Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok, ha 11 hónapos...

Mit csinálnátok, ha 11 hónaposan még nem mászna a babátok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


ez egy nagyon összetett kérdés. Mert annak előzetes jelei észlelhetőek, hogy mozgásszervi vagy más eredetű problémák vannak. Hallottam, hogy sok baba "átugor" egyes fejlődési szakaszokat. pl. mászik , de nem forog sokat. Anyukám mesélte pl. hogy én alig forogtam,másztam; viszont járni időben kezdtem. De ha a te babádról van szó, akkor érdemes védőnőnek, gyerekdokinak megmutatni, ha úgy érzed, valami baj van.Inkább nyugatssanak meg, minthogy emiatt idegeskedjen egy anyuka.

2009. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mozgásszervi problémái biztos,hogy nincsennek,csak azt nem tudom miért ilyen kis lusti.
2009. aug. 3. 14:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a helyedben mindenféleképpen megbeszélném ezt a gyerekorvossal. Ő ismeri pontosan a babád állapotát, így ismeretlenül felelőtlenség lenne bármit mondani. Minden baba más, azért mert valaki már 6 hósan mászik, az nem jelenti azt, hogy nálatok bármi baj lenne! Lehet, hogy csak lustább a kisbabád... Ne aggódj feleslegesen, beszélj a gyerekorvosoddal vagy a védőnőddel!!!


15 hós kislány anyukája

2009. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Én is megmutatnám az orvosnak,védőnőnek.Ők nem mondtak erre a havi vizsgálatokon semmit?(Tőlünk mindig kérdezgetik,hogy mit tud,mit csinál már a baba.)De egyébként nincs elkésve semmiről,ha van is valami akkor tornával lehet segíteni rajta.És nincsenek törvények,hogy mikor mit kell tudnia.Minden baba máshogy "működik".Boldog babázást!

2009. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kúszástechnikája rendben van?


Csak azért kérdezem, mert az én kisfiam sem akart mászni 11 hónaposan, viszont kúszott ezerrel...mint kiderült, azt is rosszul csinálta, csak az egyik oldalát használta (nekem meg nem volt ehhez "szemem", kezdő anyukaként).

A védőnő tanácsára elvittük Dévény-gyógytornászhoz és kiderültek a turpisságok, azóta kezelik , a 4. alkalom után felállt illetve az 5. alkalom után aktivan elkezdett mászni.

Vidd el gyógytornászhoz, lusta gyerek nincs. Legalább megnyugszol, ha minden rendben van, ha meg valami probléma akad, akkor azt is megtudod (és egyben kezelteted is).

A Dévény-tornászokra a neten rá tudsz keresni. Állapotfelmérés ingyenes, a kezelés után szoktak összeget kérni.

Ha jól tudom, neurológus által irt beutalóval ingyenes (a kezelés is).

2009. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyógytornásznak mutasd meg, nekem a szomszédom gyógytornász, ezért sok ilyennel "találkozom", ő tud segíteni, nem biztos, hogy látod, hogy ha mozgásszervi baja van, nem árthat, ha ránéz egy szakember. Ha minden rendben, akkor legalább megnyugtat.
2009. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is idegeskedtem emiatt. Vittük Dévényeshez, de nem tudott elvállalni annyi "kuncsaftja" van. Nekünk azt mondta, hogy rendben vannak az izmai... Két héttel az első szülinapja előtt kezdett el előre mászni. Türelem!
2009. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem mászik sem kúszik de ha fogom a kezét megy és pár másodpercig áll is.Tárgyak mellett se megy.Idegesít is.Lusta szerintem.Hátrafelé hason tolja magát.Megvárom a doki mit mond rá.Most,hogy írtátok a tornászt jobban aggódom.
2009. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!