Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik Dévény tornára viszik...

Akik Dévény tornára viszik kicsiteket, van itt olyan akinek a babójának az arcát is kezelni kell?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A lányomnak kellett a pofiját masszirozni.Gyengén szopizott,de ezután még a mai napig is szopizik.S már 2.5éves. Másfél éves korig jártunk Dévényre. Féléves kortól.
2012. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom arcát is kezelik, fél éves, 4 hónaposan kezdtünk el tornára járni. Azóta lágyult az arcéle és nagyobbra tudja nyitni a száját.
2012. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én külön kértem, mikor azt láttam, hogy nehezebben eszik vagy szopizik, később a hangképzésnél láttam gondot, vagy a nyálzás volt furcsa, hogy kezelje a kislányom arcát és a NYELVÉT is. Mindig megoldódott a probléma, persze a növekedés után volt még egy-két alkalom, de a gyógytornász szerint már inkább én aggódtam túl.


Volt egy kritikus időszak, amikor elmentünk egy hosszú hétvégére fürdeni, wellneszezni. Olyan 8 hónapos lehetett a kislányom és ott a medencében elkezdte öltögetni a nyelvét és 3 napig kint volt a nyelvcsúcsa. Nagyon ijesztőnek tűnt, mikor hazajöttünk, egyből rohantam a gyógytornászhoz, hogy baj van. Megkezelte a nyelvét, arcát, és azóta soha többet szerencsére.:) Most 2,5 éves a kislányom, szépen eszik, beszél, nyelve a helyén.


A Dévényes gyógytornász szerint a hirtelen sok inger hatására felerősödtek a spasztikus (feszes) reflexek, emiatt volt a nyelvöltögetés.

2012. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!