Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos lehet a 6 hetes babám?

Refluxos lehet a 6 hetes babám?

Figyelt kérdés

Utál vízszintesen feküdni. Sokat sír, jellemzően fél-egy órával evés után. Nagyon hangosan, fájdalmasan sír, ívbe feszített háttal. Néha ölben megnyugszik, de sokszor csak akkor, ha cicire rakom, és iszik pár kortyot. Ciciből nem eszik normális mennyiségeket, bealszik rajta, aztán amikor felébred, újra szopizni akar. Amikor elengedi a cicit és megnyomom, spriccel belőle a tej :( Olyan érzésem van, mintha sosem lakna jól, az utóbbi időben 20-40 ml-ket szoktam mérni, régebben volt 60-70 is. Nehezen büfizik, sok a puki. Ha leteszem, időnként hallom, hogy felbukik egy kortyot, aztán visszanyeli vagy köhögni kezd vagy csuklani. Emiatt nem tud hosszabb ideig aludni, csak éjjel. A súlya az első hónapban szépen nőtt. Néha (napi 2-3x) kap tápszert, de nem vagyok biztos benne, hogy kevés a tejem, inkább úgy tűnik, hogy ami van, azt sem eszi meg... A tápszert nagy mohón megeszi, aztán megint jön a sírás :(

Tapasztalt anyukák, szerintetek ezek refluxra utalnak?



2012. szept. 29. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt észrevennéd ha refluxos lenne, napjában 6-7-szer hányna körülbelül. (Barátnőm kisfia volt refluxos)

Miért adsz neki tápszert, ha elég a tejed? Van, hogy a babák kicsit belustulnak. Az én kisfiam is néha sír, mert éhes, de türelmetlen, mert nem azonnal jön belőle a tej, ilyenkor addig teszem a szájába míg el nem kezd neki folyni. Ha 4x akkor 4x tuszkolom, ha 10x köpi ki akkor 11.-re is visszarakom. Utána gyönyörűen szopizik. Persze, hogy mohón eszik a cumisüvegből, azért nem kell megdolgoznia, az könnyen jön. Viszont ezzel csak azt éred el, hogy kevesebb lesz a tejed. Nem tud hosszabb ideig aludni ez mit takar? Hány perc/óra amit alszik éjjel egyszerre? Infacolt adtam a babámnak, sokat segített neki! Próbáld minden etetés előtt adni neki! :)


4 és fél hós kisfiú anyukája

2012. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lányom refluxos volt, enyhébb változatban. Ő sose hányt.

Voltunk vele kórházban is, mert alig evett, napi szinten 12 órát üvöltött át, nem maradt meg fekve, és sokszor bukott kicsiket, köhögött tőle, és általában "rossz volt a kedve". Eljutottunk odáig, hogy elkezdett fogyni is, mert nehezen tudott enni, és már nem is akart igazán próbálkozni az evéssel.

Akkor megállapították uh-val, hogy enyhén refluxos és kapott sűrítőport, amit anyatejbe vagy tápszerve lehetett keverni, ettől kicsit jobb is lett, de igazából ki kellett nőnie. 7-8 hónapos korában lett jobb.


Én elvinném a babádat dokihoz, hogy alaposabban kivizsgálják. Lehet ez még nem reflux (főleg ha közben szépen fejlődik). De biztosat csak egy orvos tud mondani.

2012. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt nem is írtam, hogy ha nincs eléggé megemelve fekvés közben a felsőteste, akkorát tud bukni, hogy telemegy vele a szája. Függetlenül attól, hogy előtte mikor evett. Már pelenkázás közben is feltámasztom, és nem emelem meg a popsiját, csak oldalra fordítom, de így is szinte mindig kijön belőle egy kis tej.

Persze, nem hány sugárban, de azt olvastam, hogy attól még lehet refluxos. És attól tartok, ő is azért eszik egyre kevesebbet, mert kellemetlen neki.

Amikor már ordított az éhségtől, de a cicit kiköpte, gyorsan kevertem neki tápit, mert azt hittem, kifogyott a tej a cicimből. De most már kezdek gyanakodni, hogy nem ez a baj, hanem a reflux.

2012. szept. 29. 11:52
 4/7 Eneh12 ***** válasza:

Nem lehet, hogy a hasa fáj? Ha nagyon fel van fújódva, akkor azért is kijöhet a tej és a hasfájós babák is szoktak nehezen enni vagy kevesebbet. Ha kemény a hasa, akkor Infacol, angol víz (Great Water), esetleg szélcső ( a fenekébe kell dugni, elég ijesztő, de jobb, mint hogy sokat sírjon). Ha keveset eszik, akkor keveset is büfizik, sokáig büfiztesd, vagy tedd hasra, sok baba úgy könnyebben büfizik.

A refluxos babáknak tényleg sűríteni szokták az anyatejet, vagy tápszert. A cicid pedig ne csak megnyomd, hanem ténylegesen fejd le, csak akkor tudod meg, hogy mennyi tej van benne, főleg ha úgy is érzed, hogy kevés a tej. Nálam is az utolsó 20-30mlt nem tudta kiszívni a babám és közvetlenül evés után nyomásra is bőven jött belőle a tej.

2012. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az én babám 9 hónapos, kb 4szer voltunk már UH-n vele 3hósan először, de most mondták ki róla h közepes fokban refluxos /pedig mára a visszabukások elmúltak, helyesebben kisebb adag jön vissza és azt visszanyeli/. Az első négy hónapban napi kb 18-20 órát ordított /sikítva/, először ráfogták, h laktóz érzékeny, ezért elvettem tőle az anyatejet, merthát úgy voltam vele ha ettől szenved bármilyen jó is az anyatej, nem éri meg, azonkívül nekem sem szopizott, 5 percenként elengedte, sírt még evés közben is. Persze kiderült, h a laktózmentes táptól sem jobb, ezután jött a sűrítő, két napig jobb volt, aztán újra kezdtük. Ezt követően tejfehérje allergia gyanú miatt újabb táp...4és fél hósan egyszer csak megszűntek a nap közbeni ordítások, éjjel azonban mai napig szenvedünk. Fél óránként, óránként sír, alig lehet visszaaltatni. Most találtam rá állítólag két hatásos szerre a motilium és losec nevű gyógyszerekre, amit egy szintén refluxos baba anyukája javasolt, nekik használt. Most ezért harcolok! Sajnos neked kell utánanézni és kiharcolni a gyógyszereket is! Az orvosoknak még kevés a tapasztalatuk e téren, és ha fejlődik a babád nem vesznek komolyan, hiába szenved a pici és vele az egész család!
2012. nov. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ja és ha UH-ra küldenek és azt mondják éhgyomorral kell, tévednek, mert reflux kimutatásához teli gyomor szükséges! /Nekünk szakemberek mondták h éhgyomor, aztán olvastam egy tanulmányban h nem is így van...és amikor egy órával előtte evett akkor mutatták ki/

A kiságy emelés meg ilyenek nálunk nem használtak, a savlekötőt és bélmozgatót /amiket írtam az imént a losec és motilium/ inkább csak 3-4 hó után javasolják, merthát mégiscsak gyógyszer!

Ha bármi kérdésed van szívesen írok tapasztalatokat! Nekem is jól jött volna akkoriban, tudom milyen ez megértelek! Sajnos sokan csak azt látják belőle, hogy bukogat a pici, és át kell öltöztetni, meg ilyesmi, de a folyamatos ordítás súlyát csak az tudja aki átélte!

2012. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha valaki még olvassa ezt a kérdést, és érdekli, leírom, hol tartunk most.

Kisfiam már féléves. 3 hónapos korára már szinte csak anyatejet kapott, a tápszert szinte teljesen elhagytuk, de egyre durvább ekcémája lett. Egyre gyakrabban sírt, amikor meg akartam szoptatni, ezért újra adtam neki párszor tápszert, erre úgy rákapott a cumisüvegre, hogy már nem is akart szopizni. A gyerekdoki az ekcéma miatt másik (tejallergiás babáknak való) tápszert írt fel neki, de attól még jobban bukott, mint előtte. 4 hónapos korára teljesen leálltam a szoptatással és a fejéssel is, mert nem tudtam, mire lehet allergiás. Nutriton sűrítőt kezdtem adni neki, ettől valamivel ritkábban és kevesebbet bukott. Az ekcémája egyszer csak elkezdett elmúlni, de ekkor elkapott valamilyen durva hányás-hasmenéses vírust, az ekcémája újra belobbant.

A doki újabb, még speciálisabb tápszert írt fel neki, pár napja már csak azt kapja. Vettem neki BioGaia nevű probiotikumot, amiről azt írják, a bukós és hasfájós babák emésztését is rendbehozza (erről miért nem hallottam hamarabb???). Most ismét javul az ekcémája és elmúlt a hasmenése is, sőt, csodák csodájára nem is bukik! Rengeteget eszik, és jókedvű! :)

Az ekcémát és a bukást is okozhatja valamilyen élelmiszerallergia. Azt gondolom, vagy tényleg tejérzékeny a babám, és az új tápszer volt a megoldás, vagy kóros bélbaktériumok telepedtek meg benne, és a probiotikum segített. Vagy mindkettő egyszerre.

Jövő héten megyünk gasztrós kivizsgálásra, kiváncsi leszek, mit mondanak majd.

2013. febr. 28. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!