nagyon rázendít, kicsit kiveszem, megnyugszik és vissza lehet tenni.

Nem biztos, hogy a mostani sírás a sétátokkal volt összefüggésben. lehet, hogy kicsit fájt a hasa... ha máskor, mikor nem voltál egyedül, nem sírt, akkor biztos más volt az oka.

Bátran, és ügyesen!!! :)

2009. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam pont ugyanilyen para volt egy éve, ne aggódj!

Az enyém is sírt pár alkalommal, én nem kapkodtam ki, üzletben, postán nem is tudtam volna, hanem beszéltem hozzá, dúdoltam, meséltem arról, h éppen mit csinálunk, aztán leültem egy padra, h lásson engem, ringattam, és észrevétlenül elmaradtak a sírások:) Próbálj nyugodt maradni, tudom ilyenkor úgy érzed, h mindenki titeket figyel, ne foglalkozz vele. Emlékezz vissza, hányszor gondoltad egy síró baba anyukájáról, h szívtelen, rossz anya? Soha: Az ember inkább arra gondol, h jaj szegény kicsi, mennyire sír, biztos fáradt stb:)

A babakocsit meg tényleg próbáld elzárni valahova. Egy barátnőm úgy csinálta, h leszaladt a babakocsival, addig a baba az ágyában, visszarohant, és levitte kézben a babát. Nagyobb is lesz a babád, nem lehet majd bírni. Az enyém egy éves, itt csak 4 lépcső van, de majd beleszakadok:)

2009. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, belinkelem a kérdésem, ott is érkezett pár válasz, meg az én szitum is le van írva bővebben.

Kitartás!! :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok segítséget, jó tanácsot és biztatást!!!

Megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. :-)

2009. aug. 3. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!