Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 3 hetes babám...

Kíváncsicska kérdése:

Mit csináljak? 3 hetes babám az elmúlt 2 napban nagyon sokat bukott. Kezdek aggódni mikortól mondhtó hogy refluxos?

Figyelt kérdés
Átlagban 80-100 grammokat eszik.Nem gondolom, hogy túletetem mert pont a mennyiség miatt nem ébresztem 2 óránként.Tudom kérdezzem a védőnőm, de neki nincs gyereke csak a tanultakat tudja mondani.Én tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2011. dec. 21. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

reflux pont akkor mondható amikor az orvos megállapítja. az egy betegség, nem azt jelenti, hogy bukik a baba, csak az egyik tünete.


2 óránként tápis babát semmiféleképpen nem kéne etetni, a 100 mg nagyon sok. persze baba függő, de 3 óránként kéne etetni.


ha sokat bukik akkor vidd l orvoshoz, majd ő kivizsgálja.

minden etetés után legalább 20 percig függőleges helyzetbn büfiztesd

2011. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Anyatejes baba.Csak mérem etetés előtt és etetés után is.Innen tudom hogy ennyit eszik.
2011. dec. 21. 14:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én babámnál így volt: nem bukott nagyon sokat, csak elég sokszor, sokat sírt etetés közben is, és elkezdett fogyni. Ekkor állapították meg, hogy refluxos.

Sokáig a doki sem tudta nála eldönteni, hogy mi a baj.

Alapvetően egy jó étvágyú, jól fejlődő babánál a bukás nem jelent gondot.


Itt egy leírás, hátha ez segít:

[link]

2011. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor reföluxos ha amit megevett azt vissza is bukja, vagy is nem marad benne semmi. nekem is bukós volt, mondta is a doki hogy ez így jól van, tegyünk a kiságylába alá fejrészhez párkönyvet hogy megemeljük, így lehet nem bukik annyit.
2011. dec. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xStefix ***** válasza:

A reflux betegség, aminek komoly oka és tünetei vannak. Önmagában az, hogy 2 napja(!) bukik, még nem elég a diagnózishoz, ráadásul ez nagyon kevés idő.

Egyetértek, orvos és ha szükséges, kivizsgálás.

De sokkal valószínűbb, hogy csak egyszerű bukásról van szó.

2011. dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem hízik, illetve veszít a súlyából, akkor refluxos!
2011. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 21. 15:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy refluxos, bár nem vagyok orvos:-) Az én kifiam 6 hónapos múlt, még mindig bukik. Az első szoptatástól kezdve bukik, azt mondták, hogy 3 hónaposan elmúlik, nem múlt. 3 hónaposan azt mondták 6 hónaposan tuti elmúlik, nem múlt, bár mérséklődött, mert elkezdtem a hozzátáplálást, így némile szilárdabb étel is van a hasában, azt kevésbé bukja vissza DE azt is visszabukja ha olyanja van:-)Megtanultam a bukással élni, megszoktam, hogy örökösn csupa hányás vagyok, én is a gyerek is, a padló is :-)

A reflux nem ez...a reflux az komolyabb, akkor fogy a baba, tetemes mennyiséget hány ki, és gyakran sír evés után vagy akár közben. Én nem ijednék meg a helyedben:_) Ha pár nap múlva is bukik akkor vidd orvoshoz, ő majd elmondja mi a teendő.

2011. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia.Nem biztos,hogy baj van,de én nem hagynám annyiban a dolgot a saját esetemből kifolyólag:Két kisfiam van ,az első sosem bukott,pedig örökké túl ette magát,néha a dupláját ette,mint kellett volna,anyatejes.Viszont megszületett a második,már kezdetektől bukott,pedig nem evett sokat,mivel a súlygyarapodásával nem volt gond,védőnő,orvos azt mondta nem gond,hiába mondtam,hogy az egész családra nem mosok annyit ,mint a babára.6 hósan beteg lett,nem találtak nála semmit,mondták nátha,lassan meggyógyult,kb.két napig semmi baja,ismét beteg,ezt ment 2 hónapon keresztűl,2 antibiotikumos kúra,és temérdek megevett gyógyszer után is folyamatosan beteg volt,kitalálták,hogy lehet tejérzékeny,mondom anyatejes,nem baj ,amit én fogyasztok tejterméket,attól!!Odáig jutottunk,hogy egy éjszaka az ügyeletre rohantunk,mert fulladt,befújás,stb.Tüdőgyulladás gyanújával mellkasröntgen,negatív,de a gyerek fullad,hörög,sípol.Elmentünk magánúton pulmonológushoz,nincs tejallergiája,csak a bukás (és annak visszacsorgása),már felmart nála mindent 7 hónap alatt,és a hörgői begyulladtak,összeszűkültek.Semmi nem kellett volna neki,csak NUTRITION,ami besűríti a gyomrában a kaját,Ráadásul recept nélkül kapható(azóta is szidom magam,hogy nem vettem annak ellenére,hogy a doki azt mondta nem kell)Viszont mivel már asztmás tünetei voltak,jelenleg is asztmás gyógyszert szed,még 3 hónapig,remélem tovább nem kell!viszont befújni már nem kell neki.Teljesen jól van,csak ugye nem tudjuk mi lesz,ha abba hagyjuk az orvosságot.Felháborítónak tartom,hogy ezt megcsinálják egy 7 hós babával,feleslegesen megettek vele egy rakás sz@rt,és egyszerű növényalapú táplálék kiegészítő lett a megoldás!
2011. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem az a furi hogy este sokkal nyűgösebb rengeteget visszabukik holott eddig nem szokott csak büfizni.Szopizás közben is sír.Most arra jutottam hogy várok 28.-ig folyamatosan mérem és 28.-án mindenképp kell tanácsadásra mennem vele és beszélek a dokival.Köszönöm válaszokat.
2011. dec. 21. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!