Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposan járhat a Dévény...

10 hónaposan járhat a Dévény terápiás baba? Nem árt neki, ha ilyen korán járni kezd, és a mászás is kimaradt?

Figyelt kérdés

A mászás kimaradt.Felül,és a kompban már lépeget.Korábban nem akart átfordulni,éppen időben voltunk még mikor átfordult,lazák voltak az izmai,ezért Dévényi terápiára vittük.Azóta jobb az izomzata.

Szerintetek járhat 10 hónaposan,ha kimaradt a mászás?Főleg,hogy sokáig átfordulni sem akart.


2012. szept. 22. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem vedd ki a kompból azért nem mászik azért akar már is járni.A mászás jó lenne ha nem maradna ki.Tedd a földre hátha elkezd mászni.A fiam 11 hónaposan kezdett mászni a Dévény hatására.Nektek már nem kell járnotok?
2012. szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, gond. Miért rakod a kompba? Gyógytornász javasolta???
2012. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A dévényes tanácsára tetted a kompba??

Dévényre jártok, vagy csak egy-kétszer voltatok, mert nem fordult?

És egyébként is, csak a kompban járkálgat, vagy feláll és lépeget?? HOgy ül fel? Te ülteted, vagy magától, azt hogy csinálja?

Ha 10hónapos, és csak sokára fordult meg, akkor vedd ki a kopmból, tedd a szőnyegre, had forogjon, guruljon, kepeszkedjen körbe-körbe-mint az iránytű, kezdjen kúszni, mászni...

2012. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak 3szor voltunk,nem orvos javasolta,hogy menjünk,én gondoltam,hogy túl lazák az izmai,nem a Dévényes javasolta a kompot.Magától ül fel,de sokat ül anyósom ölébe.Van rúgós hintája,abban már körbe-körbe szaladgál,azt gondoltuk jobb lesz,mint a komp,de aztán mégis vettünk egyet.Már megtesz egy-két lépést a kompban,ha megfeledkezik magáról.

Ha leteszem nem mászik,inkább felhúzza magát,amellett amibe megtud kapaszkodni,sokat esik.

Anyám és anyósom nagyon erőltetik a járást,és úgy érzem már rám is átragadta hozzáállásuk.

Anyám szerint én is 10 hónaposan kezdtem járni,és ez genetika,hogy járnia kell,na és a másik unoka pár hónappal idősebb,mint az enyém,vele hasonlítja össze anyám a fiam,és szinte ugyanaz megy,mint gyerekkoromban a tesómmal,gyorsabbnak kell lennünk,tudom,hogy hülyeség,és hogy nem számít.Nagyon zavar anyám viselkedése,annak idején minket versenyeztetett,most meg az unokáit.Másrészt viszonylag sokat van nálunk,és sikerül bogarat ültetnie a fülembe.

Közben meg én is azt gondolom,hogy másszon,és még ráér a járással.

2012. szept. 24. 08:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja igen,csak a kompban lépeget,ha megfeledkezik magáról.
2012. szept. 24. 08:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor olvass utána és ültesd el te is a bogarat anyósod fülébe, hogy a mászás kimaradása (vagy a kúszásé, mindegy, csak váltott kézzel és lábbal történjen) milyen komoly következménnyel járhat. Beszéd késése, tanulási nehézségek, diszgráfia, diszlexia stb. A fiam később beszélt, mint a szokásos, a korai fejlesztőben az első kérdés az volt, hogy kúszott-e, mászott-e és mennyit!

Másrészt: a felállás, járás korai erőltetése (ha a baba nem egyedül, segédeszköz nélkül!!!) végzi, akkor pl. o-lábat is eredményezhet, mivel a térdízület nem képes még megtartani a baba súlyát. Szomszédom járt így, a védőnő eltiltotta utána a komptól a gyereket, a háziorvos javaslatára!

2012. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit én tennék: letenném a gyereket a szoba közepére, mindentől távol, és próbálkozzon. Körberaknám játékokkal, legyen motiváció, legyen miért elindulni. De nem segíteném felülni (mert az meg ugye gerincproblémákat okoz...).

13 hónapos a lányom, most kezdett elindulni egyedül, pedig 8 hónapos kora óta áll, 9 hónapos kora óta mindenhol lépeget, de még mindig bizonytalan, nem meri elengedni a kapaszkodót, csak kb. 2-3 métert megy egyedül. Utána ügyesen leguggol, kapaszkodás nélkül, és mászik tovább. És én ennek kifejezetten örülök :) Nem esik, ügyesen feláll bárhol, kapaszkodás nélkül is, guggolásból. Az orvos azt mondta, 18 hónapos korig ér rá az egyedül járás! (Ja, a fiam egy évesen már bőven itt tartott, mégse vagyok oda, hogy mi lesz a lánnyal. Más, és kész...)

2012. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz a lányodnak:

A kompot rakd el, jó messzire,

ne járasd, ne ültesd!!!

Bocsi, de ha nem mászik, nem tud négykézláb állni, akkor hogy tud felülni? Lehet én értem rosszul, de ha magától nem tud felülni, csak úgy hogy te leülteted őt valahova, és úgy elücsörög, akkor azt is felejtds el!! Nem ültetünk gyereket- mert bánja a gerince!

NEM VERSENY a gyerek fejlődése- és nem is kéne vele játszani- mert nagyon komolyan árthattok is szegény gyereknek. MOnd meg anyukádnak, hogy ez a kislány akkor fog majd járni, ha tudni fogja- de még nem tud.

Nekem is volt4hónaposan 2fogam, a fiam most 8hós nincs foga- mégsem rohangálok vele fogorvoshoz.

Ráadásul hanyat fekvésből fordul hasra, meg vissza, és kb iránytűzik, nem kúszik, nem mászik... járunk tornázni, direkt kérdeztem, hogy LE VAN maradva?? mondták, hogy nincs, de semmivel sem csinál többet, mint amit kell neki... én töknyugodt vagyok- nem is akarom siettetni. Majd csinál ő mindent, ha tudja.

Légyszi te se szúrj ki a gyerekeddel- legyél türelmes, szeresd őt és ne erőltess neki semmi mozgást. A mászás nagyon nagyon fontos!!! Ne maradjon ki!!!

2012. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!