Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sorrendben legyen a...

Milyen sorrendben legyen a 4,5 hós igény szerint szoptatott babám hozzátáplálása? Kezdtünk az almalével. A lé után az almapép/püré, vagy őszibarack-, sárgarépalé következzen?

Figyelt kérdés
Olyan választ nem kérek, hogy "miért nem csak szoptatod 6 hónapos koráig?" Köszönöm!
2012. szept. 29. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem "leveztem", egyből péppel kezdtem. Először almát adtam, aztán alma-barackot, aztán körtét. Főzeléket még nem adtam, most szeretném majd elkezdeni, alma-krumplival.
2012. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem adtam egyik gyerekemnek sem "gyümölcslét", hanem egyből gyümölcsöt.

Nincs fix sorrend, azt adsz, amit jónak látsz, lényeg, hogy egyszerre egy újat csak, hogy lást, bírja-e.

Olyan szabály sincs, hogy előbb kell gyümölcsöt és aztán zöldséget. Kezdhetsz krumplival is.

Lényeg, hogy az életkornak megfelelő zöldség/gyümölcs palettából válassz.

(Én kivártam a 6 hónapot minden gyerekemnél, igaz, nálunk tornyosulnak az allergiák a családban mindkét ágon...)

2012. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lásd*
2012. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak a baracknál leveztem, kb. 3 napig. Aztán szépen a reszelőn "lereszeltem". A következő az alma volt. Aztán kevertem hozzá babakekszet. Ma kapott alma-krumplit először, az első pár falatnál nézett, aztán felét mégis megette (kb. fél decit). Kóstoltunk már sárgarépát is, az annyira nem ízlett, majd újrapróbáljuk.

Egyébként én is igény szerint szoptatom, kb. 5 hónaposan kezdtem a kóstoltatást, egy hete van az, hogy délelőtt kap egy almát egy babakeksszel (egyik nap volt barack is hozzá, nem győztem kanalazni a szájába, úgy tátotta), és majd az egész elfogy. De még kéri a szopit is kb. másfél óra múlva.

A sorrendhez meg válassz ki egy hozzátáplálási táblázatot a sok közül és kövesd annak a sorrendjét. Pl. van a 6 hónapos korban kiváltható Felicitas-os csomagban (fenn van a neten is: [link] ). De a Kismama újságban is van, a február-márciusi számban (könyvtárból van nekem).

6 hónapos Kisfiú anyukája

2012. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 29. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!